bolest hlavy po nenajedeni

Príspevok v téme: bolest hlavy po nenajedeni
orchidejka

chcela by som sa opytat na vas nazor, rady ci postrehy. myslite si ze mi moze nieco byt, pretoze vzdy ked sa nenajem nenaobedujem sa) v urcity cas teda okolo dvanastej az jednej, zacne ma potom hlava boliet a boli ma az dokym sa nevyspim, potom to prejde. v poslednej dobe uz mavam pri podobnych stavoch aj pocity na vracanie (nauzeu). tato situacia sa vacsinou vyskytuje vzdy ked niekde idem, ci do mesta, alebo som na intraku, alebo nejaky vylet - doma sa mi to moc nestava. je mozne to nejako odstranit alebo eliminovat, alebo co by ste mi poradili? mohlo by ist o nejaky vaznejsi problem? dakjem za vase prispevky

orchidejka

ved som bola a nic mi nezistili, vsetko mam ok. Mamina mava vsak silne migreny, berie uz triptany na liecbu ale aj tak jej moc nezaberaju, asi som to zdedila :(

orchidejka

ved som bola a nic mi nezistili, vsetko mam ok. Mamina mava vsak silne migreny, berie uz triptany na liecbu ale aj tak jej moc nezaberaju, asi som to zdedila :(

iotaaa:-)

no, pichanie, co ja viem.. neni som doktor, iba clovek, co mal problemy s bolestami hlavy dost dlho a naucila som sa im vyhybat. Radsej chod k doktorovi. Moze to byt kadeco. Unava, prechladnutie, krcna chrbtica, migreny... alebo aj ine, aj horsie, ale tu na fore to nevyriesis, diagnozu ti tu nik nestanovi. Viac ako som pisala poradit neviem, fakt chod k doktorovi, pojdes mozno na par vysetreni a zistis co ti je a ci ti vobec daco je a prestanes sa z toho stresovat. V kazdom pripade bolesti hlavy netreba podcenovat. Drzim palce :)

orchidejka

vies co som prave zistila? Ze aj ked skoro rano vstavam (okolo siestej) tak uz okolo tretej zacnem pocitovat mierne pichanie v hlave. Este stale si myslis ze je to v poriadku, ze je to normalne?

iotaaa:-)

Moze to byt kludne iba koli tomu, ze si sa nenajedla. Ak si zvyknuta jest pravidelne, moze sa to stavat. Mne sa daco podobne tiez stavalo, ked som sa nestihala najest. Zistili mi dost nizky tlak a zevraj aj z toho to mam.
Pomaha mi ked pijem dostatok vody, ale cistej vody, nie malinovky. Pijem kazdu chvilu po troskach (nosim flasu furt v kabelke). Bezne si dam rano a poobede kavu a aj to mi pomaha (koli tomu som ju zacala pit). Obcas si dam miesto kavy cierny caj a je to rozhodne zdravsie. Pozor, ked pijes kavu alebo caj tak treba zas znasobit prijem vody, bo k. a c. su mocopudne, tekutiny sa z teba rychlejsie dostanu, treba ich zas doplnit.
Ked som doma a jem a pijem menej, tak sa mi to tiez nestava. Je to preto, lebo mame mensi energeicky vydaj, predsalen viac sedime na zdku a tolko sa nehybeme, takze ani telo tak vela nepotrebuje.
V kazdom pripade sa treba najest vtedy, ked to telo potrebuje. Ak nemas moznost sa v tej chvili ist najest, tak si daj aspon nejaku sladku tycinku, alebo hroznovy cukor, na chvilu to pomoze. Ale aj tak sa do pol hodky potom chod niekam najest.
Sama prides postupne na to, co ti v takýchto prípadoch pomáha. Najlepsie je tomu uplne predist, aby clovek do seba nepchal tabletky od bolesti a aby mohol normalne existovat a necakat nech to prejde az ked sa vyspi.