ROBI TO PRETOZE JE MOJA MAMA ?

Príspevok v téme: ROBI TO PRETOZE JE MOJA MAMA ?
Nena20

mama mi stale hovori, aka som krasna, aku mam peknu postavu, ake mam pekne vlasky, aku mam peknu plet.

samozrejem je to lepsie ako keby mi mala nadavat.

ide o to ze jedine co je na mne pekne je tvar, telo mam mlandrave tucne, vlasy znicene, plet zmiesanu nie velmi peknu.

od malicka som mala problem s vahou a mam mi nikdy nepovedala stop, zacni sa hybat, ale naopak vzdy povedala ze som peknucka a nalozila mi este, od 13 do 19 som si farbila vlasy a tiez mi nepovedala stop aj ked ich mam teraz znicene a horzne tak mi hovori ze su krasne.

ked jej poviem ze by osm mala schudnut a povie mi aka som krasna nech neblaznim tak jej poviem ze ci to nevidi mam 70 kg a 173 cm....

prosi mporadte mi ako jej mam povedat ze takto ma nechrani ale naopak ma to nici uz sa zblaznim

Hopko

Bohuzial mamy a babky su samostatna kapitola tie ti nepovedia chudni ani ked budes mat 200 kil. Mozno aj povedia ale iba to, ze viac sa hyb, no ak si nedas ich jedlo co ti kopcom nalozia tak potom uvidis tie reakcie... Mozno ti to hovori preto ze vidi ze by si mala nieco robit a ze v zivote sa este budes trapit kvoli tomu, tak to chce oddialit. Mne to pride riadne pokrytecke ked mi mama jeden den povie aka je hrda na mna ze som schudla 20 kg a vzapati mi ponukne nieco nezdrave. Akoby mi hadzala kolena pod nohy. Ked dlhodobo u mna neuspela s nezdravou stravou, tak zacala pouzivat poznamky typu ze vsak uvidim dokedy to moje telo vydrzi...ja jem zdravo, chodim dokonca k dr.Bukovskemu na konzultacie, ona je same keksy, kolace, halusky, slaninu a podobne. Nevie si zapamatat ze nejem maso, stale mi ho nuka...lebo skoda vyhodit...A ak si nahodou dam, potom vola frajerovi ze mam nejake velke brucho ci nie som tehotna...Som uz riadne nastvana na nu a babka detto. Tychto ludi musis zial v oblasti vyzivy totalne ignorovat. Pre info moja mama ma cukrovku, vysoky tlak, rakovinu a mnoho inych chorob vratane problemov s travenim, vazi 120 kg za co si moze sama, lebo ona by musela jest len zelinu keby chcela byt chuda, podla jej slov. Ja som mala 75 kg, teraz mam 55. Snazim sa robit vsetko preto aby som nedopadla ako ona. Ide mi odpudzujucim prikladom. Pretoze obezita nie je len vizualny problem ale predovsetkym je to zakerna choroba z ktorej vznika kvantum inych chorob... Podla mna ta najzavaznejsia choroba. A taktiez priberiem zo vsetkeho nezdraveho co si dam, ale zdrave veci mozem jest kolko vladzem... prevazne je to vsak zelenina to je pravda. Moja mama este umyselne vyhodila z mrazenej zeleniny ruzickovy kel, ze fuj kto by to jedol, a pritom je to moja velmi oblubena zelenina... Nastastie uz s nou nebyvam lebo inak by som to psychicky dost zle znasala. Neustala vyvaranie kolacikov pizze a tak dalej. Chudnuci clovek je ako abstinujuci alkoholik, aspon ja to tak mam, ze ked si dam po dlhsej dobe nieco nezdrave lahko do toho spadnem a jem zase nezdravo a hned priberiem... Takze tomu sa uz musim vyvarovat a davat si pozor stale. ked ju vidim aka je chora ake ma tazkosti sa hybat je mi smutno, no zial je to beznadejny pripad, uz kaslem na nu, ona chce proste jest nezdravo. Avsak si myslim ze to nie je len jej zalezitost, byt tucna, bude pritazou spolocnosti o par rokov a ja sa potom mozem o nu starat. To je take fakt uprimna laska k dietatu... Mozno co pisem znie kruto no tak to vidim, ze nesnazi sa byt zdrava, aby tu bola so mnou aj dlhsie na svete, ale takto...Ak toto niektomu stoji za tie chvilky uspokojenia na jazyku a roky trapenia sa s chorobami a vyzorom, tak prosim. No nech si nerobi v tom pripade radsej deti. Pretoze u mna taky rodic je velmi nezodpovedny. A zial mamy su na 95% vsetky taketo. Tak si to zvaz sama. Rozhodne by si mala na sebe zacat pracovat aspon na tych 60 kg sa dostat a posilnovat nech mas telo pevne... si este mlada. Da sa to, ja sa snazim o tehlicky na bruchu a o poriadne svalnate telo :-) a ide to. pomaly ale tak kam sa budem ponahlat .-) Za pol roka rok, mozes zazit taku premenu ze vsetci odpadnu a ty budes mat problem odist od zrkadla vzdy sa budes obdivovat aka si krasna... ako teraz ja :-)

sewie

soffa ma pravdu, na mamine medove reci sa mozes vykaslat.povedane hlupo-ale ja nasich nepocuvam, robim to co si myslim ze je spravne-je to moj zivot a nie ich...mne zas naopak stale hovorili ze som tucna, mlandrava, hlupa, skareda...a akurat ma tak uhnali k dobrym komplexom...neskor som si pozerala fotky a zistila som ze spm vobec nebola tucna a ani skareda...teraz mi je jedno co si hovoria-ja rozmyslam za seba...a ty si uz tiez dost stara na to aby si mala vlastnu hlavu a ked chces schudnut tak ta nemaju co nejake medove reci zastavit! a ak surne potrebujes nazory inych-spytaj sa niekoho ineho-je dobre mat aspon jednu kamosku co povie "drsnu pravdu".

fialôčka

Nena 20, no už asi nijak, vieš proste ona je raz taká a musíš ju tak proste brať .. nechce ti zle, to musís sama uznať a veď aj ty sama vidíš, že to tak nie je .. čiže to zober tak ako si sama napísala, že je to tvoja mama a preto to tak robí .... nič jej nevyčítaj, možno jej len tak naznač, že nie vždy má pravdu .. ale tak opatrne, nie že na ňu hneď vybafneš, mohla by to zle pochopiť

anjelik

Nena, Sofia je práveže až veľmi chápavá, keď ti napísala to, čo ti napísala. Ty nemáš čo riešiť svoju mamu, ty máš riešiť seba. Každá matka vidí svoje dieťa ako to najkrajšie a najrozumnejšie...to je proste tak. Takže naozaj, ak chceš vyzerať krajšie, tak cvič, schudni...ak teda máš takú potrebu a mamu maj rada takú aká je. Tak ako aj ona má teba rada..:o)

Nena20

Soffa , ja ivem ze zato mozem sama, ty si nechapava ? pisem ze ako si mam poradit s mamou a jej neustalymi medovymi recmi

soffa

ty nemusis mame vraviet nic.zacni od seba.za to aka si si mozes v podstate sama,ale je dobre,ze si to uvedomujes!tak vela zdaru,schudnut par kil nie je az tak vela a uz vobec to nie je nemozne.tak vela stastia...