Tehotenstvo a antikoncepcia

Príspevok v téme: Tehotenstvo a antikoncepcia
tabletka11

Dobrý deň chcela by som sa spýtať, moja dobrá kamaratka si dala predpísať antikoncepciu v príbalovom letáčiku bolo napísane že už po 7 tabletke je chránená. Antikoncepciu brala dva týždne ( čiže už viac ako 7 dní)a mala nechránený sex zo svojim priatelom. Kým nebrala antikoncepciu tak vždy mali kondóm. No čo čert nechcel po odobratí prvého tabla antikoncepcie jej neprišla menštruácia. A tak si urobila test. Bol pozitívny. Nevie si to vysvetliť a nevie ako to vysvetlí priatelovi že ako je to možné. Myslí si že buď je to z toho že jej doktorka dala tabletky s nižším obsahom hormónov alebo niečo podobné lebo nechcela z antikoncepcie pribrať alebo z toho že brala velmi silné tabletky lebo bola chorá. Čo si myslíte je to možné?

veronicka2

ak ma zle travenie ( a o tom nemusi vediet) tak sa jej tabletky nevstrebali a tym padom ani neucinkovali. viem o com hovorim mne sa stalo toto iste...

sheila.

k znizeniu ucinku antikoncepcie kvoli uzivaniu ATB alebo inych lieciv (barbituraty,antidepresiva) moze dojst, ale nie kvoli crevnej flore a zhorsenom vstrebavani, ale kvoli metabolitickym enzmyom = liekove interakcie.
Niektore antibiotika zrychlia totiz metabolizmus antikoncepcie,tak nestihnu zaucinkovat, a moze dojst k oplodneniu.
Ale samozrejme nemozme tu vylucit pripad toho ze slecna neuzivala poriadne tabletky,alebo otehotnela este pred zaciatkom pouzivania...

alenka_maxova

nfkdkv, ked si pozries rozne fora, kde radia doktori, nazory na ovplyvnovanie ant a antb sa lisia. Mne vsak napriklad vzdy doktorka aj lekarnicka prizvukovala, aby som si davala pozor a po douzivani antb sa chranila aj inak ako ant. Takze ja len z vlastnych skusenosti pisem.
Nuz ale je dost mozne, ze v tomto pripade slecna vazne pokaslala uzivanie, co by som sa ani necudovala, kedze dievcatka papaju ant ako lentilky...

nfkdkv

za tehotenstvo urcite nemoze nizky obsah hormonov.
atb neovplyvnuju hak, jedine ze jej atb narusilo floru v zaludku a doslo k zlemu vstrebaniu hak, ale to by sa prejavilo najskor spinenim. ja si myslim ze urobila chybu v uzivani. ani hak nezarucuje100% ochranu. mozno bola tehotna uz pri nasadeni hak

alenka_maxova

ak uzivala antibiotika, tie sa ovplyvnuju s ANT....Vtedy sa ucinok ANT znizuje. To nevedela? Ked lekarka predpisuje antibiotika, tak sa vzdy pyta, ci neuzivas aj ine lieky. Aspon moja sa na to pyta. A pokial uzivas ANT, su to tiez lieky. Kamoska mala o tom informovat lekarku. A pre potvrdenie sa mohla spytat aj v lekarni, povedali by jej to iste....