Priatel neznasa otazky - Čo robiš, Kde si ..Chlapi prečo?

winki

Nerieš to s tým, ak povie, že zavolá a nezavolá tak ok kašli z vysoka nato sama vidíš, že výčitkami a otázkami si to nedotiahla nikam, len si to zhoršuješ. Vyčkaj kým sa ozve sám ale potom ho tiež neterorizuj otázkami kde si bol prečo načo odkedy dokedy....a ak sa neozve tak aspon vieš, že o teba naozaj záujem nemá a tento vzťah si udržovala len ty svojím dobiedzaním.

veves

ani ja nemam rada taketo otazky. hlavne od rodiny a od priatela. a vyhovorka, ze je to bezna zdvorilostna komunikacia neplati, zdvorilo komunikujem s postarkou.
otazka ,,kde si,,. ak nieco potrebujes, tak je na mieste ale ak nic nepotrebujes tak ti je ta informacia na dve veci a zbytocne minas peniaze na pausal aj cas.
,,co robis,, ak nieco potrebujes, tak je nam mieste ale ak nic nepotrebujes tak ti je ta informacia na dve veci tiez.
mna ked sa na to kedysi priatel pytal, ze co robis, tak som odpovedala ,,budujem vesmirnu stanicu,,. a kde si? zvycajne ,,v riti,, alebo ,,v liscej nore ,,. takto som si z neho urobila aspon riadnu prcu.
nerozumiem ani preco ho tolko prosikas o pozornost. uz z toho prispevku mam pocit ze si dotierna. kludne sa mu neozyvaj aj niekolko dni.

teska

Neviem nelepší sa to, som z toho vyčerpaná, vcera sme sa znova pohádali, lebo mi slubil,ze mi vecer zavola a nezavolal a ked som sa ho pýtala,ze preco, co mu do toho voslo, povedal mi,ze nestihal, pritom som citila,ze mi klame, ale nechcem ho len tak bez dokazu obvinit, povedal,ze jedel a pozeral telku, ale nemal cas na 5 minutovy telefonat so mnou :// tak mi zase zacal vycitat,ze co to riesim, ale tuto odpoved mi povedal az asi na 10 krat ked som sa ho pytala,ze co sa deje, jednoducho sa so mnou nechce bavit :/ ja neviem co mam robit, mam pocit,ze mu do hlavy huci jeho kolega taky suknickar, same hluposti a on ho pocuva...zacal na mna utocit tesne pred tym, ako som isla na miniobhajoby diplomovky, namiesto toho aby ma povzbudil :/ ja neviem co mam robit lubim ho, ale zaroven ma to s nim uz nebavi :(

Carie

inak o tomto si myslim, ze pokial sa ho to nepytas 10x denne ale proste len obcas, tak na tom nie je nic zle. kazdy normalny clovek sa zaujima o svojho partnera a komunikacia je zaklad vztahu.

Carie

toto neviem, ja som nad tym teraz rozmyslala, ja sa priatela ked mu volam nepytam kde je ani s kym. neviem preco, ale proste ma to nezaujima. mozno nanajvys tak co robis, ale aj to len vtedy, ked sme spolu uz dlhsie neboli. ale skor sa ho to pytam inak, napr. sa spytam pracujes? mas vela prace? ked si myslim ze pracuje. neni za tym ziadna snaha o kontrolu, aj keby robil hned nieco nekale tak jednoducho bude klamat.

lorina1

A prečo by si nemala právo vedieť, čo robí partner, ked je to len zaujem tvoj, komunikacia, nie kontrola. A preco by sa mal branit ti povedat. Pokial nereagujes podrazdene, alebo nesudis to, co prave robi a kde je...tiez nemam rada nejake tajnostkarcenie.

Fidelity

popri možnostiach, že je na to alergický (kontrolovanie mamou) a že mu to skrátka len vadí (že mu neveríš?) ma napadá ešte jedna možnosť.. keď sa automaticky nie že stavia do obrany, ale v podstate rovno do útoku (zase ma kontroluješ?!), tak možno robí niečo naozaj nekalé..
a k tomu, že sa on teba neopýta ako sa máš, ako ti ide učenie, písanie diplomky.. nepovzbudí ťa.. nevyriešilo to ani niekoľko priamych konfrontácií - naozaj chceš s takým človekom stráviť život? zobrať si ho? potom to skús teda ešte raz, už aj v súvislosti so svadbou - že práve kvôli jeho správaniu sa ti ten nápad prestáva páčiť, že je nevšímavý k tebe vzťahovačný nedotklivý k sebe.. a čo s tým mieni urobiť..
a už aj podľa jeho reakcie uvidíš, či to za to stojí alebo nie.
nie je predsa jediný chlap na svete. netreba pri ňom byť a byť nespokojná, duševne trpieť.. niekedy iba láska totižto nestačí..

kafe

teska a prečo chceš od neho, aby chápal tvoje otázky v dobrom?? Začni od seba a pochop TY JEHO. Vadí mu to, tak sa ho to nepýtaj. Máš pred štátnicami, zdôver sa mu s tým, že sa bojíš proste bez opýtania. To je také ťažké?

alenka_maxova

u teba vsak bude toho viac ako len hadky kvoli telefonatom....pises, ze mas pred statnicami a on ti ani nie je oporou? Este cosi je zle medzi vami?

alenka_maxova

zalezi od toho, akym sposobom/stylom sa to opytas. Su baby, ktore sa opytaju "Kdeeee siii????" A chlapovi naskoci husia koza, lebo vedia, ze sa to baba pyta, aby "vyzvedala". Ked sa to vsak opytas normalnym, ba priam laskavym tonom, nechapem preco by mal byt z toho podrazdeny.....Mne to chlap nikdy nevycital a to sa ho na to pytam casto. Ale nikdy som mu ani len slovkom nic krive nepovedala na to s kym je, nikdy som sa donho nemiesala, praveze som mu este s obrovskym usmevom zazelala dobru zabavu :) Chlap podla mna citi, ako sa to zena pyta :)