srdcove zachvevy

Príspevok v téme: srdcove zachvevy
adamtrauktor

ahoj. mam 16 rokov a posledny tyzden pozorujem nadmerne extrasistoly alebo aritmie. asi pred 3 mesiacmi som bol u kardiologa ale nepovedal mi vcelku nic iba ze nemam pit kofein a pravidelne sportovat. takisto ma objednal na jul na 24 hodinovy holter. predtym som mal extrasistoly tiez casto ale nie ako teraz aj niekolko desiatok krat za den, hlavne ked lezim alebo sedim. pri pohybe som to este nezaznamenal ale mozno si to iba neuvedomujem. prosim poradte niekto co robit, doktorke znova ist nechcem a radsej pockam na ten holter uz, lebo aj tak by mi predpokladam ze doktorka povedala zase ze mi nic nieje... mal niekto podobne priznaky ako ja? to vynechanie srdcoveho rytmu nieje nejak silne, ale otravuje ma to a uz som z toho zufali... pretoze ked si chcem lahnut alebo sadnut zacne mi busit nepravidelne. dakujem za odpovede

martas

Ahoj aspen3. Aj ja som bola v BB na zakrok na srdci .A tiez mi to robila pani dr.Kaliska .Je to velmi mila pani doktorka a velka odbornicka .13 rokov som sa citila zle ,a lekari ze mi nic nie je a ze som hypochonder .Az raz som si precitala clanok v casopise Slovenka prave s touto lekarkou pani dr.Kaliskou.A vybavila som si to a bola som tam na zakroku - myslim ze ablacia sa to vola a pomohlo mi to .Mala som vrodenu poruchu na srdci , a tymto mi to odstranili.Ale neviem ci tam pani dr. este robi .Zisti si to na internete --je to Rosseweltova nemocnica .Obvodna lekarka , ta ma v pazi co ti je , hlavne ze tam prides a ma za teba zaplatene , a este aj kopu liekov ti predpise ktore ti nepomozu .A este z teba urobi hypochondra , alebo ta posle na psychyatriu.Ja ked som prisla po zakroku v nemocnici k mojej lekarke , tak sa cudovala kto my to vybavil .A ja ze ja hypochondricka som to vybavila.Nevahaj , necakaj a vybav si to .Nic to nie je a ani to neboli , len ti miesto vpichu umrtvia .Jeden den si polezis a na dalsi ides domov.

aspen3

Ahoj.Presne viem o com veavis. Tymto vsetkym som presiel aj ja a tiez mi podla mojich lekarov nic nebolo. Mal som aj Holtera, ale samozrejme v ten den nic. Nakoniec mi to zachytili na ekg. To som uz bol povazovany za totalneho hypochondra. Potom ma operovala prof. Kaliska v BB a mam pokoj. Robila mi ablaciu - nie umely infarkt :-). Drzim ti palce, lebo viem ake su neprijemne aritmie a ten kto to nezazil to nepochopi. Ale dobra sprava je, ze vacsine z nich nie je zivotu nebezpecna. Vela stastia

alkex123

Hm a ten umely infarkt ako vyvolávajú??? Znie to dost nebezpečne tak neviem či by sa mi pri tom niečo neposkodilo ... Idem o tom skúsiť niečo vygooglit.

Lulu2011

kazdy lekar to inak riesi, pockaj na to 24 hodinove ekg, predpokladam, ze to ti urobia, holter meria tlak, mne robili to 24 hodinove ekg, kvoli extrasytolam, nariadila mi tiez bez kofeinu veci a relaxovat, no neviem...poznam babu, co jej tiez povedali, ze nic to nie je, nedala sa odbit, isla inam a robili jej cez zilu umely infarkt, aby naskocil rytmus nanovo dobre a uz problemy nema