MNR mozgu , strach o manžela

Príspevok v téme: MNR mozgu , strach o manžela
Miriček

Pekny den , manzel ma dlhodobe bolesti nôh a chrbtice , bol hospitalizovany 2 x za posledny rok , robene mal vsetky mozne vysetrenia ale kedze sa citil cim dalej horsie bol odoslany na Ct mozgu , kde mu zistili nalez a nasledne bolo robene aj MNR mozgu so zaverom : patologicke lozisko v dorzalnej casti talamu parcialne kalcifikovane s jemnym perifokalnym edemon a pruhovitym depozitom hemosiderinu.
Dnes som bola s manzelom na konzultacii u neurochirurga , ktory ho predbezne objednal na hospitalizaciu s tym , ze povedal ze nemozno vylucit gliovy nadorovy proces. Mam velky strach o manzela , chcem sa spytat ci je to rakovina , alebo to moze byt aj nezhubny nador.
Manzel ma 53 rokov , okrem noh ho neboli nic ine.

llek

bez histologie ti nikto na tomto svete nemoze povedat, co je to za lozisko. Moznosti, co to moze byt je viacero, ale ako vravim, bez histologie nikto nemoze nic presne povedat.

digestor

Moze a nemusi to byt nezhubne i zhubne. Istotu prinesie az histologia odoperovaneho materialu. Co vsak plati specialne pre mozog-aj nezhubny nador je zly, pretoze moze rast, tlacit na okolite mozgove tkanivo, je to tazko operovatelny teren s velkym rizikom pooperacneho postihnutia, mozog sa nemoze roztahovat pod vplyvom tlaku nadoru, pretoze lebka je pevna, takze casom sa stupnuje vnutrolebecny tlak s naslednymi komplikaciami.