Sklerodermia

Elannor

Mne sklerodermiu potvrdili dnes a som zufala... v utorok mam ist ku koznemu. lozisko mam totiz na cele preto sa to riesilo cez neurochirurga. patolog potvrdil diagnozu po histologii.

ada9

Ahojte všetci, našla som túto stránku tak sa k vám pripájam. Ja mám tiež sklerodermiu jedno ložisko v oblasti krížov ako "mončurka". Mám ho už veľmi dlho viac ako desať rokov. Niekedy ma z toho chytá depka ale tiež si pomyslím že sú na tom ľudia horšie. Môžete mi poradiť čo je to : DMSO a ten CITOVITAL. Ja si ložisko mažem zarábanou masťou z vitamínou (ani neviem čo je tam všetko) a zatiaľ je to chvalabohu v kľude. Len v strede mám biely flak okolo mám už len hnedú pokožku. Sem tam to svrbí a niekedy mám aj ja pocit že je to tuhšie, neviem od čoho to závisí. Dajte radu ako ten hrozný veľký falk nejako poludštiť. Vďaka

mončurka

ahojte všetci, mne diagnostikovali minulý rok sklerodermia morphea. chodila som každý deň nejakých 21 dni na penicilín, natierala heparoidom, sem tam *E vitamín...... no všetky testy som mala v norme... mám len jedno ložisko na chrbte v oblasti krížov, je to ustálené, už to nie je také biele, niekedy to svrbí až tak nepríjemne bolí a ťahá. zatiaľ nemám nič iné žiadne iné ložisko..... tak som rada. až teraz po roku sa s tým vyrovnávam a beriem to možno blbo povedané ako dar od boha. Veď teraz sú oveľa horšie choroby tak som aj vďačná že to nie je nič horšie.... aj keˇˇd je lepšie byť úplne zdraví, ale berme to dievčatá ako estetickú vec. nonie žiť sa musí,...... papa držme sa... monika

zdenulik

zo vzorky koze,ktoru poslali na histologiu,poziadala som o to sama kozneho lekara,lebo ani jemu sa nezdala na pohlad diagnoza jasna,tak aby som zbytocne nejedla tabletky som sa tak rozhodla.Momentalne ma to svrbieva dost casto,ale ked to stale natieram,mam to na pohlad pekne, v klude,len vo vnutri ma to dost svrbieva.Smejem sa uz tomu,co mi ine ostava,ked tomu dam nazrat-dobre to natieram,tak mam pokoj cela den,treba stale lozisko natierat,aby koza bola makka a nemala sancu tvrdnut.

zdenulik

anca po dlhej dobe som sem zavitala,bohuzial nemam moc casu a moznost ti teraz napisat mail,mozno neskor,tak len tu ti dam info.CITOVITALsi kupujem na volno.Pozri www.energy.cz tam su vselijake produkty.Ja som clenkou klubu a mam to zo zlavou.Inak bez zlavy -50ml stalo cca 480sk-teraz v eurach-neviem????ale ceny nezdrazely-tam zistis predajne.Mne to velmi pomaha.Ja som z PN a mame tu predajnu.vela sil a vsetko dobre.