Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Doplnky výživy..

Príspevok v téme: Doplnky výživy..
mirecccc

Prosím vás o nejaký koment. Najlepsie by bolo ak by mi na tuto temu reagoval len niekto kto sa v tom fakt vyzná. Rád športujem. často behám a dost sa tomu venujem. Niekedy som mal svalovky, a stuhnute svaly, no skrátka svalstvo sa mi nestíhalo regenerovat. Vedel som že doplnky ako BCAA, glutamín a podobne su urcene na regenraciu svalstva. Naozaj zabralo, citil som sa lepsie po výkonoch svalstvo sa krasne regenerovalo. No ked sa rodicia dozvedeli ze to mam, strasne sa rozculili, ze co za chemiu do seba tiskam ze to mi viac prihorsi ako prilepsi a tak. Zakazali mi dokanca aj sportovat. No ja sa tomu chcem venovat. Mohol mi to niekto vysvetlit ze ako to je s tymi doplnkami? PReco ich nemozu brat dojciace zeny a deti pod 14 rokov, ked je to len doplnok?. To su otazky mojich rodicov na ktore som im nevedl odpovedat. Ja som nezaznamel ziadne vedlajsie ucinky ani nic. podla mna su uplne v pohode aj co som cital plno clankov na nete, skratka je to len doplnok stravy a ziadna chemia. Pomozte mi presvedcit fotrovcov lebo fakt sa tomu rad venujem a stale sa zlepsujem no so svalovkami to bude velmi tazke. Ďakujem.

hegi27

Ja by som ti vedel odporučiť doplnkovú výživu k čomu by sa tvoji rodičia určite aj potešili. Nechcem robiť reklamu ak chceš vedieť bližšie info. kontaktuj ma na môj mail hegi27@gmail.com a určite budeš spokojný.

Prezyvka55

Sportuj len amatersko rekracne a nemusis to zbytocne brat, ono prehanat sa to so sportom tiez nema. Sport je vyborny proti depresiu a vyrazne prispieva k zdraviu ale ak ho robis tak ze telo dostava zabrat je to potom kontraproduktivne a skracujes si zivot, pretoze vela sportu skodi.

0vecka

2 mireccc ja som s tym mal tiez problemy. Ono to v podstate nieje nejake skodlive ak beries doporucene davky atd. Ale to ze si nejake ucinky pocitil tak na tom sa smejem :) Ono tieto doplnky ta lepsie vyzivia ale nejake ucinky sa dostavia az po urcitom case napr po polroku a podobne. Cize to su len placebo ucinky co citis. Mozno nejaky kreatin alenbo dusikova pumpa ta napumpuje za par tyzdnov ale BCAA ti urcite nic prvy mesaic nespravi. V podstate je to porovnatelne s perfektnou stravou.

sisty

A nieco na prekrvenie a regeneraciu si skusal? Vyborne je Quatro ( silne ginko biloba, koenzym Q 10, ženšen a vit.E),vyborne, bez vedlajsich ucinkov, cisto prirodne. Podrobnosti mozes pozriet na mojezdravie.sk Prekrvuje cele telo, mozog, pohlavne organy.

sweater.

to ako tvoji rodicia papkaju klonovane kurata, krmene vyhradne len chemiou, postrekovane ovocie a zeleninu ktora vyrasta v hnonenej inak mrtvej pode, prepravuje sa zmrazene cez pol sveta a to som este len zacal... ale ano maju teda pravdu oni len prirodzene vitaminky :)

Ragulin

Ja hrávam profesionálne hokej a o doplnky výživy som sa seriózne začal zaujímať, až keď sa mi s pribúdajúcim vekom začali robiť únavové zranenia svalstva. Začal som si študovať prečo vlastne tie BCAA, Glutamin a podobne by som mal užívať a rozhodol som sa ich nasadiť. Spočiatku ma to stálo dosť, ale potom som pohľadal na internete a je pravda, že na cene sa dá ušetriť (našiel som napríklad túto stránku, kde sú akcie aj na moje BCAA ktore uzivam a je to super, predsa len vsetci vieme ako je to s peniazmi a slovenskym sportom celkovo www.biceps.sk). Musim povedat, ze po nasadeni aminokyselinovych doplnkov vyzivy sa mi zatial zranenia zatial uspesne vyhybaju a aj vladzem o cosi viac na druhy den. Predsa len na tych doplnkoch nieco bude a nebude to len reklamny blud...

333*

Všetko sú to látky prospešné, ibaže nikdy nemáš záruku ako čisto boli vyrábané, samozrejme všade nájdeš len popis, že aké sú dobré, ibaže to je obyčajný obchodnícky ťah v úmysle čo najviac predať. Ja osobne beriem kreatín, áno cítim, že mi pomáha na výkon, regeneráciu a tak. Ale robím to aj kvôli práci, kde musím spĺňať fyzické previerky. Je mi ale jasné, že na jednej strane mi to pomáha no na druhej strane, si môžem organizmus zaťažovať škodlivými látkami, ktorými sa doplnky výživy kontaminujú pri výrobe. Všetky sú totiž vyrábané synteticky, čiže ide o čisté chemikálie. Na získanie určitej cieľovej látky sa používajú aj rôzne pomocné činidlá, často ťažké kovy. Trpí tým najmä pečeň. Ty vieš či výrobca nepodplatil kontrolu, aby mu výrobok prešiel testom nezávadnosti? Vidieť to dnes na každom kroku, všetko sa točí okolo biznisu. Určite by som to nebral dlhodobo. Proteíny by mali byť čisté, no ako zdroj bielkovín nie sú o nič hodnotnejšie ako bežné živočíšne zdroje- mlieko, mäso - aspoň ja som po ročnom užívaní nezaznamenal zlepšenie, a to som mal ten najdrahší vyrábaný metódou CFM.

krado

No nech si nastuduju na internete, napr.BCAA su aminokyseliny , ktore prijimame bezne zo stravy a doplnok stravy bcaa je len doplnok pre spotrovcov, ktory potrebuju vacsie davky ako sa nachadzaju len v strave. To nie su ziadne steroidne doplky , len aminokysleliny. Presne tak ako starsi ludia potrebuju doplnat Omega3 EPA,alebo Coenzym Q10.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.