Chcem byť doktorka....

Príspevok v téme: Chcem byť doktorka....
ayvi

Zdravím Vás všetkých,
už od malička chcem byť doktorka (najlepšie kožná lebo od mala mám problémy s pleťou-alergia), veľmi ma baví biológia, ale mám obrovský problém s chémiou...teória mi nevadí ale napísať hociaký maličký vzorec alebo rovnicu nedokážem, je to jediný predmet ktorý sa nedokážem naučiť...

Tento rok maturujem a chcem sa opýtať, či je to až také "zlé" s tou chémiou na škole, alebo či niekto poznáte nejaký iný odbor so štúdiom biológie.

Ďakujem.

ayvi

moja mama má vyštudovanú chémiu, takže doučovania som mala až-až...hovorím že mi chémia ako teória nerobí problém, ale tie vzorce a všetky tie reakcie...no hrôza ale aj tak ďakujem za rady a to že je to drina mi je jasné, to mi nemusí nikto vysvetlovať...

Nela41

Ak naozaj chceš byť doktorka tak moc ako tvrdíš nechápem prečo si nezaplatíš doučovanie na ktorom ťa naučia chémií pochopiť a teda ju vedieť. Chémia nie je ťažký obor, len ju treba pochopiť, no ak čakáš že či sa nestane zázrak a chémií pochopíš na medinu nepatríš. To je škola kde treba 6 rokov drieť, zháňať si materiály a bez velikánskej snahy to bude ťažký oriešok

llek

Myslis, ze keby si velmi chcela nevedela by si sa tu chemiu naucit? Ono na medicine je trochu ina chemia ako na strednej skole. Ako, je to hroza predmet, no ale kto chce, zvladne. Ked sa cez to clovek preluska, tak uz to nie je o vzorcoch, ale skor o pochopeni biochemickych procesov v tele. A este jedna rada, vacsina ludi, ked si predstavuje, v akom odbore by chcela robit, tak v skutocnosti robi v medicine uplne nieco ine. Ono realita jednotlivych odborov je casto ina ako predstavy