Olej na vlasy

Príspevok v téme: Olej na vlasy
danielaaa

Baby chcem sa opytat, ako si vtierate olejcek do vlasov( arganovy, makadamiovy, kokosovy atd.) ja pouzivam oleje ako masku, t.z ze si nanesiem vacsie mnozstvo a potom zmyjem samponom, avsak chcela by som to vyskusat bez oplachovania, ibaze stale mam vlasy mastne ak aplikujem olej na konceky aj ked v malych mnozstvach, ako si aplikujete olej na vlasy vy?

xy:)

ja davam na vlhke vlasy po umyti, je to pre mna ucinkovo aj casovo najvhodnejsie riesenie, neviem si predstavit patlat olej na suche vlasy a zamastena este v tom aj spat. nemam rada zlozite postupy, masky a vobec nic take, pricom treba cakat.. umyjem vlasy, na konce dam olej a nastriekam pripravok pre lesk a lepsie cesanie. tot vse.

ademaskat

rybicka, u mna je to presne naopak, viac mi vyhovuje aplikacia na suche vlasy. Prave vtedy sa mi lepsie aplikuje a este sa mi nestalo, ze by som ho dala prilis vela. Naopak, na mokrych sa mi to stalo parkrat.
Myslim, ze sa tu neda zovseobecnovat.
Okrem toho si ho davam nielen po umyti, ale aj napriklad na dalsi den, ked mam pocit, ze konceky potrebuju hydrataciu. A pekne sa mi to vsetko vstrebe.

rybicka

Dodatok: Tieto oleje sluzia nielen ako kondicioner, ale aj ako ochrana proti poveternostnym podmienkam (slnko, suchy vzduch, vietor a podobne). Ked ho pouzijes len ako masku a rano zmyjes,nemoze ti poskytovat ochranu v priebehu nasledovnych dni az do dalsieho umytia.

rybicka

Rozhodne na mokre vlasy (suche by ho vypili prilis vela a a nedalo by sa to male mnozstvo tak rovnomerne rozotriet).
Ja mam polodlhe vlasy a puzivam asi 3-5 kvapiek arganoveho (alebo buriti) oleja namiesto koncidionera a krasne sa mi rozcesavaju (pouzi riedku kefu, nie husty hreben). Nechat na vlasoch az do dalsieho ymyvania. Ked to prezenies, vlasy budu mastne. takze mozno bude treba niekolko pokusov, aby si zistila, kolko kvapiek je nat tvoje vlasy potrebne (zavisi od dlzky a kvality)

Joo

nie nemam jankaaaa ,ale odporucala by som odskusat jasminovy olej ........ ked ho pouzijes na vlasky mas ich take napomadovane nie mastne (ja ten jasminovy olej sice nekupujem na SK ,preto neviem porovnat ci ma rovnaku konzistenciu, ako ten moj ....treba odskusat)
:-//

jankaaaaaaaaa

joo: a nemas potom mastne vlasy? ja ked si to dam na vlasy suche ci vlhke tak mam potom mastne vlasy a vyzera to fakt zle

ademaskat

Ano, par kvapiek si davam. Davam si ho do suchych vlasov alebo takmer suchych. Tak viem lepsie odhadnut primerane mnozstvo. Skusala som aj do mokrych, ale vtedy mam tendenciu to prehnat :)
Ja mam zasa hrube a huste vlasy, tak to moze byt aj tym, neviem.