Chlap, ktorý nič nerobí

Príspevok v téme: Chlap, ktorý nič nerobí
ivanečenka

Dobrý deň,
zaujíma ma váš názor na životnú situáciu:
manželský pár, ktorému sa podarí po dvoch rokoch snaženia spraviť dieťa, on zarába menej, preto ju po pol roku poslal do práce a on zostal na rodičovskej. Jeho náplň práce, ktorú si sám zvolil: facebook (pripojený neustále, komunikácia s mamičkami na materskej), fotografovanie malého (vycapovanie na FB), kŕmenie malého (zabezpečil si obedy v škoslkej jedálni, tak nevarí) a to je všetko. Manželka príde domov z náročnej práce, chce sa venovať malému, ale v byte má neporiadok, neupratané hračky, prach, zasvinenú vaňu a pod., neopraté, neožehlené. Nevládze a nestíha a on ju ešte udržiava v tom, že je neschopná matka. Dievča je na pokraji nervového zrútenia. Čo by ste robili na jej mieste?

majjlo

Koľko máte rokov? Ťažko s takýmito typmi mužov, ehm... alebo skôr povaľačov. Keby ste nemali dieťa tak by bol rozvod/rozchod na mieste. Ale to proste nejde zobrať malému otca a naťahovať sa ešte po súdoch a podobné veci...
Ja neviem, ak neni totálny kretén a má aké-také IQ tak sa s ním skús normálne seriózne porozprávať, vysvetliť ako sa majú a zavaliť ho faktami. Napríklad aj takýmito ktoré si napísala sem. Nastav v rodine pravidlá, napríklad mu povedz, že keď nezačne upratovať v domácnosti tak nebude žiadny sex a pod. Takéto typy sa ťažko prevychovávajú. Čo ja by som dal za to keby som mal to čo má on...

GoFruit

Všetko je to o limitoch ktoré máš ako partner/ka a o tom na koľko ich tvoj partner rešpektuje. Ak nerešpektuje, musia byť následky. Takže sadnite si a predstáv mu svoje podmienky a následky za ne. Ak si to nevieš predstaviť o čom hovorím zožen si knihu od townsend a cloud hranice v manželstve. Každý máme svoje hranice , ak nemáš určí ich. Ináč tá nikdy nebude partner rešpektovať. Len ked uvidí že to myslíš vážne a že nemieniš tolerovať povalacstvo, zmení sa. Ale ked bude vidieť že ty máš len reči a skutek utek bude si robiť čo chce. Jednoznačne by som zakázala fb, čo z toho dieťaťa bude ked sa mu nevenuje nikto. S dieťaťom treba veľa komunikovať hrať sa s ním a zároveň postihat veci v domácnosti.

alenka_maxova

maoam, viem a uvedomujem si to. Ale normalne sa mi rozum zastavuje nad tym, ako niekomu nezalezi na komunikacii v manzelstve. A nestretavam sa v zivote len s tym mojim, mam surodencov, ocina, kamosov...a mnohi mi vraveli, zeby tazko niesli, ak by komunikacia v manzelstve zapricinila rozpad manzelstva...Nuz ale, nikto asi nevieme aki budeme po rokoch....

ivanečenka

Baby, najhoršie je, že ona ho nechce kopnúť do riti, nechce sa rozviesť a nevie ho prinútiť nič robiť. A mňa sa pýta, čo má robiť. On jej dokonca kontroluje, čo si kupuje za jej vlastné peniaze!!! Ja neviem, čo jej mám povedať, tak ju nechám aspoň sa vyplakať.

Maoam

alenka: to je asi tym, ze mas uplne iny typ muza po svojom boku a bud za to rada, stastna prestastna, lebo tych ostatnych je na mrte :-/ a ver tomu, ze takych, co nevedia komunikovat a len sa urazaju a oduvaju na masy

jajaja95: absolutny suhlas

alenka_maxova

jemin.....takto nikdy nechcem skoncit. Prosto musi komunikovat! To je zaklad. Ak to nechape, tak o par rokov bude ich domacnost vyzerat ako Severny pol, nebudu spolu spavat a vsetko sa im postupne zruti. Ako dospely chlap by to mal chapat...ach to som asi len ja taka naivna, ze takto to ma fungovat :) Co uz, ostanem v tom rada :) Drzim ti palce

ivanečenka

ona sa ho nadovšetko bojí, aj ten notebook, ktorý on teraz využíva, si pôvodne kúpila ona, už sa k nemu nedostane.
problém je, že odmieta komunikovať, uráža sa, odúva sa a podobne.

alenka_maxova

zablokovat pristup na fb :D Da sa to, staci sikovny ujo, co to ovlada. A plus komunikacia a komunikacia a komunikacia. Prosto si sadnut a dat si spolocne pravidla. Smiesne rady od zeny, co nie je vydata. Ale takto dako by som to riesila ja.... :)