som jediny?

Príspevok v téme: som jediny?
sweater*

co ma pocit ked je v blizkosti/rozprava sa z otatnymi, ze je daky iny? nieje to o tom ze by som sa bal vyjadrit sa, co potrebujem alebo svoj nazor dam patricne najavo, ani sa nesnazim si nahovorit ze k nim nejako nepatrim, len mi to pride take tliachanie do vetra po vacsine, nie v kazdej situacii samozrejme, len vacsina pripadov je taka. niekam pridem vsetci sa hned snazia do reci, ale mna to skor obtazuje, ozaj ma nezaujima vacsina blbosticiek o com nahadzuju temy alebo ze kam idu zas chlastat ked je piatok. teraz ma napada ze to bude mozno aj tym ze maju ine zabavky ako ja. ked sa ma pytaju ci pojdem s nimi nieco popit, kukaju na mna jak tela na nove vrata ked im poviem ze pijem len vinimocne, s tym je hned spojene to ze tak nezapadam do skupiny a cele sa to uz vezie, uz som vnimany ako taky "mimo". fakt som neni ziadny depresivny domased, co sa snazi sa lisit, som vesela kopa, teda v prostredi kde sa citim fajn. skusal som aj nasilu sa zaradit do party, chaty a rozne vyjazdy do mesta, ale ja sa tam fakt citim neprijemne. je tu viac takych ludi? to som teraz odsudeny byt vecny outsider?

sweater*

nie ja netravim cas zavrety medzi 4 stenami, snazim sa robit to co ma bavi a nerobit to co nechcem. ale ked si napr. zoberem to cestovanie, ak nikoho vhodneho "nenajdem" pojdem aj sam, ale urcite by som mal radsej okolo seba spolocnost v ktorej si rozumieme, a tak je to vo vsetkom, casto sa citim ze som v tom vsetkom sam a to to robi take smutnejsie, alebo ubera tomu z tej vynimocnosti. obcas som rad osamote ale castejsie by som radsej bral nejakych blozkych ludi k sebe :)

nika kvak

Ešte mi napadlo, že ja som začala chodiť na výstavy a podobné srandy aj sama, lebo som tam nikoho nevedela dotiahnuť. možno ma to tiež časom omrzí, ale v súčasnosti, keď viem, že sa niečo deje, tak nesedím doma a idem tam, aj keď sama. možno sa aj takto dá s niekým s podobným zmýšľaním zoznámiť... ale tam už je potrebná vyslovene aktivita a nie vyčkávanie, že sa niekto možno snáď objaví. :)

nika kvak

presne to, čo opisuješ zažívam tiež občas. celú základnú, strednú a bc. štúdium som si myslela, že som divná, lebo som si v triede nedokázala nájsť nikoho, s kým by som sa vedela normálne porozprávať. až nakoniec na mgr. som stretla pár ľudí a zistila som, že som úplne normálna. :) myslím, že pre ľudí, ktorí majú špecifický okruh záujmov (alebo sú jednoducho špecifickí a v ich prostredí sa nenachádza niekto "podobný") je ťažké nájsť parťákov, s ktorými sa budú vedieť porozprávať a bude to baviť všetkých zúčastnených. :)
myslím si, že nie je jednoduché nájsť si ľudí, s ktorými by si takýto človek rozumel, ale o to viac si to váži, ak na niekoho takého natrafí.

lost

sweater*

finsko?
myslim ze oni su schopny ist na lod a preplavat neviem kam pre chlast :P
to uz potom radsej vatikan :D i ked... nikdy nevies :P

ved aj na slovensku najdes takych ludi :) len ich je menej, ale myslim ze aspon kazdy tridsiaty taky moze byt :) mozno aj vyssie sance..

sweater*

dik za podporu :), skusim sa ist pozriet do krajin kde maju ludia vysoke spotrebne dane na alkohol a cigarety, takze musia mat ine zabavky a mozno zistim ze oni su mojmu srdcu blizsi :P

forever 21

Pre tych, co nehovoria anglicky:"
" Ten, co je priatelom vsetkych, nie je priatelom nikoho".
Neviem, ci mame na Slovensku podobne prislovie.

forever21

Je prave obdivuhodne, ze sa nenechas strhnut davom len za cenu aby si bol popularny. Niekedy sa za to plati samotou, ale ciste svedomie a SEBAUCTA dokazu byt dobrou odmenou.

Mas dobre predpoklady na to aby si sa stal "muzom principov". Samozrejme k tomu sa predpoklada, aby tie principy boli moralne vysoke.
Ja ked som bola mladsia (nie som az taka stara), tak som za kazdu cenu chcela patrit mezdi "cool kids", aj za cenu toho, ze som kompromitovala principy, s ktorymi som bola vychovana.

Ale sebauctu som ziskala az vtedy, ked som konecne ustupila od potreby pacit sa vsetkym. Konecne som pochopila, ze "everybody's friend is nobody's friend"

iggzik

Ja som bol cely zivot "Outsiderom"
Ked som chodil este do skoly tak si zo mna robili srandu, aby som sa "zaradil" som zacal chodit do party a zacal pit / fajcit.. To som vydrzal tak 3 roky, alkehol ma prestal bavit dost rychlo a cigy to bolo horsie kedze je to zavislost ale aktualne asi 5 rokov uz bez nich.
Co sa tyka tych "kamaratov" takych poriadnych 0, "znamych" 2-3.
Naucil som sa byt sam, a nerobim si nic z toho co si ostatny myslia a podobne.
Kedze nefajcim a nepijem tak diskoteky, podniky a podobne nic pre mna bo byt pasivnym fajciarom je este horsie ako fajcit.
Co sa tyka tych veci co ostatny stale riesia som bol na tom napodobne, vnimal som ich ale nezapajal som sa, kedze ma "small talky" a ine ptakoviny nikdy nezaujimali. Vzdy som radsej svoju energiu minul dakou hrou alebo sportom ako sedenim a tlachanim..

lost

Loveme

no ale to nie je jednoduche :)

na europu potrebujes minimalne 3 auta :D

1. nejaku daciu duster na vychod (rozbite cesty)
2. nejake velke auto (suberb napr alebo audi a8 ci bmw 7 ?) na dlhe trate a dialnice.
3. nejake ferrari na svajciarske a talianske cesty :) (a idealne dve, lebo svajciari radi beru auta ked clovek nema 1 milion hotovosti pri sebe na pokutu)

ale dolezitejsie je, KAM ist :D

i ked mozno staci nastartovat a vyrazit a niekam sa clovek uz dostane :D