Statnice za 10 dni, ako sa prinutit ucit?

Príspevok v téme: Statnice za 10 dni, ako sa prinutit ucit?
tralalalaaaa

Nechce sa mi ucit, aj ked sa premozem si na to sadnut, neviem sa sustredit a len si ucivo citam. Este som sa seriozne nic nenaucila.
Mate nejake tipy, triky, ako sa ucit, prinutit ucit? Plany s rozpisom som uz 10x porusila, takze to na mna neplati... Na bakalarskych som dost pohorela a odchadzala som s Eckami. nechcem, aby sa mi to stalo znova...

dobra vila

Danjela, to akoby si o mne hovorila! A mozem ta ubezpecit, ze sa ukludni, lebo za 7 dni si to perfektne osviezis! Ja som sa ucila tiez viac ako mesiac, kym iny sotva tyzden! A ked som sa vratila par dni pred statnicami k prvemu predmetu, ledva som vedela pipnut! Vobec som nechapala, normalne mi slzy tiekli od nervozity, takze som si za den zopakovala vsetky tezy z prveho predmetu, od rana az do noci, citala som si to, zopakovala v sebe atd...a na druhy den som to vedela ako vtedy! A potom som si to este precitala znova den pred statnicami...a to iste s druhym predmetom...najlepsie mi v hlave ostal treti, co som si opakovala naposledy...Tyzden je este fura casu na prejde otazok, ktore si si vlastne uz presla, nemaj strachy, len sa uc, vydrz to nejako, a mas pokoj...hlavne hovor k veci, a hlavne sa ozvi...Tam sa ti vyjavi vsetko, co si si za posledny mesiac nastudovala...

ewelin28

Danjela....nie si prvá ani posledná, ktorá má po prejdení všetkých štátnicových téz takýto pocit...ja som bola natom rovnako..a je fajn, že máš ešte týždeň....zopakuj si to celé....ale tak že si tu tézu prejdeš...a potom si ju povieš...aspoň ja som mala takýto štýl učenia...a prišla som na štátnice...a na všetko som si spomenula...dokonca si tam človek spomenie aj na veci, ktoré v tézach neboli....ale učila si sa ich na skúšku :)
Neboj sa, zvládneš to....komisia je tam aj nato, aby ťa trošku nakopla...ak náhodou nebudeš vedieť ako začať....držím palce...zvládneš...1 mesiac na učenie je taký priemerný čas nato, aby to človek bez väčších problémov dal :)

Danjela

nuz ked ste sa tu kompetenti tak spolu zisli prosim vas o radu...:)
mam statnice za 7 dni, ucila som sa presne mesiac. vcera som dokoncila poslednu otazku z posledneho predmetu. dnes som otvorila ten prvy predmet a absolutne nic si nepamatam. a to doslova. akoby som to prvy krat videla. ja to proste neviem. alebo si pozriem nazov otazky a chcem k tomu nieco povedat...okrem jednovetovej definicie (aj to z vlastnej hlavy) nemam potuchy co vsetko k tomu patri.
mam na to 7 dni, mensi vycuc nez mam uz z toho urobit nemozem. mam si to uz len citat? ved mam pocit ze to vidim prvy krat. nie su to zial logicke veci.
hm. niekto sa zacal minuly tyzden na to ucit a bude na tom lepsie. lebo to bude mat v hlave. hned po statniciach nastupujem do prace som zvedava ako im poviem ze som nespravila ani bakalara.

ewelin28

tralalaaaaaaaaa....dnes som to dala...a dopadlo to super, skončila som s červeným diplomom :) ďakujem za gratuláciu :)
no aj u nás to tak bolo, že tých flákačov sa snažili viac preveriť ako tých, čo mali dobré známky a ešte aj na štátnice boli pripravení....myslím si, že je to spravodlivé takto :)
no a môžem začať svoju kariéru na ÚPSVaR :(
sun559....tak pre mňa boli psychicky náročnejšie maturity...keďže som sa na ne moc nestihla pripraviť....ale zas maturita=formalita je pravdivá formulka... titul ti zadarmo nedajú....aj keď u nás zopár ľuďom dali, čo ma mrzí....ale väčšinou sa to nestáva..určite nie v takej miere ako na maturách :)

tralalalaaaa

kreativita u nas nejaky ucitel vypracoval postup, ako sa obhajuje praca a v tom postupe je zakazane hovorit o teorii, cize ako ma predstavili som tam mala uvodny slide s menom a nazvom, ten som uz logicky neopakovala, ale presla som priamo k hlavnemu cielu, parcialnym cielom, metody a vysledky-na co som prisla(najlepsie, najhorsie) a opatrenia a prinosy a koniec. my sme mali cas len 7 minut a nevstupovali nam do toho, takze ani nechapem, ako to ten Tvoj skusajuci myslel, ci Ta stopol. Lebo mna tam spovedali ohladom diplomovky potom aj hodinu, ale az po prezentacii...

Ked Ti idu jazyky, tak pamat mas dobru(ja sa AJ ucim aj 15 rokov naozaj zodpovedne, aj ma bavi, ale zapamatat si vela slovicok neviem), problem je skor v tom, ze ta to nebavi. Skus sa ucit s niekym, surodencom, frajerom, spoluziackou, vo dvojici to ide ovela lepsie!
zuziik drzim palce, teraz su uz moje rady zbytocne, ale ver mi, ze ked si tam sadnes pred komisiu, tak ta budu napadat veci, o ktorych ani nevies, ze ich ovladas. Taky smerr, aky mas by som nezvladla, lebo na gymnaziu sme mali NOSku a tam som pochopila, ze by som najradsej vymazala cele dejiny, aby som sa ich nemusela ucit:-)))
ewelin, tak ty to uz budes mat za sebou! alebo az zajtra? V kazdom pripade gratulujem uz dopredu, ti, co mali Acka aspon u nas uz neboli az tak komisiou prevetravani, ako ti, co mali horsie znamky.
Inak ja uz som po dovolenke, ale kazdy vecer mam debilne sny, ze mam prist este na druhy den doodpovedat, alebo ma len statnice cakaju... Takze sa toho stresu neda tak lahko zvladnut.

dobra vila

kreativita - to, co si napisalas PP, je cista buzeracia. Evidentne tam ucia tutmaci, co si potrebuju posilnit ego a autoritu na studentoch. Na takychto ludi niet co povedat (okrem hanlivych slov).
Netrap sa, uz s tym nic nenarobis. Teraz mas dost casu a pomaly sa ti to do hlavy dostane. Dala si aspon nejaky predmet, alebo ti zostali vsetky? Hlavne pokoj...uvidis, ze cez leto sa ti to utrasie.

ewelin28

tralalaaaa..pripájam sa ku gratuláciam.....a ticho závidim..mňa to čaká 29. alebo 30.máj...a už mám učenia plné zuby...obdivujem ťa, že si sa učila 10 dni a dala si to..ja sa učím už tretí týždeň a do štátnic je ešte viac ako týždeň....ale tak verím si, že to dám....už len preto, že som mala Ačka celý druhý magisterský stupeň by mi to dať mohli nie? :D :D :D

zuziik

tralala- gratulujem a ticho závidím. Mna to čaká 31. mája a prosím o radu. U mna nie je problém, že sa nechcem učiť, ale proste mi to nejde, sú to také veci, ktoré sa musíš nabifliť, nič nevieš použiť z logiky alebo zo života, naučím sa jednu otázku, dostanem sa k druhej a už neviem čo bolo v prvej. Mám predmety ako filozofia, semiotika, postomoderna, kulturologia, väčšina otázok sú kulturologivia, filozofi, proste osobnosti, a ich debilné diela. Nevyužijem to nikde, len mi pls, poradte, ako si to zapamatať, učím sa pri otvorenom okne, robím si prestávky, pijem ginko, ale nepomáha mi nič...