Poradte aký internet je Naj??

lost

No terrenty idu ovela viac ako 100Mbps :)
Tam ani neexistuje limit si myslim, aj keby si mal 1Gbps net, islo by to na maximum.

Tam skor vidim problem v tomto:

- limit HDD
- fyzicky limit casu

tj. nemozem stiahnut viac ako mam volneho miesta a aj keby neustale po pozreti filmu mazem, den ma len 24 hodin, a nemozem pozerat viac filmov.

Aj keby mal 1 film 25GB (viac nezvykne mat, cize toto moze byt priemer), tak to clovek naplno nevyuzije :)

To skor upload je fajn, ten by nebol problem vyuzit na 120% aj keby mam 1Gbps upload :)

neviem no, kedysi som si myslel ze ked na to budem mat, tak is dam najrychlejsi net, lebo medved.. ale tak mam tiez len okolo 30Mbps a up len 2Mbps a staci no :)

ale teraz si prave naopak myslim, ze prave toto je skaza - pausal sem, pausal tam, predplatne tu a tam a net taky co vyuzijem len na 0,001% z casu na 100%...

ono ked som si to spocital, tak som zrusil 2 mobilne nety, ktore som mal ako zalozne a 1 pausal, ktory bol megavyhodny (minuta vsade len za 2Sk) i ked vlastne uz to mozno ani neni vyhodny pausal..

to ked si clovek narata, kolko sa da na BLBOSTI (pausal, net, predplatne, zlozvyky) minut mesacne, tak za 1 rok si nasetri na dovolenku pri mori :) )

cize preto by som isiel k tomu 30Mbps.. 100 znie super, ale to by clovek potom musel patrit do skupiny "money no object"

NetManiak

No to hej, a nikde nieje zaruka ze ked budem mat 100 tak tolko aj napr. torrenty budu chodit... teraz mi chodia realne okolo tych 3Mb down, cize nejakych 27 a na tej 100 by sli mozno len 5Mb down atd., a mozno aj rovnako, kvoli tomu uploadu malemu, lebo pri torrentoch to zavisi aj od odosielania. Ked mi nabuduce budu z telekomu volat skrz konciacu viazanost, skusim to nejako zahrat, ze orange ponuka hentake nieco, ci nemaju nejaku "podpultovku" pre verneho zakaznika :D

lost

clovek vyuzije 100Mbps na 100% asi len 2x do roka, ked si urobil jedlo a zabudol na to ze nema ziadny film doma :)
Ale tych 5e mesacne na vyse za to nestoji..

lost

NetManiak

100/10 znie super ale..

30/3 za 15 je asi lepsie

zalezi od toho, co a kolko uploadujes

ale rozdiel medzi 30 a 100 je prakticky nulovy.

ziadny server aj tak neodosiela tak rychlo (vacsinou) a tak na torrenty si pockas 3x dlhsie no :)

resp 5mesacne, 60rocne.. to sa za ten luxus podla mna neoplati..

(bol by rozdiel ak mas ten zakladny telekom 2/0.25Mbps za 20eur a versus 30eur za 30/3Mbps - tam je rozdiel markantny..)

ale aj 30Mbps versus 100Mbps, tych 30Mbps stiahne film rychlejsie ako si stihnem ist po jedlo, cize to staci asi :)

Len skoda ze nie je aj upload 30Mbps, lebo vzdy je to na slovensku tak divne, ze 10/1 30/1 30/3 .. 30/30 by bolo super ze? :D

[zruseny20]

ja by som ostala u telekomu 30/3... lebo presne ako hovoris, mnoho serverov ti tu rychlost blokuje a obmedzuje tak ci tak.. znie to sice neviem ako super, ze mat rychlost 100/1, resp. 100/10, ale pre bezneho cloveka je to podla mna uuplne zbytocne.. ja som si teraz objednala net v upc 25/2 za 9,90e a hoci je to u nich najnizsia rychlost, pre mna uuplne postacujuca.. naco mat vyssiu, ked by som ju ani nevyuzila..

lillia

ale pri prekroceni neviem akeho objemu dat sa v orange znizuje rychlost alebo sa doplaca, ci nie? tak do toho by som nesla

NetManiak

Caute ja momentalne riesim dilemu ci si nechat u telekomu 30/3 alebo prejst k orangu na 100/1, lebo su za rovnaku cenu, 15€. V orangi mi vadi ten nizky upload, kedze net vyuzivam skor multimedialne a casto aj data odosielam. Uz s 30 mam vsetko stiahnute za par minut a mnoho serverov aj tak rychlost obmedzuje, takze byva rychlost nevyuzita. Orange ponuka aj zdvihnutie uploadu na 10, za mesacny poplatok 5€, ale to by som platil 20€ mesacne, co moc nechcem... Co by ste robili vy? za 15€ 30/3 alebo 100/1 ? Popripade 100/10 za 20€ ? co obnasa prechod z telekomu do orangu? nema orange v tom nete daky hacik? Dakujem

lost

a to som sa musel krotit, vid tema "udreli by ste zenu?"
pretoze mi zavolala presne ked som si varil maso (cistil, rezal, atd..)
to je 2. najnevhodnejsi moment na telefon
prvy je jedenie toho masa
lebo vsetko mam precizne nacasovane a naplanovane na sekundu presne
a ked ma niekto takto vyrusi..
no a potom..
druhy telefonat od tcomu

ja ze nieco zabudla alebo co

zdvihnem a tam ten hlasovy zaznamink ze "ako ste spokojny..."

tak som ich zrusil :D nebudu mat moje hodnotenie, haha :D

lost

myslim ze vcera mi jedna baba z telekomu volala, ze ci si chcem predlzit pausal..
nemal som zrovna naladu na dlhy rozhovor a bola slusna tak som si z nej nechcel robit srandu.

ale som rad ze som si tento mesiac zrusil uz treti produkt od nich :)

hold, ked sa naucia ako na zakaznika, mozno sa vratim :D

ale asi nie :)