Strava a cvičenie pre fitness ženy

Príspevok v téme: Strava a cvičenie pre fitness ženy
Simis

Ide o to že už asi 4 mesiace cvičím 4-5 krát týždenne a zameriavam sa na celé ruky, brucho, zadok, nohy proste klasika aby som nabrala svalstvo. Jem asi 5 až 6 krát denne no niekedy 2 jedlá tvoria sladkosti ktorým neviem odolať :( Večer jem 200g tvarohu ktorý ma zásobuje bielkovinami. Napriek tomu neviem nabrať svalstvo. Plus by som potrebovala schudnúť v spodnej časti brucha lebo tehličky na ňom sú ale ukryté pod tukom. Čo mám robiť?

marika35

ja si robim
ranajky ovocie jogurt nizkotucny biely plus orechy
okolo obeda kuriatko 150g ryza 50g do toho nejaky lahky salatik a to iste aj vecer
pomedzi to tiez orechy ale s mierou aby som hlad necitila a tiez pouzivam doplnok stravy Piperine Forte...
a pijem len vodu a ziadne sladke pitia

Adela1

Ahoj Simis,

toto je môj jedálníček, s ktorým sa mi za pol roka podarilo nabrať 6 kg čistej hmoty. ( pri výbušnom posilňovaní len s vlastnou váhou )

Raňajky: 100g ovsených vločiek ( plná šálka 250ml ), mlieko, lyžica proteínu

Desiata: Proteínová tyčinka/ proteín

Obed: Kuracie/ morčacie/ hovädzie + ryža/ zemiaky / cestoviny + zelenina

Olovrant: Jogurt + lyžica proteínu + pol šálky vločkiek

Večera: Tofu/ cottage/ mozzarela + olivový olej + zelenina + ľubovoľný zdroj pomalých sachrov ( po čase ich odstrániť )

( sem-tam 2. večera ): tvaroh 250g

O tri mesiace budem mať 14, venujem sa karate, takže preto len výbušné a náročné cviky, poprípade stabilizátory. Tehličky mám perfektne vyrysované všetky do jednej ;)

odpovedam

evka, keby si daco vedela o naberani hmoty... tam treba mrte sacharidov a ziadne branenie ch vstrebavaniu! takisto tuk ludia vnimaju negativne, lenze pravda je taka, ze nebezpecny je cukor. pre ludi, co cvicia, je skor pomocou

evka44

Ahoj Simis,
skusala si uz Nopal? Je to vytazok z kaktusu, a posobi tak, ze zabranuje vztrebavaniu tukov, cukrov a choresterolu. Mne sa to celkom osvedcilo. Jasne, ze nieco prejde do tela ale nie v takom mnozstve, ked to prehname s nejakou dobrotou.

vitalcity.sk

Dano378

Na odbúravanie tuku preferujem čaj matcha. Nielenže odbúrava tuk ale pomáha pri trávení a obsahuje kopec zdravých látok ktoré telo potrebuje a veľmi ľahko sa pripravuje takže žiadne varenie, zalievanie a luhovanie. Treba si onom niečo naštudovat na matchatea.sk :P

andyka10

Na tehlicky sa ide hlavne cez stravu...70 % je strava a 30% je cvicenie...takze ked chces mat krasne brusko treba sladkosti uplne vyskrtnut z jedalnicka...podstatne su bielokoviny a vlaknina...ale potesim ta je mnozstvo receptov na sladko ktore mozes s chutou ale samozrej,e aj s mierou konzumovat....a na narast svalou?ja som pila aj proteiny plus aminokyseliny...a ak bynto bolo malo su rozne doplnky vyzivi ktore ti pomozu s narastom svalovej hmoty....

Sara

,,Brušne svaly dokažeš zviditelniť iba upravenou stravou a nie cvičením do bezvedomia.Je to tiež svalová partia ,ktorá potrebuje dostatočnu regeneráciu.,,
Jozef Mike

...cista pravda

Sara

Ide o to ze tie sladkosti treba nahradit radsej hrozienkami, susenym ovicim, alebo horkou cokoladou ktora ma aspon 86 perc.. kakaa, skus trocha obmedzit tuky..Napr.
Ranajky 2 mierne lyzice ovsenych vlociek, trocha hrozienok, na panvici s troskou vody, aby presli parou...polka jablka to toho potriet a ktomu biely nizkotucny jogurt
Desiata ta druha polka jablka
Obed dusena ryza na vode a suche oprazene kuracie prsia ktomu zeleninku, treba obmedzovat riadny olej a nahradit ho olivovym, sezamovym do salatov zeleninovych
Olovrant ja chystam koktail s BCAA
Vecera nieco podobne ako na obed, aj tuniak vo vlastnej stave s ryzou je dobry
Neskor po vecery nejake oriesky ,,trocha,, niekedy neodolam a dam si aj hrozianka, co na vecer by sa sladke nemalo.
Hlavne treba vsetko s mierou a jedlo si vychutnavat. Strava je zaklad ked si ju takto da sa povedat bez tuku neupravis mozes cvicit kolko chces a vysledok tak skoro nedosiahnes, poznam podla seba.