MNR mozgu , strach o manžela

Príspevok v téme: MNR mozgu , strach o manžela
Miriček

Pekny den , manzel ma dlhodobe bolesti nôh a chrbtice , bol hospitalizovany 2 x za posledny rok , robene mal vsetky mozne vysetrenia ale kedze sa citil cim dalej horsie bol odoslany na Ct mozgu , kde mu zistili nalez a nasledne bolo robene aj MNR mozgu so zaverom : patologicke lozisko v dorzalnej casti talamu parcialne kalcifikovane s jemnym perifokalnym edemon a pruhovitym depozitom hemosiderinu.
Dnes som bola s manzelom na konzultacii u neurochirurga , ktory ho predbezne objednal na hospitalizaciu s tym , ze povedal ze nemozno vylucit gliovy nadorovy proces. Mam velky strach o manzela , chcem sa spytat ci je to rakovina , alebo to moze byt aj nezhubny nador.
Manzel ma 53 rokov , okrem noh ho neboli nic ine.

ashemmi

taketo otazky by ste mali klast osetrujucemu lekarovi/kto naordinoval vysetrenie a nie na internete na portali zdravie.sk kazdy vie googlit, pozna wikipediu ale lekar nie darmo studuje 6 rokov

Miriček

pockame samozrejme na dalsie vysetrenia a dalsi postup po konzultacii s neurochirurgom , asi kazdy normalne milujuci clovek ma strach o blizkeho cloveka a boji sa ak sa dozvie nieco tak strasneho ako je nador na mozgu , ale aspon trochu som sa ukludnila ked som si na internete na viacerych weboch nasla ze expanzivny rast je pri benignych leziach....

chcem sa velmi podakovat za prispevky , ktore mi pomahaju ako tak zvladat situaciu

llek

Stale chces odpoved na nieco, na co sa odpovedat neda. Mas v ruke nalez MRI, to je zobrazovacie vysetrenie, nic viac. Ta lezia nie je velka. Expanzivny, to znamena charakter rastu, cize nieco co vidi radiolog, ale stale to nie je histologia. Nic viac sa tu bez histologie uz nedozvies.

Miriček

Ok , budeme cakat na dalsie vysetrenia , chcela som iba vediet ze pokial je expanzivny proces tak sa to podla mna rozsiruje dalej a takisto pokial je tam napisane ze to ma charakterisicky low grade proces tak si myslim ze je to automaticky zhubny nador , alebo sa mozem aj mylit ?

RNG

Nuz bez ohladu, co to je, je to tam neziaduce a treba to odstranit, tj by som bral najmenej masivne davky cistiacich enzymov plno jodu a rozne citotoxicke potravinove doplnky, pre istotu a pripadne aj na precistenie tela, ktore moze mat vzdy urcite mnozstvo zamorenia a mnozstvo rakovinnych buniek, aj ked su este pre lekarov neviditelne male.
Vyckavat, az sa vyvinu do velkosti poznatelnej na NMR je prilis riakantne.
Kalcifikaty su obvykle nasledky roznych zapalov za ktorymi su skoro vzdy rozne mikroby, tu by som si typoval najma nase vlastne virusy a zvysoval si viralnu imunitu, podla moznosti, co vlastne radim prevencne kazdemu v sucasnosti, ked svet obieha hromada viralnych epidemii, ktore si lekari dost malo vsimaju a nechaju na nase telo, nech si s nimi samo poradi.J
a to rozhodne nepovazujem za dobry postup, telu treba pomoct v boji s mikrobami, aby tieto natolko neposkodili telo.

llek

To co je na tom MRI, len podrobnejsie popisuje, ze tam je lozisko, kde sa presne nachadza a ze ma skor crty menej agresivneho procesu.To je vsetko. Ako som povedala, histologia je jedine, co presne povie co to je. Fajcenie ani alkohol s tymto celym nema nic. Nadory v mozgu, ci uz su zhubne ci nezhubne vznikaju nezavisle od toho ako zijeme, co jeme a pijeme a ci fajcime.Proste vzniknu a pricinu nikto nenajde, lebo to nikto presne nevie

Miriček

Dobry den , chcem poprosit ak by mi niekto vedel poradit co znamena zaver z MR mozgu podla BGBT protokolu , na buduci tyzden bude robene este PET vysetrenie.
Nalez : Expanzivny loziskovy proces v oblasti talamu vlavo , dorzomedialne , ktory nema charakteristicke crty a v rozsirenom MR obraze ma charakteristicky low grade proces. ( lozisko velkosti 14,5 x 13 mm ).
Vdaka za kazdy prispevok