celiakia-zo stolice?

Lunam

Mozes si kupit v lekarni test, stoji okolo 13 EUR alebo ti zoberie obvodny lekar krv.
Ak sa nic nepotvrdi dalsie vysetrenie na celiakiu sa nerobi cez hrdlo ale cez konecnik.

opica

to, ze si chuda, a ze sa vyhadzujes po tvari skor neznaci, ze by to bola celiakia...
to by bola potom celiaticka kazda druha mlada zena...
a ano, uplne zo stolice sa to neda urcit...
su tam potrebne vysetrenia
ale zas, netreba vsade za kazdou vyrazkou hladat vazne diagnozy..

ja som mala vyrazok vzdy dost, este ako mladsia...a pred tehotenstvom v 30 ke vazila 47 kil, a to uz po pribrati...
a celiakiu nemam...

len, sama vies, ze doktori ta odpinkaju, daju lieky a nevysetruju nic...ja mam fakt zihlavku, kazdy den, ohromne flaky, a odpinkali ma traja, ze tu mate lieky, je to idiopaticke ..bez toho, aby mi co i len alergo testy spravili...

zuzuzuz

ja som celiaticka,,,a zistovali mi najprv z krvi protilatky a ked to vyslo pozitivne,,tak ma poslali ku gastroenterologovi a on to potvrdil biopsiou tenkeco creva ( hadicka do ust)
ale nikdy mi nic nezistovali zo stolice

digestor

milagro, aj ti to ma byt preco cudne. Celiakia sa vysetruje roznymi sposobmi, ale vzorka stolice to neosvetli...

milagro

hm,moja doktorka mala u mna podozrenie na celiakiu, tak som jej musela doniest vzorku stolice, avsak ked som si prisla po vysledky, vraj je vsetko v poriadku a celiakiu nemam.. Je mi to cele cudne.
Dost sa vyhadzujem na tvari a som aj dost chuda.