Ducanova diéta- začiatok 28.4

Príspevok v téme: Ducanova diéta- začiatok 28.4
ariana18

takže leto sa blíži a nerada by som sa zase vyhýbala míľou kúpaliskám :// preto zriadzujem túto tému - od zajtra sa chystám začať s Ducanovou diétou . hľadám preto nejaké baby ktoré sa rady pridajú na inšpirácie ohľadom jedálnička, výmenu rád , tipov a podelenie sa s úspechmi :))

agni

ahojte :), maso jasne bez ryzi a masa, tresku v majoneze by som nejedla ...je sice chutna, ale mastna :p. recepty najdes na internete...nizsie myslim boli aj napisane stranky, ja jem hlavne cottage cheese, maso na vode, ale vynikajuco dovutene s bylinkami, tuniaka vo vlastnej stave, tvaroh, pijem acidko a mlieko a jasne tie otruby...inak skusila som recept, ze tortu :) bola belmi dobra a este je :D tak si ju dam na veceru...je tam tvaroh, jogurt a zelatina :) a naozaj dobra :), drzte sa baby ;)

Valika146

ahojte!
v 1 fáze je povolená treska
mohla by som si dať tresku v majonéze?
lenže bez pečiva?
a mäso jedávate bez zemiakov a ryži?

aký je vás jedálničiek?

Jannus

ahojte kočky. Tak ja mám prvý týždeň za sebou, teda som už v druhej fáze. Schudla som doteraz cca 3,5kg - 4kg. A verím, že to pôjde tak aj ďalej :)) Len tak pre info- začínala som z váhy 82kg pri výške 172cm. Len dnes som nejaká rozladená,nervozna a stále by som do niečoho dzobkala :)) to lebo ma večer čaká skúška :-/ Ani sa neviem rozhodnúť čo si urobiť k obedu :) Tak vám drží palce a potom píšte ako vám pekne klesá váha :))

bobulocka

Babyy, nevazte sa kazdy den...raz za tyzden je o.k...lebo vaha moze kolisat, hlavne ked mame svoje dni...aby ste neboli v strese potom..

agni

ahojte :), odpisujem po dlhsom case ... kvoli poslednemu prispevku co asi viacere z vas tak nejak sklamalo :p, ale baby nic si z toho nerobme ;) ten clovek nie je v nasej situacii a nezil a nezije nase zivoty :))) a tolko ludi najdeme vsade, ktori to vyskusali a funguje to a nemaju zdravotne problemy lebo sa aj tak v druhej a dalsich fazach dame na zdravu stravu :) takze verim a dufam, ze niektora odpise :). ach jaj baby dnes mam 5 den prvej fazy a zajtra sa chystam na vahu...v skole sme mali, ze o 9:00 rano je najnizsia vaha cloveka tak si vystupim na vahu :p a som zvedava lebo vobec nemam pocit schudnutia, ale ze som dokonca pribrala...verim, ze je to len moj pocit. zacina niektora z vas uz s druhou fazou? ako na to reaguje okolie? ako nerozkrikujem sa, ze drzim dietu, ale rodina a par malo kamosiek lebo ked ma stale s niecim ponukaju ako zvyknu je blbe furt odmietat tak nech vedia dovod. jedna sa chce dat na to odkonca tiez :D. drzte sa ;)a inak vy ste uz kolko schudli v prvej faze? ja sa nemozem vazit kazdy den aj zo psychickej stranky :p lebo keby to nejde rychlo a dostatocne dola tak som nervozna :p

webačik

tak majú či nemajú sa vzorové jedálničky dodržiavať. kto je doktor duke, ak je lekár a výživár tak tolko protirečivých odporúčaní by tam nedal. to náš dr bukovský je lepší.milé dámy ani len základné vedomosti nemáte o správnej výžive a letíte do neznáma za vidinou chudnutia aj za cenu poškodenia zdravia. nečakajte že hned ale o pár rokov budete rozmýšlať prečo váš organizmus zlyhal. hor sa milé dámy do nízkotučných a nula tukových výrobkov, hor sa do chemicky upravovaných potravín a umelých sladidiel, prípravy jedla v mikrovlnke a pod. kde sú prirodzené pochody organizmu ako pitný režim, pravidelné vyprazdňovanie, pohyb, harmonia a dostatok energie pre bunkové systémy? počuli ste o tom niekedy?

,

ariana18

weronika no neviem či by táto diéta bola vhodná pre teba :// vzhľadom nato že takmer celá prvá a druhá fáza je postavená na týchto potravinách :/

Weronika456

Ahojte baby. chcela by som aj ja začať ale neviem čo mám jesť keď nemám rada ani mäso ani tvaroch :/ ani ryby :/ ?
a na desiatu do školy čo si mam vziať?
Neviete mi nejako poradiť?
ďakujem

ariana18

dobré ránko kočky :)

tak postavila som sa ránpo na váhu a ostala som veľmi prekvapená :) o celé kg menej...aj keď ďalej to tak určite nepôjde:)) prekvapená hlavne preto lebo včera som celý deň papala a vôbec nepociťovala hlad ani pocit že mám diétu :) len občas troška pokúšala chuť zahryznúť do koláča alebo pečiva :)dnes idem na internát kde už to bude vydržať a neporušiť oveľa ťažšie :/ hmm a na tie palacinky som pozerala aj ja s tou nutelkou určite v blízkej dobe vyskúšam :)

pre inšpiráciu včerajší jedálniček :
R: káva s nizkotučným mliekom a sladidlom
D: pár plátkou hydinovej šunky
0: kuracie mäsko
Ol: hydinová šunka s taveným nízkotučným syrom
V: vajíčkový šalát s bielym jogurtom - podľa tej stránky som skúšala recept a bol chutný :) odporúčam ;)

inak pečivo sa tam nevylučuje ale keďže obchod so zdravou výživou kde predpokladám majú tie ovsené otruby bude otvorený až zajtra tak nemám ešte tie chlebíky , žemle a muffiny odskúšané, ktoré sa pripravujú z tých otrúb :)