Jačmeň v oku alebo cysta

Príspevok v téme: Jačmeň v oku alebo cysta
dontcha

prosím vás, diagnostikovali mi cystu na oku, predtým to bol jačmeň. mám to už skoro rok, a som naozaj zúfalá. mám 22 rokov, neviem či je toto normálne, aby som to mala tak dlho. už traja lekári mi operáciu neodporučili. ja sa pýtam prečo? tvrdia, že sa mi to môže vrátiť. no dakujem pekne... pomôžete mi prosím niekto ako sa toho naozaj už zbavím??? prosííím, dakujem

nissinka1989

dobry den, mne od januara vysetruje ocna jednu zacervenanu makku zrazeninu, dala mi uz tri druhy masti a nic, mam pocit ze sa to zvacsuje, a naposledy mi povedala ze mam tam tri male cysticky, takze som zufala, neviem co s tym dalej robit...operovat taketo niečo vraj lekari nemaju odvahu (asi preto ze je to take malicke).... :-/

betka202

mne diagnostikovali cysty asi pred rokom, moze to mat nejake komplikacie? napr to sedenie za PC? pretoze studujem skolu ktora ma dost spolocne s PC. dakujem

- mira

Stravou by si si mohla problém vyriešiť. Cysta sa tvorí z usadenín, tie z nadbytku hlienu, tuku a cukor spôsobuje zápalové procesy.
Celý proces signalizuje nedostatok B vitamínov a prekyselenie.
Zvoľ prečisťujúcu stravu bez mliečnych výrobkov, vajec, mlieka a sladkostí. Bielu múku nahraď obilninami, je ich dosť druhov, ktoré var domäkka a striedaj. Dodajú ti vlákninu, B vitamíny, vnútorný kľud, a odstránia chuť na sladké. Prečisti sa i zeleninami, dodajú ti zásaditú reakciu vnútorného prostredia, vlákninu a minerály. Pripravuj si rôzne domáce druhy na rôzne spôsoby, i tepelne upravené.
Takýto stav je prevenciou pred tvorbou cýst. Načas vynechaj ovocie, o sladkostiach ani nehovoriac. Vyhýbaj sa chémii v potravinách. Časom pocítiš na sebe priaznivé zmeny, budeš vitálnejšia , kľudnejšia a budeš sa cítiť uvoľnene a ľahko.