akne v 35-ke

Anat

ahoj, ja mám 48 a ešte stále sa mi tvoria vyrážky, vyskúšala som už kadečo, občas sa to utíši a potom zasa. Je fakt, že strava je dôležitá, chudla som a jedla veľa zeleniny a ovocia, pleť sa mi zlepšila, brala som aj Dermabion. Teraz na stravovanie nemám čas, mám ročného syna a veľakrát len zhltnem, čo vidím, jedine na raňajkách s množstvom zeleniny si dám záležať. Želám hlavne trpezlivosť.

smajka

Mne pred rokom pomohol krém od syncare g10. Bola som na tom podobne. 30ka a občas tvár ako v puberte. Tiež som skúšala všeličo. Dokonca mi kožná povedala že vit. B často tento stav zhoršuje. Tak som vitamíny celkom vyradila. Momentálne mám krém glyko A., ktorý ale používam teraz už len cca 3x do týždňa. Ale hlavne.... mám po rokoch čistú pleť vďaka aha kyselinám!!!

Carie

Ja som na tom podobne. Mne pomohol len Roaccutane. Ziadne ocisty, kremiky a pod. mi nepomohlo. Lekarka mi hovorila, ze sice nemam nadbytok muzskeho pohlavneho hormonu, ale ze moja koza nan neadekvatne reaguje. A tak som to brala pol roka ked som mala 28 rokov. Pomohlo to, hoci nie hned. Konecne som mala vcelku dobru plet a vyrazka sa mi vyhodila uz fakt len obcas. Teraz mam 33 a akne sa mi posledny rok zase zhorsilo, tak jak pride jesen, chcem si nechat zas predpisat ten Roaccutane, uz som o tom hovorila s lekarkou.

marcelina78

Bola som u jednej lekarky co lieci alternativne, mam okrem akne aj ine zdrav. problemy, povedala, ze mam vo velkom neporiadku hormony, uplne rozhodene, tym padom ide dole vodou vsetko, takze kremiky asi fakt nepomozu, lieci cinskou a inou alternativnou medicinou, takze snad by sa to mohlo casom zlepsit, lebo beriem aj B vitaminy, zinok a nic. S tou ocistou hrubeho creva isto nic nepokazim, skusim si porobit nejake kury prirodne a hlavne dbat na stravu, vsadit cukry, pit vela vody a malo mesa a mliecnych vyrobkou, tie mozu podporovat ozaj plesne.

GoFruit

Vyčistiť si riadne črevá zmenou stravy. Jesť čo najmenej vecí čo tí v nich hniju ako živočíšne bielkoviny. Radšej jedz čo najviac surového ovocia a zeleniny. A Este črevné sprchy či klystiry a posty by tí pomohli. Pupaky sú prejavom zanesenia čriev a premnozenia patologickych baktérií. Tam tí masticky nepomôžu.