Som bezcharakterna svina?

Príspevok v téme: Som bezcharakterna svina?
Zoologická

Ahojte. Za posledny rok som stratila vpodstate troch ludi. Prvy bol chlapec ktory mal o mna zaujem. Najskor sme boli velmi dobry kamarati a casto chodili von no ked mi povedal ze ma lubi... Uz sme sa tolko nerozpravali a zacala som ho dokonca nemat rada... Vpodstate sme boli dost podbone povahy... Druha osoba bolo dievca. Ani nie kamaratka iba taka chvilkova v skole. Vonku sme nechodili a v skole sme sa vidali malo mo uz aj to jej vadilo ze ja a este jedno dievca sa spravame detinsky a ju to vraj uz nebavi.. Tak ani mna uz sa nebavime... Posledne dievca sktorim som sa prestala bavit len nedavno sa somnou prestalo rozpravat za to ze som si povedala svoj nazor.. Aj ked (vraj) dost surovo... No myslims si ze ked je to moja kamaratka mala by to brat s rezervou a zamysliet sa kej jej to hovori niekto blizsky... Proste som bola vytocena z isteho dvovodu a povedala som jej ze je Sprosta a ma sa uvedomit... A uz bol ohen na strechce a prestala sa somnou bavit... No a teraz mam otazku... Neviem ani ci je to chyba vo mne alebo v druhich a ciastocne vo mne... To Prve dievca zo skoly ma niako netrapi a s tym chlapcom sa bavym aj ked stale malo... No aj tak, myslite si ze som bezcharakterna svina? Prosim povedzte co si o tom myslite...

Zoologická

No budem sa snazit... Ja som nad tym rozmyslala... Snazim sa byt uprimna a bezne sa nerozpravam takto s ludmi ale miernejsie Len vtedy som bola velmi vytocena pretoze neznasam nespravodlivost. Tak som povedala to co som povedala a dopadlo to takto...

sewie

preco by si mala byt bezcharatkerna svina?:D ja ziadny dovod nevidim...ah jaj, len sa nabuduce pokus ludom hovorit svoju kritiku taktnejsie:)

wreck

si velmi mlada este, takze nepoznas jeden z velmi dolezitych principov uspesnej komunikacie.

sposob, akym niekomu odovzdavas svoju myslienku, musis prisposobit tomu konkretnemu cloveku, ktoremu ju odovzdavas a aj situacii, o ktoru ide.

to sa zjavne nestalo pri komunikacii s tou poslednou kamaratkou. nie je dobre riesit veci v hneve, pretoze ani nevies ako vtedy povies nieco, co si vlastne ani nemyslis, ale v tom vystupnovanom hneve to tak sformulujes.

nehodnotil by som to ako bezcharakterne svinstvo. odpad by si bola napriklad vtedy, ak by si kamaratkam alebo inym svojim blizkym bez mihnutia oka klamala priamo do tvare alebo by si sa snazila ziskat vyraznu vyhodu na ich ukor. nieco co by ich velmi poskodilo alebo zranilo.

vysoku mienku by som o tebe nemal ani vtedy, ak by si kamaratke pochvalila sukienku, ale za jej chrbtom by si o nej niekomu inemu povedala aka je to chudera, ake zufale handry ma na sebe. co je vlastne pripad klamania do tvare.

je dobre, ze nad sebou rozmyslas. to je pozitivny znak. skus sa ucit ovladat hnev a dokladnejsie volit slova pri konfliktnych situaciach.

ine je ak ta kamaratka podpichne -- ale ale, ako sa nam lesknu ocka, to musel byt krasny sexik -- a ty jej na to mierne zahanbena s nehranym smiechom povies -- sprooooosta... :))

a ine je, ak jej to povies v inej situacii, navyse s vaznou tvarou, pripadne s krikom.