Pľúca

Jana15

Ja by som sa chcela spýtať, či mi nevie niekto poradiť, či sa bronchoskopia dá urobiť aj bez žiadanky ako samoplatca.dakujem

llek

Vy nemozte toho vela urobit, ale bol na plucnom vyšetreni, mal urobenu bronchoskopiu a predpokladam, ze mu odoberali vzorky. Tak sa pytajte na vysledok. treba to diagnosticky doriesit. Podrobnosti sa musis pytat tam, kde manzela vysetrovali. Tu ti nikto viac nemoze povedat

max2010

MANZELOVI NASLI NA PLUC PLUCNU HILU VELKOST 6*6CM NA VYSETRENIE RTG TO ISTE UKAZALO AJ NA CT HRUDNIKA BRONCHOSKOPIA SPRAVILY A OD TEDY VELMI KASLE AJ NOCI VELMI SA BOJIM LEBO V RODINE UZ MALI RAKOVINU PLUC PORADTE CO MAME ROBIT

llek

Z RTG sa asi nebude dat viac zistit. Na mieste je skutocne CT hrudnika, ktore velmi presne zobrazi co to tam je. Ide o to aby sa vylucili napriklad zvacsene uzliny, ktore by boli pricinou toho kasla, v dosledku tlaku na dychacie cesty.Neviem ci si mala aj odbery na kultivacie (vytery), ci si dostala antibiotika. Taky je standardny postup-preliecit ATB, ak tazkosti neutupia CT pripadne bronchoskopia a patrat po pricine.