Poplatok za antikoncepciu

Príspevok v téme: Poplatok za antikoncepciu
nikus5858

Dobrý deň, v piatok som bola u môjho gynekológa okrem iného dať si aj predpísať antikoncepčné tabletky. Povedal mi, že zaviedli poplatok za predpisovanie antikoncepcie, lebo jemu poisťovňa nepreplatí ten recept, ani to že mi ho vytlačí (4 recepty do roka!!!!!). To by bolo ešte v pohode, ale ten poplatok je 15 € na rok. Zatiaľ som o tom ešte nepočula a zdá sa mi to byť veľa, preto sa vás chcem opýtať či aj vo vašich ambulanciách je to tak. Ďakujem

jana0000

zeny nebudte hlupe, si tu vypisujete, ze 11, 15... eur rocne vas nezabije????? ste normalne pristupit na uplne vsetko, co vam doktori povedia? nebudte narodom oviec. ja som sa objednala na gynde za 10 eur, aby som nemusela cakat. ok, bola to moja volba. ale este jej tam necham 10 eur a este mi povie, ze za to, ze sa so mnou zdrzuje, tak mi musi nauctovat 1,5 eur za recept mesacne?????? a ze si mam predplatit na 1 rok??? no moja zlata, prisla o pacientku v tom momente. a na konci uz zrazu chcela aj prizmurit oci a predpisat zadarmo? no isto!!! a teraz som u doktorky, ktora je vedla v ambulancii a az teraz viem, co je to odbornicka!

levičanka

Ahoj nikus5858, ja platím u svojej gynekologičky tiež, ale na rozdiel od teba "len" 4 eurá. Je to síce jednorazový poplatok len raz ročne, ale aj tak s tým nesúhlasím. S gynekologičkou som inak spokojná, takže pred 4 eurami musím zatvoriť oči..

tstekvickats

nie nie je to normálne ale doktori si môžu robiť čo chcú...u neho sa aj za sono platí a u iných to je zadarmo...ani ja neviem ako sa k tomu postaviť ale asi zaplatím lebo ako odborník je dobrý to zase nemôžem na neho povedať...

M 25

no vidíš a ja si ju predpisujem len tak dva krát do roka maximálne..vždy si dám predpísať minimálne na pol roka dopredu .. mám pokoj .. a ktovie, možno to nie je len za predpisovanie hak, ale však sa ho spýtaj, ako tie peniaze využíva :D mna osobne to nezaujíma, hlavne, že sa stará o moje zdravie..

nikus5858

no jasné, že ma to nezabije, ale predsa je to veľa za tie 4 recepty...a ešte som o tom nepočula, tak som chcela vedieť či je to naozaj tak, lebo mi tvrdil, že dal úplne najnižšiu sadzbu, že inde sú oveľa vyššie

Shelby

Ja mám za predpísanie antikoncepcie 11€ ročne. Je to poplatok za blbosť,samozrejme, ale keď už musím tak tých 11€ do roka ma nezabije.

petul

u byvaleho gynekologa bol tak isto poplatok...kedysi to bolo 100SK na rok...ale to je uz dakych 5 rokov dozadu..teraz mam sukromnika a platim si vlastne len rocny poplatok za recepty, vysetrenia a pod. je v tom zahrnute vsetko...ale presne lekar si moze stanovit poplatok aky chce