Vekový rozdiel vo vzťahu

Príspevok v téme: Vekový rozdiel vo vzťahu
kati2005

Ahojte, zamilovala som sa do muža, ktorý je odo mňa presne o 30 rokov starší. Ja mám 24 on 54, je lekár, veľmi príťažlivý, šarmantný a charizmatický, a hlavne si s ním rozumiem, je zrelý, zodpovedný. Rozprávala som sa s ním a je to obojstranné, chcel by so mnou žiť a ešte aj mať deti, dokonca sa aj oženiť. Ja by som to chcela tiež, ale neviem si predstaviť ako naštrbím vzťahy v rodine, keďže moji rodičia sú mladší od neho. som v takom rozpoložení, poznám ho už 2 roky a je medzi nami úžasný vzťah, po sexuálnej stránke sme ešte nič neskúsili nič, ale nie je od toho ďaleko, chceme to obidvaja. Má to vôbec význam medzi nami ? i keď konečne naozaj cítim k niekomu lásku hlbokú úprimnú a nekonečnú.

KENJA

ahoj KATI

mam vztah s muzom starsim o 27 rokov cize raz tolko ako mam ja. Sme spolu uz dva roky pracujeme v tej istej spolocnosti v tom istom oddeleni a zijeme spolu. Po sexualnej stranke je to nieco uzasne medzi nami je neuveritelna chemia a nie je den bez sexu niekedy aj niekolkokrat...
Je nam spolu uzasne mame vela srandy ale po vsetkych svetlych strankach aj problemy. Predstavila som ho rodine a rodina ho zboznuje i ked mamina si robi starosti, viem to aj ked mi to nepovedala,priatelia a okolie najprv reagovali rozne no nakoniec vsetci vedia ze si urobim po svojom a hlavne je ze som stastna. Problem je v tom ze je zenaty, nie je sice s manzelkou uz asi 4 roky ziju oddelene, jeho dcera je v mojom veku a vymazala si ho z facebooku hned ako sa o mne dozvedela, ma vnucku 3 rocnu a nemoze ju vidiet lebo jeho rodina mu jednoducho robi peklo zo zivota. Ma spevacku karieru a je velmi popularny muz, ludia z jeho okolia poznaju jeho manzelku a pozeraju na mna s krivdou, Jeho hudobna manazerka mu zatrhla hudobnu karieru a prestala komunikovat lebo je to kamaratka jeho manzelky a kopec inych zalezitosti. Je pravda ze zacal novy zivot a planujeme vela spolocneho ale lepsie je neplanovat, neviem ako dlho vydrzi tento tlak zo strany rodiny. Je to velmi dolezite samozrejme ze miluje svoju dceru aj vnucku, rozvod je velmi zlozity nakolko su tam nezhody vo vyrovnani vlastnictva a to je dalsia dlha story s ktorou ta nebudem zatazovat. Po dvoch rokoch zistis ze je to len muz. Nie je dolezite kolko ma rokov alebo kolko rokov mas ty, vsetko krasne vam znici okolie a nikdy nebudete tak celkom vitani v ociach spolocnosti, po case bude chodit na pohar vina s priatelmi sam aby ta nevystavoval nekonecnym pohladom a kritikam. On bude hrdina s krasnou mladou zenou chlapi mu budu zavidiet a ty v ociach ludi budes mlada zlatokopka a nikto ti nikdy neuveri ze ho milujes. Prechadzali sme vselijakym obdobim a poviem ti ze nasa laska je obrovska ale ten tlak zo strany jeho rodiny, spolocnosti, v praci ci kdekolvek ti po case bude velmi prekazat. Neviem kam smerujeme a nechcem nic planovat, rozobrali sme uz vsetky mozne sposoby zitia, miesto dom dieta atd...ono sa o tom lahko totiz hovori, ale ver mi muzi v tomto veku maju to prve wau za sebou, prvy domov s vlastnou rodinou prve dovolenky s manzelkami a detmi, svadba a vsetko to na co sa este my pripravujeme oni si tym uz presli uz to zazili a uz nemaju tu dravozt nieco v zivote dokazovat, pre nich je zivot uz len zabava a praca, a ty si ta zabava, necakaj od toho viac pre chvilku pekneho milovania a ak sa rozhodnes do toho vhupnut tak nevahaj ale musis si vycistit hlavu, nemaj velke ocakavania a priprav sa ze to nemu si byt otec tvojich deti. Chlap ma viac tajomstiev ako desat zien dohromady, to mi ver a starsi muzi vedia ako sa o zenu postarat ako ju urobit stastnu ale nezabudni ze budes iba zabava popri stresu a praci. Nehovorim ze ta nebude milovat, chlapi predsa miluju zabavu !!! Len bud opatrna lebo si mozes zlomit srdiecko ale vies co mne tie dva roky za to stali, ako som spominala neviem kam smerujeme ale nedavam tomu velke sance, len koli vsetky aspektom ktore som ti uviedla, neplanuj deti svadbu ani nic podobne kym ste sa este intimne nespoznali. Vstko sa ukaze samo po case a popri srasom muzovi zostarnej aj ty svojim zmyslanim, kazdym dnom budes dospelsia a uvazovat inak.

&

Jožo ak neplánuje ona mat decká a ide vam len o spoločné trávenie času a užívania si tak 11 ročný vek. rozdiel nieje až tak veľa.

annT

jozkoooo
Ber veci a zivot tak ako idu, nezamyslaj sa zbytocne nad hlupostami ci je to velky alebo maly vekovy rozdiel... pozri radsej si daj taketo otazky... ries svoj momentalny stav... Som stastny vo vztahu? Lubim ju? Vztah s nom ma naplna alebo tuzim po niecom inom? Paci sa mi ako zena? ries to co citis. Ak toto citit nebudes tak sa s nou rozides. Ale zamyslat sa nad tym nema vyznam. Hlupost a zbytocnost!
Moja kamoska bola presne takyto prototyp cloveka rozmyslajuci nie nad tym co citi ale nad faktami.. Dnes ma 30 a je sama a tolko chlapov poznala ze konec a jej predsudky boli: ten je prilis mlady, ten je prilis stary, ten je zdaleka, ten je inej viery, ten skoncil iba ucnovku, ten ma vela kamaratov, ten je chudobny, ten zas velmi bohaty, ten je nezamestnany, ten je podnikatel... vsetko bolo zle ani jednemu nedala sancu... a teraz je smutna lebo ma 30 a je sama a stazuje sa vraj nema stastie. Takze asi tak.

inulienka36

U nás je 10ročný rozdiel, z počiatku to nebolo cítiť,vzali sme sa po 3ročnom chodení,ja som mala 22 a muž 32, bolo to perfektné, bol starší, zodpovednejší, mal všeobecný rozhľad. Po 7 rokoch sa nám narodil vytúžený, vymodlený synček, ale teraz to sledujem, že už nemá také "nervy" ako trebárz ja. Všetko mu vadí, má úplne iný pohľad na situácie, maly je živé striebro, takže si to vieš predstaviť. Takže asi tak, ale držím palce, ak sa ľúbite bude to fajn.

sopka

Kati, to, ze prilis zapajas rozum, nasvedcuje, ze si velmi zodpovedna a rozumna dievcina. Mozno by ti pomohlo predstavit si, ake by to bolo, keby si ho odmietla a ani by ste spolu neskusili mat vztah. Bola by si stastna? Uspokojil by ta argument "aj tak bol stary, umrel by skor, nez ja, bla-bla... atd". Kolko z tych, co ti poradili, aby si od neho dala ruky prec, zije v spokojnom, stastnom vztahu plnom lasky? Budes stastnejsia, ak si vyhladas partnera, ktory ti bude vekovo blizsi? Ake mas kriteria na svojho potencialneho partnera - a kolko ich splna dotycny muz? Skus si uprimne odpovedat a podla mna sama najlepsie prides na to, ci dotycneho skutocne milujes alebo ta iba pritahuje. Ja viem, otazku si polozila inaksie ale podla mna, je prave toto klucova otazka - ak ho skutocne milujes, nemas co riesit. Ak ta iba pritahuje - ruky prec. Vela stastia!

Aisha5

Kati, mozno tym este vyhras. Nejdem sa tu priklanat k vypocitavosti. Ale: DOKTOR, BEZDETNY cely zivot nemusel rozhadzovat peniaze na rodinu, nic. Zil len pre seba a pre karieru. Teraz, ked uz starne, tak si uvedomuje, ze uz nema vela casu a chce po sebe nieco zanechat. Chce potomka. Teraz hlada vhodnu kandidatku na pocatie jeho dietata. Vybral si teba. Vies, co moze byt zmysel celeho vaseho vztahu? Ze on potrebuje niekomu odkazat cely majetok - zmysel jeho celozivotnej prace. Co z toho, ze bol doktorom, drel cely zivot a nema komu toto vsetko dat? Neboj sa, on nieje debil. Takyto inteligentny zrely clovek vie presne, co robi. On vie, ze umrie pred tym, ako vychova svoje dieta. Ale predtym, ako sa pominie, vas este zabezpeci tak, ze ty a jeho dieta - jeho rodina, nebudete nikdy v zivote driet nudzu a on umrie so spokojnym svedomim, ze jeho zivot a praca malo skutocne zmysel. Kedze ta pozna 2 roky, tak ta ma prestudovanu od A po Z a vie, ze si mile dievca, ktore si zasluzi prevziat to, na co on robil cely zivot. Ja by som do toho sla. Radsej prezit aspon kratky cas s clovekom, ktoreho milujem, a ktory zabezpeci svoju rodinu, aj ked tu uz nebude, ako s niekym, koho ani nemam rada, len preto, ze zo spolocenskeho hladiska ku mne pasuje... Toto je moj pohlad, som realistka...

Mmle O

..a propos, citala som, ze starsi otcovia maju superinteligentne deti..:)..a ja mam otca starsieho, od mamy o 20 rokov..;)..