maturita-formalita ?

Príspevok v téme: maturita-formalita ?
maturant

dobry den , chcem sa spytat hlavne maturantov čo uz zmaturovali , a najlepsie tí ktorí to maju v cerstvej pameti... mam teraz akademicky od pondelka a stale sa neviem donutiť učit sa je toho strašne veľa , ako vobec prebieha ta maturitna skuška je tam stres a napatie aj ked niečo neviem , a vypadne mi ? či je to take uvolnene a učitelia pomožu ... bojím sa že nespravím ale počul som aj že maturita - formalita ..že treba suhlasiť s pedagogmi a že to niekedy aj stačí ... ake maju pravidla pedagogovai pri hodnotení snažia sa aby znamka sa podobala vysvedčeniu ? (snáď hej :) ) proste vaše skúsenosti na ustnych maturitách povzbudte ma a trochu aj postrašte :)

MiniBibs

bohužiaľ, musím maturovať aj z takých predmetov, s ktorými nechcem mať v budúcnosti absolútne nič spoločné... a ktoré som sa musela doslova bifliť - zato, aby som z nich mala čo najlepšie známky - respektíve čo najlepší prospech celkovo... (samozrejme, že moje nadobudnuté vedomosti z týchto predmetov boli krátkodobé... ale tak čo iné zostáva gymnazistovi??? bifliť sa, bifliť sa, bifliť sa...) gymnaziálny systém je skrátka.... slušne povedané, na prd...

chutna pizza

uvidis, ze skoncis s jednotkami. ale aj tak, hadam sa neucis pre znamky, ale pre vedomosti. a ked ich mas a vies ich vyuzit, ani zle znamky ta nezastavia, aby si dosiahla, co chces ;)

MiniBibs

chutna pizza - aha, tebe stačí, aby si to preliezol/preliezla... vieš, ja sa s tým názorom nestotožňujem ;)

MiniBibs

chutna pizza - neviem, čo je na tom smiešne... je rozdiel, keď maturuje dáky 3kár, 4kár... a jednotkár... aj keď celá matura je vlastne o šťastí pri ťahaní otázok... poznám také prípady, keď jednotkári zmaturovali na 3ky a štvorkári na dvojky... to je akože objektívne??? podľa mňa by sa pri maturách rozhodne malo prihliadať na známky na vysvedčeniach!!! pretože to by malo o niečom svedčiť... a nie nejaká priblblá matura, pred ktorou sa človek riadne vystresuje... a potom domotá aj to, v čom si je istý...

MiniBibs

...a čím viac sa snažím opakovať si učivá na maturu, tým viac som z toho všetkého domotaná !!!!!! skrátka na jednotkárov je obrovský tlak... a profáci majú veľké očakávania...

MiniBibs

Ach bože... mňa čaká matura 28. mája =/ ... a mám strašné obavy... z maturitných predmetov som mala takmer vždy počas štvorročného štúdia na SŠ jednotky... a riadne sa obávam, že to riadne spackám =( ...

Majjlo

Hej ale ja si neviem predstavit ten velky napor štastia ako uspešne prejst cez tu šaškáreň menom matura. To bude volneho času :) ale musim to dat na prvy krat, už len 2 dni a pondelok sa uvidí :)