výtoky a iné nepríjemnosti

Príspevok v téme: výtoky a iné nepríjemnosti
nela

Ahojte :)
Mám 17 rokov, ale už dlhšiu dobu (aj niekoľko rokov) pozorujem, že mám výtoky, ktoré sú niekedy len klasicky bezfarebné, ale niekedy sú aj zapáchajúce či dokonca až také tvarohovité (neviem ako to nazvať). Častokrát sa aj stane, že ma bolí podbruško. Celé to vyzerá ako by som bola neustále prechladnutá (teda tie silné výtoky a mierne bolesti v podbrušku). Za posledné mesiace som začala s priateľom, s ktorým som už vyše roka, sexuálne žiť a bojím sa, že keď som začala pred osemnástkou, mohlo by mi to spôsobiť zdravotné problémy :( niekedy aj po styku mám mierne bolesti - niečo, ako keď mi začína menštruácia, no rýchlo to prejde, neviem či je to normálne, pretože sa nemám s kým o tom poradiť. Ja sa len bojím toho, že by som v budúcnosti nemohla mať deti, keďže mávam tie výtoky a občas bolesti v podbrušku. Či to nie je nejaké ochorenie :(

ssiaa

to ci niekto riskuje zdravie je predsa kazdeho osobna vec ked niekomu nemas chut pomoct tak ho nekritizuj, to ze by mala zajst ku gynekologovi predsa napadne asi kazdej zene a mimochodom nie kazdy gynekolog sa sprava ku svojim pacientkam tak ako by mal poznam totiz aj take hovada co po zenach vrieskaju a podobne tak co sa potom cudujes ze mlade baby sa boja ist ku gynekologovi nie kazdy je taky dokonaly ako ty

M 25

boože, ved to je doktor! nie nejaký šarlatán, čo vám bude ubližovať!
kedy toto konečne pochopíte? radšej budete riskovať svoje zdravie, akoby ste tam šli ..
a čo preventívky? nič?!
sexovať by ste sexovali, ale chodiť na prehliadky to nie ...

ssiaa

mala som presne taky problem ako ty tiez niekolko rokov, ku gynekologovi som nechcela ist ale po asi 6 rokoch som sa nejako premohla, gynekolog urobil nejake stery predpisal mi lieky a zatial som ok ...vysledky boli tiez ok (tiez som sa bala ze to bude nieco vazne ale nastastie nebolo)ale ak chces mat od toho pokoj a vediet na com si tak radsej navstiv toho lekara........ a pre M25 ja som sa tam tiez bala ist tak neviem preco ju kritizujes je sice pravda ze by tam mala zajst ale pre niekoho je to dost tazke sa odhodlat tam ist.

M 25

takých tém je tu neúrekom!
ale my neviem, čo ti je.. bud máš mykozu, kvasinky, či niečo horšie..
musíš ísť čo najskôr ku gynekologovi , ten ti urobí stery a potom sa to bude riešiť ..

čím dlhšie čakáš, tým to môže byť horšie!!
ja neviem, nepochopím, čo si tam už nebola ?!? to ti je zdravie také menejcenné?! ked sa chceš najprv tu poradiť a potom až pôjdeš..

nela

M 25: u gynegologa som zatiaľ nebola, ale ak to takto pôjde ďalej určite pôjdem. Len som chcela vedieť, či náhodou niekto nemá podobný problém.

Monii

výtoky mám aj ja, presne tak ako si opísala, okrem bolestí .. mňa to tam našťastie nebolí.. tak to neriešim zatial, uvidíme :P