Chronicka analna trhlina

Príspevok v téme: Chronicka analna trhlina
matoi

Dobry den,

Mam 27 rokov a pred 4 rokmi som bol operovany na analnu fissuru (trhlinu) a fistulu. Cele 4 roky som nemal vobec ziadny problem, avsak spravnu zivotospravu som vobec neriesil.

V novembra minuleho roka (2011) sa mi na konecniku znovu spravila hrcka, ktora po niekolkych dnoch praskla a vytieklo z nej vela hnisu a krvi. Od vtedy sa to stale opakuje a neviem sa toho zbavit.

Na zaciatku roka 2012 som si dal spravit komplexne lekarske preventivne vysetrenie. Vsetko bolo uplne v poriadku. Taktiez mi bola robena kolonoskopia ale akekolvek crevne poruchy, alebo choroby (cronhova) boli vylucene. Jedine mi bola diagnostikovana chrnoicka analna trhlina.

Za posledny pol rok co mam problem s analnou trhlinou spom uplne zmenil zivotospravu. Prestal som fajcit zo dna na den, alkohol pijem cca pohar vina za mesiac. Zacal som sa intenzivne zaujimat o zdravie a stravu. Presiel som na vegansky sposob stravovania (vylucil som vsetky zivosicne produkty, a vascinu spracovanych potravin). Kupil som odstavovac a denne pijem cca 1-2l cerstvych zeleninovych a ovocnych stiav. Taktiez aktivne sportujem. Mam sice sedave zamestanie ale striedam kancelarsku stolicku, fit loptu, vankus s dierou v strede.

Samozrejme popri tom vsetkom som 4 mesiace bral detralex a vyskusal asi vsetky mozne dostupne maste a bylinne pripravky na hemoroidy a analne komplikacie (repik, dubova kora, ...). No aj napriek tymto vsetkym zmenam sa mi nedari moj problem odstranit. Doslo to k tomu ze ma gastroenterologicka poslala na chirurgiu ze to asi bude treba riesit chirurgicky. Doktor na chirurgii mi predpisal nitroglycerinovu mast a repikove sedacie kupele. Ale problem stale pretrvava v 2 tyzdnovych opakujucich sa cykloch. Kazde 2 tyzdne sa mi spravi hrcka na konecniku, ktora nasledne praskne, vytecie hnis + krv, 2-3 dni boli potom sa zahoji a 2 tyzdne je uplny pokoj. A potom zas znovu, a to mam posledny pol rok stale dookola.

Uz naozaj zacinam byt zufaly pretoze na operaciu by som isiel nerad kedze som na nej bol tiez pred 4 rokmi a vratilo sa mi to.

Popri citani zahranicnej literatury som narazil na liecenie rakoviny a inych chorob pomocou surovej stravy a verim ze telo disponuje samoliecitelskymi schopnostami. Preto som zacal konzumovat len surovu stravu (ovocie, zelenina, orechy). Ale cim dalej tym viac zacinam byt skepticky pretoze moj stav sa mi aj napriek vsetkym moznym pozitivnym zmenam nedari napravit. Preo vas prosim o radu, cokolvek co pomahal na analnu trhlinu okrem operacie.

Dakujem za akekolvek rady
Mato