Vekový rozdiel vo vzťahu

Príspevok v téme: Vekový rozdiel vo vzťahu
kati2005

Ahojte, zamilovala som sa do muža, ktorý je odo mňa presne o 30 rokov starší. Ja mám 24 on 54, je lekár, veľmi príťažlivý, šarmantný a charizmatický, a hlavne si s ním rozumiem, je zrelý, zodpovedný. Rozprávala som sa s ním a je to obojstranné, chcel by so mnou žiť a ešte aj mať deti, dokonca sa aj oženiť. Ja by som to chcela tiež, ale neviem si predstaviť ako naštrbím vzťahy v rodine, keďže moji rodičia sú mladší od neho. som v takom rozpoložení, poznám ho už 2 roky a je medzi nami úžasný vzťah, po sexuálnej stránke sme ešte nič neskúsili nič, ale nie je od toho ďaleko, chceme to obidvaja. Má to vôbec význam medzi nami ? i keď konečne naozaj cítim k niekomu lásku hlbokú úprimnú a nekonečnú.

Honor

Aj tak budeš konať podľa seba, ale môj názor sa prikláňa k názoru väčšiny ;). Ani ja si nemyslím, že je to dobrý nápad. Je pekné, že sa mate radi, že si rozumiete a sú tam nejaké city, ale niekedy v týchto veciach treba použiť aj rozum. Neškatulkuj všetkých mladých chlapov, že nie sú takí ako ten "tvoj" starší a sú nezodpovední a nevybúrení...je to blbosť, len si žiaľ asi nemala to šťastie na takého natrafiť. Ale vzťah s 50-tnikom ti neprinesie žiadne ovocie. Radšej si nájsť vekovo seberovného (samozrejme aj rozumovo) a užiť si s ním spoločné roky, svoju mladosť, výchovu spoločných potomkov..ako s človekom, ktorý už pomaly starne a možno by sa dospelosti svojich deti ani dožiť nemusel (nikdy nevieš, čo sa môže stať). A plus si zober..čo by na to povedali tvoji rodičia, keď sama vravíš, že sú mladší ako on? Ťažko by to znášali a istotne hlavne tvojmu otcovi by sa to vôbec nepáčilo. Vyjadrujem len svoj názor, vezmi si z neho čo chceš. Ale je taký, že tu by som skôr použila rozum ako srdce, nechala to na kamarátskej úrovni a zaujímala sa o mladších :)

kati2005

sidorka, o jeho finančné konto sa nezaujímam a ani o ňom nehovoríme, ale ako relatívne "normálne" uvažujúci človek ( momentálne vybočená z normálu skrz toto všetko) si viem domyslieť v akom stave je jeho konto a koľko mu platí poisťovňa a pacienti vo viedni. Ale žiaľ ja nie som vypočítavá.

zuzi74

chvalabohu, ze ma moj otec nemal po 50-tke...aka som stastna, ze v mojom veku este obaja moji rodicia relativne v zdravi ziju

Siddorka

Ešte ste neskušali sex...mali by ste čím skôr,lebo za pár minut už bude neskoro! Potom budeš potrebovať sex a budeš hladať dobreho vykonného kanca-neveríš,to je príroda a budeš potrebovať často zasunuť a on...ručička na pol siedmu!
Ešte by sa dalo,že ak je prachač...občas mu dáš pichnuť a najdi bočného na kvalitný sex,ktorý potom preberie štafetu!!!

Harper7

A co tu vlastne riesime, vsak nech si je s nim. Sama najlepsie pochopi. Mozno to vyjde a mozno nie. A to nezavisi od veku... Tak co, maximalne sa rozvedie a najde ineho, vy uz mate nalinajkovany jej zivot 50 rokov dopredu. :-) Aj tak vacsina vztahov konci neverou a rozvodom a rozchodom. Kaslat na to, treba si chvilkovo uzivat :-D Neberme to tak dramaticky. V istom okamihu zivota mi moze vyhovovat ten a o 10 rokov onen, lebo medzicasom sa aj ja sama zmenim... Mala som vztah taktiez s o 21 rokom starsim muzom... Milovala som ho, viem co citi. Preslo ma to po 4 rokoch, ale kvoli veku to nebolo. Vacsina nasho zalubenia nas casom prejde... Podla mna vzdy, neskor uz je to len zvyk, vdacnost, vazenie si druheho, obdiv mozno. No ak clovek na sebe nepracuje a na svojom vztahu, casom ho nie je za co obdivovat, partneri si lezu na nervy a vztah sa rozpada. Kazdy nech si zije sam so sebou a sem tam si tam vpusti do svojho sveta aj niekoho ineho, a myslim si ze je naivne si mysliet ze tam bude cely zivot ten isty clovek. Ludia funguju na etapy, kazdych 10 rokov sme podstatne ini. To vsak neznamena ze to niekomu nemoze fungovat az do smrti. vsak nech spolu randia dalsie 3 roky a uvidi sa. Cez forum neriesitelna otazka. Tuto otazku zodpovie iba cas. Tiez si myslim, ze ak autorka pisala tuto temu, sama o tom vztahu pochybuje a neveri mu 100%-ne. Na co by si to inak potrebovala potvrdzovat... Tuto istotu jej vsak nikto neda, ani ten muz, ani ked jej tisickrat povie ako ju lubi a nebodaj to este aj citit bude. Mozno bude, ale v danom momente... Ktovie co bude, co nam pride do cesty...

anamarie

ander - no ja si myslim to iste, o dieta sa s manzelom snazime po deviatich rokoch spoluzitia, teraz ho dostatocne poznam, neviem si predstavit sa za niekoho vydat za rok chodenia s nim, nieto este mat dieta... Tak ale nemuseli by cakat 10 rokov...

Loveme

Kati, poznáš Kaplického? Tiež bol veľmi príťažlivý a charizmatický. :(

Musíš sa na to pozerať z rôznych uhlov, môžete byť spolu šťastní, vôbec ťa od toho nechcem odhovárať, ale mala by si pozerať aj do budúcnosti. Predstav si, že teraz ho miluješ, no o pár rokov stretneš niekoho iného, svižného, budete mať rovnaké myslenie, názory a zrazu sa ti ten tvoj bude zdať pomalý a nudný. Pamätaj,že ak by si s ním plánovala budúcnosť,tak raz ho možno aj doopatruješ ako nejakého dôchodcu.A ty budeš v tom čase ešte mladá a ak tam stále nebude láska, tak to začneš vnímať ako bremeno.
Osobne nemám nič proti vzťahom, v ktorých je veľký vekový rozdiel.

Lea789

Necitala som ostatne prispevky...ale ver mi, ze o 10 rokov nebude tvoj lekar- potom uz tvoj manzel ten pritazlivy, charizmaticky a sarmantny chlap ako ho vnimas teraz :) a potom mozes toto rozhodnutie este velmi olutovat...Mysli aj na buducnost...