Epilepsia

I.ron

Ja mám najhoršie záchvaty máj/jún keď sa mi uvoľňujú hormony vo veľkom, to som na celé týždne doslova mimo ( ako by v počítači vypadol program ) a hrozne priberám/papám a veľmi zle znášam horúčavy.

pinky pie

J111, depresiu určite nie, som spokojný, vyrovnaný človek, mám super rodinu, prácu. Mám sa fyzicky zle, mám silné bolesti hlavy (pripomínajúce migrenózne bolesti, ale - každý deň??), z toho nauzeu, niekedy aj so zvracaním, závraty, tŕpnutie končatín, slabosť v nohách, bolesť kolien a často aj výraznejší tremor, úplne bez príčiny, keď som v kľude, žiadne napätie, žiaden dôvod. Nerozumiem tomu. No a najhoršie to je pred a po takom väčšom záchvate ...

I.ron

pinky pie : sú to zášklby kostroveho svalstva, najmä v paži, sú to také rýchle sťahy v rýchlom slede za sebou a mám ich mimo ztáchvatov - čítal som, že to býva nedostatkom horčíka - taurat horečnatý užívam druhým mesiacom spolu s chelatovaným zinkom a spolu s P5P, čo je rýchlejšie vstrebateľná forma vitamínu B6 ktorý niektorý užívajú pri epilepsii - pyridoxín.
________________

Mimochodom horčík zinok vápnik by sa mali užívať vo vyváženom pomere, no áno.
________________

Užíval som taurin, ktorý sa odporúča pri epilepsii ale povedal som si, prečo neužívať taurin aj horčík v jednom.

pinky pie

J111, no tak prvé lieky som vysadila, po dohode s neurológom, aby som začala liečbu inými. Aj tak mi je každý deň zle, ak tomu dobre rozumiem, každý deň petit mal :-((

RNG

Nuz clovrek sa uci. Keby mi v mojej m;ladosti niekto poverdal, ze byudem objednavat cez pocitasc(vtedy este net neexistoval) na plastikovu kartu z banky(ani kreditkarty este neboli) tak by som mu neveril. Nuz ale svet sa meni a my sa menime s nim, podla stareho latinskeho Tempora mutantur et nos mutamur in illis.
Ked som sa ja vedel na stare kolena prisposobit, vy mladi to mate ovela lahsie.

pinky pie

RNG, to nie je v tom, že chcem lokálne doplnky, nie, len nemám skúsenosti s platbou v e-shopoch mimo republiky.
už mám nasadenú inú liečbu, tú doterajšiu som veľmi zle znášala, ale aj tak vyskúšam zohnať tie doplnky.