pomoc s vlasmi

Príspevok v téme: pomoc s vlasmi
orchidejka

ako sa zbavit vlasov typu slamy? teda presnejsie koncekov?
upresnim: umyjem si vlasy, upravim, ozehlim, ucesem, vytvarujem a vlasy su pekne, ale asi len na maximalne hodinu, potom nadobudaju konceky ten pocit slamy. su akoby spojene do par pramenov a nemaju ten efekt aky som docielila rano. viete co tym myslim? ako by sa dalo tomo pomoct? odstranit nejakymi pripravkami alebo ja uz neviem ako. nevyzera to bohvieako (akoby som sa rano ani necesala), pritom opak je pravdou. chcela by som aby moje vlasy mali smrnc nie nevyzivene..dakujem

zuzi74

jahoodka, ak si vlasy nefarbis, tak potom sa ani necudujem, ze ti staci brezovy sampon. A pokial si ich niekto casto aj zehli a fenuje, tak to je uz pre vlasy hotova katastrofa a nemyslim si, ze pomozu zazracne sampony a kondicionery. Dalsia vec je, ze dlhe vlasy sa otieraju o chrbat, t.j. o oblecenie, mozu viac elektrizovat a mozu sa viac poskodzovat. Treba skusit obcas nejaky olejovy zabal, pripadne masku na vlasy a nechat dlhsie posobit pod sackom, aby sa sparili. Potom vyzeraju zdravsie a lesklejsie. Ale velmi zalezi aj od kvality vlasov...ak su odjakziva suchsie, tazko s nimi zazraky narobis.

diamant19

jahO_Odka nevravim ze to musi mat kazdy dane geneticky ale dost ludi ma pekne vlasy neznicene ked ich maju kratsie a ked su dlhsie tak su ponicene... mne napriklad ked som mala vlasy po prsia tak potom sa mi strasne spomalil rast. a rozstiepene konceky som najprv nemala a ked som ich mala dlhsi cas po prsia tak uz potom sa zacali stiepit. a k tomu boli take divne ze boli ako taky chuchvalec :D a teraz su po plecia a su pekne.. ale tak kazdy ma ine vlasy niekomu je sudene mat pekne dlhe vlasi niekomu kratsie.

JahO_Odka

Ale na druhej strane som ich v živote nežehlila, nefarbila a posledné roky ich ani nefénujem... čiže možno aj to im pomáha.

JahO_Odka

Diamant19, ja mám vlasy po pás a nemám jediný rozštepený konček. Takže dlhé vlasy nemusia byť vždy zničené :)
Šampón používam obyčajný harmančekový Tania alebo brezový za 0,79€ + kondicionér na výživu vlasov. Občas ich na zvýšenie lesku prepláchnem harmančekovým (vychladeným) čajom a robí im sakramentsky to dobre :)
X-rokov som predtým kydala na vlasy chemické šamóny a kadejaké drahé svinstvá a nikdy som ich nemala také, ako teraz, keď kupujem lacné brezové šampóny :D

diamant19

ja som niekde aj citala ze to moze byt aj geneticky dane ze ak mas dlhsie vlasy tak sa zacnu nicit a hovoria si o pomoc ... skus este gliss kur ten cierny mne aj to dost pomaha

orchidejka

ja som tiez minule leto urobila radikalnu zmenu ucesu, prakticky mikado (cize o nieco malicko dlhsie ako su usi) lebo predtym som mala stale dopostupna strihane priblizne po prsia, takze tym padom sa mi vsetky poskodene vlasy odstranili a tiez som to urobila uz kvoli vyssie spominanemu problemu. ako vlasky rastli, priebezne sa aj strihali a dotvaroval uces (uz mam rovnaku dlzku vlasov) a teraz mam tak po plecia + 1-2cm a zase ako slama..asi to bude fakt tym typom vlasov, lebo nemam ich az tak znicene - napr kadernicka mi nikdy nepovedala ze ich mavam nejako extra poskodene na rozdiel od mojej sestry. ked ja by som s nimi strasne chcela nieco urobit aby vyzerali prirodzene a upraveneeee :(

diamant19

ja som mala tiez problemy s vlasmy skusala som vselico a dost velky problem bol v tom ze som si kazdy druhy-treti den fenovala aj ked s pripravkami aby sa vlasy fenovanim nenicili. vlasy dnes uz len ak je to nevyhnutne fenujem a potom som sa este dala nie podstrihnut ale rovno ostrihat...

nara

myslím že to nie je tým žehlením, ja mám ten istý problém, ale vlasy si nežehlím ani s nimi okrem česania v podstate nič nerobím a tiež mám po pár hodinách také končeky:-( potom si ich prečešem a zasa sú na pár hodín pekné... asi máme blbý typ vlasov:-)

orchidejka

myslis ze to bude cisto len tym zehlenim? co sa tyka podstrihnutia, tak ku kadernicke chodim pravidelne..

musim zacat fakt s nejakymi tymi pripravkami