Schizofrénia?

Príspevok v téme: Schizofrénia?
martes

Dobrý deň.
Volam sa Martin mam 18 rokov a som uz psychycky uplne na dne.Moje problemy sa začali asi pred 4mesiacmi kedy som začal pocitovat akoby pocity adrenalínu v tele,návaly tepla do končatín, nespavost a pod. Bbol som na roznych vysetreniach kde mi vylúčili to že by mohlo ist o fyzicke takosti a bol som hospitalizovany na psychiatríí..počas pobytu na psych. Ma dopovali liekmi a bol som na tom dost zle kazdy den som cakal kedy sa uz dostanem domov.myslel som si ze po prichode domov to bude uz len lepšie ale mylil som sa akonahle som vkrocil do bytu zacal som mat nutakve vražedne myslienky ktore su smerovane hlavne na členov mojej rodiny. Akonahle je v mojej bylizkosti nož okamzite si zacnem v hlave utvárat akoby príbeh, ze co vsetko by sa mohlo stat.taktiež hodnotím napr.pohlady ludí a vzdy si to spojím z nejakou vražednou situáciou a vyvolava to vo mne uzkost.Kazdy den si nahovaram rozne choroby napr. ze mam schizofreniu,ocd,nádor v mozgu a podobne. Mám skusenosti aj s marihuanou fajčil som ju cca 10-15 krat a na internete som sa dočítal ze je to spuštač schizofrenie čo ma ešte viac utvrdzuje v tom že som schizofrenik. Toto obdobie je premna najtazsie v mojom zivote a uz neviem ako dalej nonstop sedím za internetom hladám choroby a uz dalej nevladzem. Mam diagnostikovanu stredne tazku depresiu ale nemyslím si že by toto boli príznaky depresie a preto vás prosím o váš názor. ĎAKUJEM

Giuseppe

Mlady muz, urcenie spravnej diagnozy nechaj radsej na lekara. aj ked je pravda, ze fajcenie marihuany moze vyvolat schizifreniu - ta ma troska ine priznaky a ako laik tomu, co je na nete nemusis spravne spravne porozumiet. Ak mas pochybnosti porozoravaj sa s lekarom, pri najblizsej kontrole.

luciano

dr. zrejme si nikdy netrpel psychickou poruchou, či chorobou. Ináč by si nepísal to, čo si napísal. Hanbi sa.

Jane_3sto18

Skôr hypochonder, nie? Ke´d si nahováraš choroby.
Ja mám tiež kadejaké nutkavé pocity zabiť mamu nožom, alebo na ulici, keď chodím, že niekoho podpálim (to je môj sen, podpáliť niekoho/niečo, poprípade opäť seba).
Ja užívam lieky na mániodepresiu, teda taký ustálovač nálady skôr a možno mi predbežne zapísali aj diagnózu, ale zdá sa mi taká neuveriteľná, takže tomu neverím :-D
Schizofrenik určite nie si, teda ja si to myslím, že nie si.

martes

ano dost dlho som si namyslal ze moje problemy su fyzicke a stále som si nahováral rozne choroby uz som si určil minimalne 30 diagnoz ale dnes uz viem ze moje problemy su čisto psychickeho charakteru.a ked si tak na internete citam priznaky roznych chorob najviac mi to sedí na tú schizofréniu a preto sa neustale pozorujem a všetky maličkosti sa mi zdajú byt podstatné...je to naozaj niečo neskutočne tažké a neprajem to nikomu zažívat...ale som strasne vyhradeny proti antdepresivam a nechcem to uzivat..a ak sa mozem opytat mala si aj ty takéto podobné nutkave myslienky alebo predstavy? a aku mas diagnozu? ..dakujem za reakciu Majushinqa12 :¨:D

hriankovac

Naco opakovane zakladas totozne temy? Je to zbytocne. Schizofreniu nemas, keby si ju mal, odhalili by ju pocas tvojho pobytu na psychiatrii. Ani tvoj prejav vobec nenasvedcuje, ze by si mal mat schizofreniu. O svojich problemoch sa porozpravaj so svojim psychiatrom.
A mala rada-menej sa pozoruj, viac zi.

Majushinqa12

tvoje fyzicke problemy mozu naozaj byt spojene naozaj zo psychikou.Hovorim to z vlastej skusenosti lebo podobne tazkosti som tiez prezila.Umna prevladal pocit celodennej unavy,bolesti zaludka,chrbta,zvysena teplota a takisto rozne pocity palenia a mrazenia na urcitych miestach tela.Vsetky vysetrenia boli v poriadku ziadna rakovina ani nic podobne sa nekonalo.Uzivam antidepresiva ako fevarin a naspanie tritico a pomaha mi to.Tiez som zo zaciatku bola proti liekom,ale uz som bola v tak zlom stave neschopna dalej fungovat,ze to bola moja jedina sanca.