Epilepsia

RNG

Ako myslis. Rozhodnutie je na tebe.
Dnes, v globalnom svete je nepredstavitelne pouzivat len domace produkty. A nemozes sa spoliehat ani na dovozcov, potreby niektorych specialnych veci na Slovensku nie su dostatocne/obrat na to, aby sa to niekomu oplatilo dovazat.

A aj lieky, ce lekari predpisuju su vyrabane zvacsa v zahranici....

pinky pie

Išlo mi práve o to, kde zohnať uvedené doplnky na Slovensku.
Samozrejme vyhľadávač používať viem, ale objednávať napr. z amazonu neplánujem.
Vďaka, RNG, nejako si už poradím.

RNG

Malabsorbcia znamena aj oslabenuy traviaci proces alebo creva napadnute niecim. Takze si pozri aj na temu travernie, napr cez Google.sk uvedenim mojho nicku a slova travenie
Obvykle je to nedostatok, kyselin enzymov, mikrovlaknin alebo spravne probioticke osadenie criev, ktore nam dava az 70% vsetkych obrannych latok, pomaha travit a dokonca vyraba rozne ziviny.
Tam najdes aj niektore predajne siete, cez internet, zo zahranicia, lebo zialbohu na Slovenku je vyber este prislaby a pridrahy
Inac kazdy doplnok mozes najst napr cez google.com uvedenim mena doplnku od stoviek roznych zdrojov.

pinky pie

RNG vďaka, ale kde to zoženiem?
Popravde, stalo s a mi to len po prvýkrát a nechcem sa hneď kŕmiť liekmi, radšej by som vyskúšala doplnky. Je možné, že trpím nedostatkom minerálov, mám črevnú malabsorpciu a prejavy hypokalcémie.

RNG

Epilepticke zachvaty su obvykle nasledok zvysenej cinnosti mozgu, Samozrejme pri vyssej cinnosti je aj vyssia sopotreba neurotransmiterov a dokonca aj mineralov. j bezne su pozachvatove depresie a tetania(trpnutie).
Mineraly sa daju lahko doplnit(s prislusnymi vitaqminami na absorvciu a zabudovanie) tak isto existuju doplnky na neurotransmitery.
Ale najlepsie je zachvcatom predist a to sa da branim doplnkov na ukludnenie mozgovej cinnosti, ako napr vitamin B3(inositol hexaniacinate, 2 x 500 mg) , Picamilon(zlucenina GABA a B-3), a L theanine, aminokyselina zo zeleneho caju v davke minimalne 2 x 200 mg.
Dobre je zbavit sa aj stresov,ktore sposobuju stovky zdravotnych problemov a skodia aj pri epi, viac o tom som uz pisal, najdi cez google.sk pod rng, stres.Pripadne adresovat aj spanok, pozri aj pod tym slovom.

pinky pie

je to normálne, ak mám cca 4 týždne po záchvate stále veľké bolesti hlavy, vertigo a z toho aj nutkanie na zvracanie? tŕpnu mi ruky a celkovo sa necítim dobre. prejde to vôbec? lekárka predpíše lieky a dovidenia, kontrola o dva mesiace :-(

tibco2

som epileptik a potrebujem aby ste mi poradili nejake tipy čaje teras na toto počasie ktore neznašam a mavam niekedy krče a nejaky na dobre spanie bes nočnich krčov dakujem vam zaťial.