Štúdium medicíny a všetko okolo toho

Príspevok v téme: Štúdium medicíny a všetko okolo toho
bluby

Ahojte,
chcela by som ísť študovať medicínu, tak by som sa chcela spýtať, vy, ktorí tam chodíte ste spokojní? A na ktorú školu chodíte? A čo učenie a učitelia? Vy, ktorí ste už absolventi, ako sa cítite? Aké sú vaše dojmy? Aký odbor si chcete vybrať? A vy, ktorí ste robili minulý rok skúšky, ako dlho ste sa učili? Prijali vás?
Ďakujem, totiž veľmi ma to zaujíma. :)

bluby

A boli ťažké tie prijímačky? Treba byť naučený všetky tie učebnice z bio a che? Či vážne stačia tie podklady? A v kolkom si ročníku? Už vieš aj zhruba, aký odbor by si chcela po dokončení všeobecného? A inak som počula, ževraj by sa mala zavádzať aj fyzika na prijímacie skúšky na medicínu... Nevieš náhodou čo je na tom pravdy? Prepáč, že tak veľa otázok a ďakujem :)

ajajaja

chodim do mt...take mesto ako stvorene pre studium, nic tam nie je , iba stromy :D sla som tam preto,lebo sa malo vyhadzuje, inak by som sla do blavy alebo do kosic( ale je tam vraj najlepsi pristup k studentom zo strany ucitelov a doktorov)...pripravovala som sa od zaciatku 4.rocnika, mala som seminare z bioly aj chemie a k tomu testove otazky z bratislavy..taka klasicka priprava ako zhruba kazdy...do mt neexistuju testy, to som nechala viac menej na nahodu...hm, je pekne ,ze sa tesis na ucenie, ale to je hlavny problem tejto skoly, ze aj ked ta to zaujima ,tak postupne vela ludi k tomu zacalo mat odpor, lebo treba vediet milion informacii a nestudujes pre radost a zaujimavost ale preto,ze sa napr.blizi test.

bluby

Asi som divná, ale ja sa na to učenie teším, lebo ma to zaujíma :D A myslím, že keď niekoho niečo zaujíma a baví ho to, tak sa mu to ľahšie učí :) A kde chodíš? DO Mt, Ba, Ke alebo čiech? A si spokojná napriek tým stresom a kopou učenia? A ako dlho si sa pripravovala na prijímačky? :) Díky

ajajaja

ano, prave preto ti hovorim ,ze si to 100x rozmysli :D...ale nie je to az take hrozne, nezvladnutelne a pod.ako sa zvykne hovorit...len stresov si zazijes o trochu viacej ako na vacsine inych skol a takisto aj ucenia.

ajajaja

hm...tak chod :D...inac, viac by si mohla pokecat s medikmi,ak chces na bsm.sk, mne to svojho casu velmi pomohlo, ked som sa chystala...cize od nich by si mohla mat info z prvej ruky...je to blavacke forum.

bluby

Už som rozmýšľala nad tým veľa krát a vždy mi z toho vyšla medicína. Teraz som mala veľmi dlhé obdobie, čo som premýšľala, čo ísť študovať... Som pevne rozhodnutá ísť tam. Veľmi to chcem. :)