Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Tehotenstvo po neplodnosti - urobila som chybu.

Príspevok v téme: Tehotenstvo po neplodnosti - urobila som chybu.
tehotná

Prosím tie ženy, ktoré sa liečili s neplodnosťou u dr. Albertovej aby mi poradili.Keď som začala liečbu, Albertová mi kázala používať dočasne prezervatív, vraj keď otehotniem počas liečby, tak to nie je dobré. Že najskôr je treba dať do poriadku moje telo a až potom môžeme pracovať s manželom na bábätku. Ja som okrem sterility mala problémy aj s mykoplazmami a ureaplazmami. To bol aj hlavný dôvod, prečo mi Albertová kázala, že sa mám najskôr vyliečiť.
Priznám sa, že sme to s manželom podcenili, ja som vôbec nerátala s tým, že môžem tak rýchlo otehotnieť. Teraz ale som tehotná a neviem, čo mám robiť. Na interrupciu v žiadnom prípade nechcem ísť, bude to moje prvé dieťaťko a mám už 36 rokov. Lenže mám strašný strach, či to malé bude zdravé. Som úplne bezradná, bojím sa to povedať Albertovej, lebo som jej sľúbila, že si budeme určite dávať pozor. Veľmi ma na to upozorňovala. Už to viem týždeň a som načisto na dne. Ani sa nemôžem tešiť z tehotenstva, lebo mám strašný strach.
Je tu niekto, kto sa u nej liečil a tiež to takto dopadlo? Čo sa potom stalo? Narodilo sa to dieťaťko zdravé? Prosím pomôžte mi, som fakt na nervy.

mišulka

tehotná, mám 7-mesačné dievčatko, tiež som sa liečila u albertovej z neplodnosti. ja som nemala mycoplazmy, bola som viacmenej zdravá, len tá neplodnosť. ale keď som začala liečbu, aj mne kázala používať kondom. bolo to preto, lebo sa jednalo o akúsi detoxikáciu, očistu gynekologických orgánov a v tom čase nebolo vhodné aby som otehotnela. myslím, že u teba to bude tiež taký istý dôvod. je lepšie samozrejme keď poslúchneš také odporúčanie, ale aj tak si myslím, že sa nič strašné nestane a aj tvoje dieťaťko bude zdravé. napíš potom čo sa ti narodilo. a treba chodiť aj ku gynekológovi a nájsť si pôrodníka, aby sledoval plod a aby všetko dobre dopadlo. maj sa a hlavne neboj sa!

jankaaaaaaaaa

chapem ze gyn. teraz neveris, ale toto je myslim ze uz vazna vec, preto je lepsie to konultovat aj s gynekologom

rosomak

mam taku skusenost s albertovou, ze nikdy nehovori do vetra. cize ked ta upozornovala ze mas byt opatrna, tak si myslim ze to malo nejaky dovod. neviem, ci ti to vysvetlila, ale povedal by som ze asi ano.
len dufam, ze uz si za nou bola a teraz to riesis. ak sa este da. drzim ti palce.

alexej

vies, cudujem sa preco sa stazujes, ked si urobila chybu. tak ked mi niekto povie ze mam pri liecbe nieco dodrzat, tak to dodrzim. co teraz chces pocut, ci bude tvoje dieta zdrave? no mozno ze aj nebude, ked si bola taka lahkomyselna.

tehotná

jankaaaa, ku gynekológom som chodila celé roky a aj tak som neotehotnela. Bola som na umelom oplodnení dvakrát, ani jedno vajíčko sa neujalo. A mykoplazmy som si liečila rok bezúspešne. Takže ku gynekológovi už určite nepôjdem.
Ale nevadí, už som napísala Albertovej a dúfam, že to všetko nakoniec dopadne dobre. Som samozrejme strašne šťastná, že som otehotnela. Aspoň vidím, že nie som neplodná, ako tvrdili všetci lekári.

tehotná

Bojím sa aj preto, že som mala tie ureaplazmy a mykoplazmy, neviem či to dieťaťku nemôže uškodiť. Čítala som o tom horrory.

DzanaFX

Podľa mňa tam išlo len o tie lieky, ktoré sa nesmú kombinovať s tehotenstvom, liečba sa dá posunúť. Všetko bude OK, ničoho sa neboj, doktorke to povedz, povedz jej že to nebolo plánované, urob trošku hlúpu, ak jej to nepovieš, nepomôže Ti...Hlavne nemaj strach a teš sa z bábätka, je to dar :-)