Farmácia

Príspevok v téme: Farmácia
pharmacy

Ahojte, som deviatačka a chystám sa na gympel. Mojím veľkým snom je po jeho skončení študovať farmáciu(vlastne, budem rada, ak sa mi podarí aspoň ten gympel úspešne dokončiť :D). Ide o to, že chémia nie je predmet, v ktorom by som nejako vynikala. Baviť by ma aj bavila, ale niektoré veci sú pre mňa nepochopiteľné. Cez tú strednú sa ju budem snažiť pochopiť, učiť, no väčšina hovorí, že ak ju proste neviem, nemám šancu. Rada by som si prečítala váš názor, poprípadne čo robiť už teraz, či len čakať a dúfať, nech ma zázračne osvieti a zrazu ju budem vedieť dokonale alebo sa učiť niečo už teraz, či čakať, ako mi to pojde na strednej a potom sa rozhodnúť? ďakujem za všetky komentáre :)

Marys

Ahoj :) Myslim ze ked ta nieco bavi, tak sa snazis tomu aj pochopit a hladat suvislosti, pytat sa....Ja som chemiu do 2.roc. na gympli velmi nevedela a a ni neoblubovala.V 3. roc. som sa do nej zamilovala a hltala som kazde slovo profesorky, kazdu stranku v zosite...chemia sa rozne oblasti, nieco mam radsej, nieco nie. Napriklad taka fyzikalna, ta je tazsia a pre mna aj na pochopenie, v organickej som zase dobra...
Snaz sa na gympli, potom to budes mat lahsie na prijimackach, kde su veru vseliake otazky..
A vies s cim mam este dobru skusenost? S chemickymi olympiadami...vyuzi kazdu moznost kde sa mozes nieco nove naucit, mozes tam byt aj posledna, ale vzdy ti to nieco da...

A inak od septembra som prvacka na farmacii, tak som zvedava co a ako tam bude..:)
Drzim palce, nech sa spravne rozhodnes

Lmnop

Chémia ťa musí baviť. Pokiaľ ťa baví tak ju vieš. Na gympli zistíš ako na tom si. Samozrejme si to vyžaduje sa ju veľa učiť. Od prírody ju len tak podľa mňa nikto nevie (ako napr. matematiku, kde vo väčšej miere stačí prirodzená logika). A farmácia je 95% iba o chémii.

farmacia+++

Studium farmacie tvori sama chemia-anorganicka, organicka, bioorganicka, fyzikalna, analyticka, biochemia, patobiochemia, farmaceuticka chemia atd...ak na chemiu nemas nadanie, tak pravdepodobnost ukoncenia studia je podstatne nizsia a navyse to studium bude pre teba cistym utrpenim.
Pozri si studijny program FaF UK v BA, precitaj si, o com su jednotlive predmety a pocas studia na gymnaziu uvidis, ci je to pre teba to prave...