priatel zacina byt na mna zly...

Príspevok v téme: priatel zacina byt na mna zly...
motyliatko

Mam taky problem-s priatelom sme spolu uz 3 roky,velmi ho lubim,vie ze aj on mna..Je starostlivy,obetavy,vsetko..ale v poslednej dobe sa stale hadame pre hluposti a zacina byt na mna zly..Vsetko musi byt po jeho, inak sa pohadame..je ku mne hruby a hovori mi vyslovene surove veci..Predtym taky nebol..zmenil sa,neviem preco..Takto sa uz sprava vyse mesiaca aj cosi..Povedala som mu ze mi to ublizuje a ze chcem aby sme zmenili nase spravanie,ale on mi povedal ze nic menit nemieni..Je mi z toho strasne smutno a neviem co mam robit..Poradte niekto prosim..Hlavne ako ten vztah napravit,lebo rozist sa moc nechcem..

motyliatko

Zlatko112,mas pravdu..potrebuje "facku"..Velmi ho lubim..a zaroven ho uz ani nechcem..len ma to velmi boli..Niektori mi tu napisali..ze neviem co chcem..ja viem co chcem..chcem s nim byt..chcem aby bol "normalny, ako predtym"..vsetko sa mi ruca pod rukami..Vcera som mu napisala ci to ako sa sprava mam brat ako rozchod..mi napisal ze nie..ze ved mu na mne zalezi..Napisala som mu ze sa tak ale nesprava.. Potom vecer mi sam od seba napisal..ze ho mrzi ako sa sprava..ze on si ma ceni..ale ked je s kamaratmi tak na to zabuda.. Som mu napisala ze som veru z neho sklamana.. A vysledok?on sa strasne urazil..a zase nedviha..nic..nereaguje..A este ma "dojalo" ze raz ma omylom zdvihol..a pocula som len nie co ako "dohaja.."a zlozil.. Uz je to tak pokazene ze to ani viac asi nejde.. Neviem co mam robit..mam cakat..kedy sa znormalni a ozve sa?Chcem sa s nim stretnut a vyriesit si to..ci uz sa rozist alebo dat ultimatum alebo vyriesit..to je jedno..ale to bude tak bohviekedy..lebo teraz je asi v robote..maju ist domov bud na vikend alebo az cez bud.tyzden..Ale to sa ja ani nedozviem ked spolu .. nakomunikujeme..A potom bohviekde a kedy a nakolko maju ist prec.Citim sa ako debil..stale sa len nervujem..stale len chcem nieco riesit..Mam ho nechat tak nech sa ozve sam..ci mu daco napisat..ci mu napisat zajtra vecer..ci prisli na vikend,ze sa chcem s nim rozpravat..?Prosim neradte mi-rozid sa..viem ze by to bolo najrozumnejsie..ked nazbieram dost sily..zvladnem to aj sama..Poradte mi prosim co mam teraz robit?????Prosiiiiim..

zlatko112

Ahoj Motyliatko veľmi dobre ťa chápem, zažila som to isté, bola som s priateľom 4 roky. A ku koncu to bolo fakt hrozné, nepil ani nebol na mňa zlý, ale bola som mu úplne ukradnutá a to je skoro také isté.Ja som mu stále volávala, písala a strkala sa mu do . . .Veľmi som sa trápila, trvalo to už fakt dlho a povedala som si, že stačí. Rozišla som sa s ním, zobral to veľmi dobre, bolo mu to jedno.Pre mňa sa to skončilo. Ale ako ubiehali týždne, nejako mu to začalo dochádzať, že ja ho už fakt nechcem, že sa mu nedoprosujem a tak. Všetko sa otočilo, začal mi každý deň vyvolávať, písať, nonstop chcel, aby som s ním išla von, ale ja som stále odmietala. Brala som ho už len ako kamaráta, ale pritom som ho stále rovnako ľubila. Ale vedela som, že to nebude mať význam, keď sa k nemu vrátim a on to veľmi chcel. Prosil ma každý deň, aby som sa k nemu vrátila. Trvalo to takto pol roka a potom sme sa dali znovu dokopy, po tom, čo mi dokázal, že sa naozaj zmenil. Teraz sme spolu zase už skoro 5 mesiacov, zatiaľ je všetko dobré, ale nikto mi nezaručí, že sa nezačne zase správať tak ako predtým. Dala som mu ešte jednu šancu a on vie, že táto šanca je už posledná. Takže moja rada znie : potrebuje "facku", musíš mu dať najavo, že dokážeš žiť aj bez neho. Buď si uvedomí a zmení sa, alebo sa vykašli na neho lebo to bude potom stále horšie a horšie. Držím ti palce, aby sa spamätal lebo ho asi veľmi ľubiš.

milli

Ahoj, motyliatko. Na jednej strane ta obdivujem, ze mas taku velku trpezlivost sa zaoberat s niekym takym ako je tvoj priatel. Musis ho mat velmi rada, inak si neviem predstavit, preco este tomuto vztahu davas nadej.
Na druhej strane je naozaj velke riziko pokracovat v takom vztahu, aky si ho tu vykreslila. Urcite priatelovi este mozes dat sancu, ved to "nic" nestoji [az na ten cas a nervy :( ], ale manzelstvo by som ja osobne za takychto okolnosti urcite neradil. Neviem, ci som to tu uz nepisal, ale asi by som partnerovi povedal/napisal svoje vyhrady a poziadavky a dal by som mu nejake ultimatum.

drnda

motyliatko, tak ty vieš, že ta klame, že je ozran a napriek tomu ho chces, ty ak si taká že ti to nevadí, si ani nezasluzis lepšieho chlapa + tá tvoja povaha...sorry, ale stale len omielaš to isté

motyliako

irca-a ako si to dosiahla?ze zmenil svoje spravanie k tebe?ja ho velmi lubim ale uz som na vazkach..zatial este nie som silna aby som sa s nim definitivne rozisla..ale uz je nieco vo mne riadne nalomene..a nieco mi hovori..ze ak to takto pojde dalej..nieco sa vo mne zlomi uplne a bude mi to jedno..a skoncim to..Poznam sa..Uz mam toho dost.Teraz sa mi od pondelka neozval..a este mi aj klamal..zacina mi klamat..uz mu ani nemozem verit..Ako sa mozem spolahnut a doverovat cloveku ked mi klame..Vies,zacal nejako moc popijat..vie ze to nenavidim a povedala som mu ze to nebudem znasat..ze ak s tym neprestane..tak raz sa to nakopi..a..Tak teraz pije a klame mi..V pondelok sa mi neozval-to som tu uz pisala,na druhy den mi napisal ze si zabudol telefon v robote a "nemal sa so mnou ako spojit"-hlavne ze bol na izbe s 5 chalanmi,a nemohol od nich dat vediet..a ze ked pride z roboty sa mi ozve..Neozval..vypol si telefon,zapol si ho o dvanastej v noci, a ked som mu napisala ze ci "teraz prisiel z roboty",napisal mi spravy co nedavali ani hlavu ani patu a vypol si telefon..Uz ho poznam nejaky ten "patek"..presne poznam ako sa sprava ked je opity..a viem ze bol ozraty..Dnes zase nic,som mu napisala ze co to ma znamenat ze ci sa chce rozist a napisal mi ze nie..ze on sa sprava normalme..ze vsetko ok..A potom sa preriekol ze..ze aj vcera aj pondelok(!!) si boli sadnut a preto nepisal a spal.. Cize bol ozraty a myslel si ze ja som taka naivna ze mi to nedojde.. Klame a mysli ze ja to nevidim..aby som nahodou nezistila, ze bol ozraty..lebo ked si na 2 dni vypne telefon..tak mna absolutne nic nenapadne.. Velmi by som chcela keby sa to zmenilo ale z jeho strany su to iba reci a nic viac.. Ako si to dosiahla ty aby sa k tebe dobre spraval a zmenil sa?

motyliako

irca-a ako si to dosiahla?ze zmenil svoje spravanie k tebe?ja ho velmi lubim ale uz som na vazkach..zatial este nie som silna aby som sa s nim definitivne rozisla..ale uz je nieco vo mne riadne nalomene..a nieco mi hovori..ze ak to takto pojde dalej..nieco sa vo mne zlomi uplne a bude mi to jedno..a skoncim to..Poznam sa..Uz mam toho dost.Teraz sa mi od pondelka neozval..a este mi aj klamal..zacina mi klamat..uz mu ani nemozem verit..Ako sa mozem spolahnut a doverovat cloveku ked mi klame..Vies,zacal nejako moc popijat..vie ze to nenavidim a povedala som mu ze to nebudem znasat..ze ak s tym neprestane..tak raz sa to nakopi..a..Tak teraz pije a klame mi..V pondelok sa mi neozval-to som tu uz pisala,na druhy den mi napisal ze si zabudol telefon v robote a "nemal sa so mnou ako spojit"-hlavne ze bol na izbe s 5 chalanmi,a nemohol od nich dat vediet..a ze ked pride z roboty sa mi ozve..Neozval..vypol si telefon,zapol si ho o dvanastej v noci, a ked som mu napisala ze ci "teraz prisiel z roboty",napisal mi spravy co nedavali ani hlavu ani patu a vypol si telefon..Uz ho poznam nejaky ten "patek"..presne poznam ako sa sprava ked je opity..a viem ze bol ozraty..Dnes zase nic,som mu napisala ze co to ma znamenat ze ci sa chce rozist a napisal mi ze nie..ze on sa sprava normalme..ze vsetko ok..A potom sa preriekol ze..ze aj vcera aj pondelok(!!) si boli sadnut a preto nepisal a spal.. Cize bol ozraty a myslel si ze ja som taka naivna ze mi to nedojde.. Klame a mysli ze ja to nevidim..aby som nahodou nezistila, ze bol ozraty..lebo ked si na 2 dni vypne telefon..tak mna absolutne nic nenapadne.. Velmi by som chcela keby sa to zmenilo ale z jeho strany su to iba reci a nic viac.. Ako si to dosiahla ty aby sa k tebe dobre spraval a zmenil sa?

irca

som zo svojim partnerom uz skoro 9 rokov na zaciatku to tiez bolo krasne ale potom si tiez na mna dovoloval,nespoznavala som ho, strasne ziarlil, bol aj agresivny, ale to kvoly tomu ze ma lubil, ela aj napriek tomu som trpela, hadali sme sa kvoly hlupostiam, boly to tazke casy , takze viem ako sa citis, ale dostala som rozum lebo ked sa nechas od niekoho podcenovat a budes len dufat aby sa zmenil a trpiet tak ten druhy to bude este viac zneuzivat, vies vicitila som aky je on ku mne a bola som z toho unavena a otravena, ale ver mi teraz si uz pohlave skakat od nikoho nedam, ale vies vsetko zle sa obrati na dobre, lebo som silnejsia mudrejsia a odvaznejsia, a ver my tie casy uz davno pominuly teraz je to ovela lepsie ale jedno On vie ze uz niesom ta hlupa co volakedy takze sy radsej dava pozor, neradim ti aby ste sa rozisly ale bude to trvat moja, ale hlavu hore a bud odvazna a sylna a ukaz mu ze niesy kus handry ale nech sy Ta Vazi daj mu este sancu ... vsetko dobre Vam prajem

doc

motýliatko ty chceš aby ti niekto posvätil že máš s mím zostať
to ti však ľudia ktorý už majú svoje skúsenosti neurobia.
ak sa s ním nerozídeš užiješ si svoje ale je to tvoj život