Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Príčina chorôb

Príspevok v téme: Príčina chorôb
VTomi

Preposielam zaujímavý text. Síce je bez udania vierohodného zdroja štúdia, každopádne stojí za zamyslenie. V rámci diskusie v mojom okolí sme všetci tieto príčiny u našich chorôb odsúhlasili.
Takže:
Chrbtica - je symbolom opory a flexibility. Ochorenia na chrbtice hovoria o nedostatočnej vnútornej opore a napätia.
Platničky - plnia funkciu nárazníkov. Na platničkách sa prejavuje preťaženie. Treba si tu klásť otázky, kde je na mňa vyvíjaný priveľký tlak. Vnútorne na sebe pracovať a posilňovať sa a na vonkajšej úrovni odbúrať záťaž.
Nohy - sú symbolom našich postojov, ukazujú nám smer kam kráčame. Problémy s nohami nám hovoria o tom, že kráčame nesprávnym smerom a je potrebné zmeniť svoje stanovisko. Taktiež to vyjadruje strach z budúcnosti alebo človek má strach ísť ďalej vo svojom vývoji, kráčať dopredu.
Kolená - sú symbolom ega a pokory. Človek, ktorý má choré kolená, chýba mu pokora v duchovno - duševnej oblasti. Je tu hrdosť, silné ego a nedostatok flexibility.
Kĺby - sú spojnica dvoch častí, ktoré navzájom do seba zapadajú. Pri problémoch s kĺbmi je dobré preskúmať svoje vzťahy. Uvoľniť silné spojenia, aby mohli byť opäť pohyblivé.
Koža - je premietacia plocha našich psychických procesov a reakcií. Kopíruje náš vnútorný život, taký aký v skutočnosti sme. Ochorenia pokožky typu ekzémy, lupienka hovoria o precitlivenosti človeka na vonkajšie okolie a čokoľvek na jeho osobu sa ho dotýka. Citlivá pokožka hovorí o citlivom človeku.
Puberta /Akné - citové problémy.
Hrubé črevo - má priamy vzťah k podvedomiu. Ochorenia hrubého čreva hovoria o potlačovaných a neriešených vecí, či reakcií, ktoré človek nechcel vidieť na sebe a radšej ich potlačil do hlbšej úrovne.
Tenké črevo - človek príliš všetko analyzuje, venuje pozornosť kritike, malichernostiam a je prehnaným puntičkárom.
Krk - časté zápaly hrdla nám napovedajú o tom, že niečo nechceme pustiť do vnútra alebo vypustiť von. Trvalo s niečím zápasíme, odmietame a vyvíjame odpor.
Štítna žľaza - už len samotný názov nám hovorí, že tvorí akýsi štít, bojovú pohotovosť. Človek s ochorením štítnej žľazy sa má naučiť riešiť duševnú záťaž, aby získal vnútorný pokoj. Naučiť sa odstraňovať strach a silné agresie vychádzajúce z potlačených negatívnych pocitov. Človek má potrebu byť opatrovaný a rozmaznávaný, čo kompenzuje potrebou starať sa o druhých. Má v sebe obavu, že ho niekto oklame.
Krv - je nositeľka života. V jednej kvapke krvi je obsiahnutý celý človek. Sídlo životnej sily a vlastnej individuality. Transfúziou krvi je možné zmeniť povahu človeka.
Vysoký krvný tlak - človek v sebe uchováva predstavu podávať neustály výkon, ktorý však nikdy nevyventiluje. Ide o vzrušenie, čím vzniká krátkodobo prebytok energie, ktorá sa však nespotrebuje.
Nízky krvný tlak - je tu slabý vplyv duše na telo, svoj život prispôsobujeme potrebám ostatných a zanedbávame tie vlastné. Človek sa vyhýba životným skúškam a prekážkam a vôbec sa nepokúša sám presadiť, radšej sa zmieri s konfliktmi. Človek sa musí naučiť čeliť prekážkam v živote a meniť postoje, s ktorými nie je stotožnený.
Srdcovo - cievne ochorenia - telu chýba energia lásky a sebalásky. Človek sa riadi viac rozumom ako srdiečkom a nepočúva svoje city.
Močový mechúr - jeho úloha spočíva v hromadení odpadových látok, ktoré majú definitívne opustiť telo. Ak nevieme dostatočne zvládnuť vonkajší tlak okolností napr. pri skúške, strese, nutká nás to ísť na toaletu. Pomočovanie detí je prejav ich vnútorného plaču, kedy je potrebný zásah rodičov, aby zmenili alebo odstránili vonkajší tlak na dieťa.
Obličky - ich úlohou je zabezpečiť rovnováhu medzi kyslým /mužským princípom / a zásaditým /ženským princípom/ prostredím v tele a dosiahnuť harmóniu medzi oboma životnými pólmi. Problémy s obličkami - nám poukazujú na partnerské konflikty a medziľudské vzťahy
Oči - sú brány do duše. Dajú sa z nich vyčítať stav mysle, náladu, zdravotný stav, ale aj stupeň vedomia
Krátkozrakosť - vyjadruje subjektívny pohľad človeka, ktorý sa nechce pozrieť do očí skutočného života. Zaoberá sa iba svojimi vnútornými pocitmi. Tu je potrebné sa naučiť prijímať životné úlohy, ktoré nám život prináša.
Ďalekozrakosť - o človeku prezrádza, že získal rozhľad na základe získaných životných skúseností a tým aj múdrosť, ale len na telesnej úrovni. Zatvrdol však na duchovno - duševnej úrovni, čo sa prejaví ako starecká ďalekozrakosť, kedy sa do centra jeho pozornosti dostávajú skutočné hodnoty.
Pečeň - ochorenia pečene vznikajú ak človek prechováva k sebe dlhodobé pocity viny alebo sebaodsudzovanie, potlačil v sebe neprejavené emócie, prechováva v sebe pochybnosti o vlastnej osobe, problémy so sebaistotou, pokrytectvo, depresie, neprimerané hodnotenie a sebauplatnenie.
Pľúca - vyjadrujú kontakt s vonkajším okolím. Pľúcam škodí všetko, čo prekáža v duchovnom rozvoji človeka napr. úzkostlivá matka, autoritatívny otec, nedostatok lásky. Pľúcne ochorenia ide o nevyjadrené smútky, obavy, sebaľútosť, strachy a depresie. Najmä deti trpia ochoreniami priedušiek, ktoré hovoria o priveľa/primálo starostlivosti a pozornosti, alebo keď matka príliš lipne na dieťati a preháňa svoju starostlivosť.
Vaječníky - nám hovoria, aký máme vzťah k partnerovi. Problémy s vaječníkmi nám naznačujú narušený fyzický vzťah s partnerom, nedostatočnú ochotu prijať partnera a spoločne s ním niečo vytvoriť.
Ramená - symbolizujú zodpovednosť, bremeno alebo záťaž. Treba si položiť otázky, akú záťaž nosím na svojich ramenách, alebo koho záťaž som prebrala na svoje plecia.
Ruky - vyjadrujú konanie, môžeme nimi niečo brať a dávať, niečo tvoriť, požiadať niekoho o ruku. V rukách máme vlastný život, pretože ho formujeme svojimi vlastnými myšlienkami, predstavami a činmi. Pri ťažkostiach s rukami si treba položiť otázku, kde nedávam dosť alebo nedávam správne, čo neviem alebo nechcem prijať, komu som mal odpustiť, kde som sa mal priznať a kde sa nemám príliš rozdávať.
Dvanástnik - nám hovorí o konfrontácii. Ochorenia tohto typu nám napovedajú o potlačenej zlosti, vypätí a strese, ale aj o dôsledkoch neuskutočnenej alebo nedostatočnej konfrontácie s okolím.
Žalúdok - nám hovorí ako vieme stráviť podnety prichádzajúce z vonkajšieho okolia. Ochorenia žalúdka vznikajú ak človek nevie niečo stráviť, podnet z okolia, dojmy, emóciu, pocit, konflikt, taktiež je to reakcia na napätie, strach a prehnané ukladanie starostí mnohokrát zbytočne.
Žlčník - nám napovedá o naukladanom vnútornom hnevu. Treba si uvedomiť, čo chceme v skutočnosti robiť zo srdca a nie iba z pocitu viny alebo povinnosti voči ostatným. Ochorenia žlčníku vyjadruje zatrpknutie, tvrdé myslenie a hrdosť.
Uši - sú orgán, cez ktorý sa k nám prichádzajú informácie a správy z vonkajšieho okolia. Problémy so sluchom napovedajú, že niečo nechceme počúvať. U detí sa vyskytuje zápal stredného ucha najmä v období, keď sa majú naučiť poslúchať rodičov. Pri sluchových problémoch je treba si položiť otázky typu: Čo nechcem počuť, Aké informácie nechcem počúvať, Koho alebo čo nechcem poslúchať, Kde som stratil rovnováhu, Proti čomu bojujem a čo nechcem vpustiť do svojho vnútra.