Neviem ako dlho to este zvladnem

Príspevok v téme: Neviem ako dlho to este zvladnem
sewie

chcem byt pozitivna, optimisticka ale napokon vzdy pridem k tomu istemu-neznasam fakt ze som sa narodila, vsetci tvrdia ze potrat je vrazda-ja by som bola radsej keby som sa nikdy nenarodila...mam pocit ze pre nikoho okrem blizkej rodiny nemam ziadnu hodnotu ...citim sa ako chudera, mozno mam len klasicku po narodeninovu depresiu, ale proste si myslim ze nechcem zit...jedine dovod preco zijem je to ze nechcem ublizit rodine...ale na co som tu...mam 26, dva magisterske diplomy a nedokazem si najst normalnu pracu. povazujem sa za inteligentnu, kreativnu pracovitu ale robim vo vyjebanom Mc Donalde kde upratujem po zasranych ozratych tinedzeroch ktori si zo mna robia prdel. vraj som krasna, mudra, talentovana-ale som permanentne nezadana, mam 26 ale v zivote som nemala normalny vztah.mam 26 a v zivote som s nikym nespala(lebo nechcem spat len tak s hocikym-bla bla)nemam vpodstate ziadnych blizkych priatelov-keby som zmizla, ludia na okolo by si to ani nevsimli. zacala som robit v bare aby som sa konecne zbavila toho Mc Donaldumilujem ten bar, ale este aj tam sa to posralo a robim uz len raz tyzdenne alebo vobec....mam pocit ze nic neznamenam...co kurva po tom ze viem malovat, hrat , ze som dobra v matike , marketingu a neviem v com vsetkom....aj tak som len uboha chudera v Mc Donalde ktorej sa chce podchvilou revat ked si spomenie ze ma dva magisterske diplomy(jeden z nich Holandsky)vsetko si vzdy mzusiem tvrdo odriet-makala som na tom aby som sa dostala na obe vysky, makala som tvrdo pocas vysok...aby som si zarobila na prihlasku na skolu v Holandsku a potrebne dokumenty tak som makala ako krava, po nociach, baroch, diskach, kvoli diplomovke som nespala, nejedla a nakoniec co?Mc Donald!a navyse som neustale sama.....casto sa pristihnem pri myslienke ist do lekarne a kupit par krabiciek liekov na spanie...ale nechcem to urobit-len a len kvoli rodicom a sestre....

sewie

Perej-to ma velmi mrzi!dufam ze sa to nejako poriesi...mne osobne velmi pomohla meditacia-skutocne to zmenilo moj pohlad na svet a celkovy pocit a dodalo mi to viac sily a odvahy! dufam ze sa to auj tebe podari!

Perej

sewie tvoj príspevok ma dostal. Mohol som ho napísať aj ja . Skoro všetky problémi máme totožné. Tiež som myslel na samovraždu a tiež som na to nakoniec zabudol len skrz rodiny ktorú nechcem sklamať. Veľmi ti držím palce aby si všetko zvládla . Ja sa pomali potápam a vypadá to že skončím zle a v rozpore zo zákonom aby som sa vôbec uživil.

Magy

sewie - precital som si tvoj problem 2x a diskusiu preletel narychlo, kazdopadne najsilnejsi pocit co vo mne ostal je ten, ze NEMAS ZIADEN CIEL V ZIVOTE. A to je problem. Pretlkas sa zo dna na den, prezivas, vegetujes. Nevyuzivas svoje prednosti, schopnosti, vedomosti ani skusenosti na to, aby si napredovala a dosiahla nejaky konkretny uspech alebo ciel. Preco??? Je to mrhanie zivotom!! Ja ti ten ciel nedokazem urcit. Musis si ho urcit sama. Haldaj, patraj, zalov v hlbke svojej duse hoci aj z detstva, po com si tuzila, snivala, co ta naplnalo nadsenim a fantaziou. Daleke kraje? Dom na pobrezi mora? Byt v niecom vynimocna a uznavana, oslavovana?
Je uplne fuk, ci to bude majstrovsky titul v tanci, precestovanie azie ci juznej ameriky, 10 zachranenych zivotov deti v afrike, alebo ten dom na pobrezi mora. TO je len na tebe. Ale mat konkretny ciel ti da silu zit a robit aj tu hnusnu pracu v mekaci s nadsenim, lebo budes vediet, PRECO to robis. Aby si si zarobila a mohla splnit sen.
A vtedy aj ta najhnusnejsia praca je uplna malina! Prezil som si to a viem o com hovorim. Tak hlavu hore a hlad dopredu!!!

sewie

diki moc, inak momentalne mi je o vela lepsie:)dala som sa na meditaciu:) a snazim sa mysliet pozitivne-a neda sa to porovnat:)

pomalypsycho

teraz to v europe asi nikde nebude lahke, ale myslim, ze dat si deadline je skvely napad a motivacia...kazdopadne, drzim palce!

sewie

tak a som sa rozhodla-dala som si "deadline" ak sa do pol roka nikam neposuniem-idem naspat, dufam ze to ma prinuti sa poriadne nakopat do zadku a rozhybat!...len dufam ze ak by som sa musela teda vratit nebude uz prilis tazke a neskoro najst si pracu aj na SR ...:/

pomalypsycho

Viem, ze nechces pocut o navrate domov, ale verim, ze prave tym ukazuju svoju podporu…keby im na tebe nezalezalo, tak ti to nevravia. Druha vec je, ze pravdepodobne nechapu, ze ty nie si pripravena sa vratit a chces nieco ine, i ked v tejto chvili nejde vsetko tak, ako by si si priala…
Teda mas ludi, ktori stoja za tebou, ale pravdou bude, ze clovek je v konecnom dosledku na vsetko sam, lebo len od teba zalezi co bude dalej.
Su dni, ked clovek citi, ze uz nevladze a moze sa na to tak akurat vysrat (potrebuje sa zastavit, vyrevat, obzrat zmrzliny… )hlavne je sa zas postavit dalsi den a kracat. Zacala si robit kroky vpred a to je uzasne. Len tak dalej ;)

sewie

diki moc, pomalypsyho:) precitala som to az dokonca:)dakujem:)sranda je ze cudzi ludia ma podporia ale vlastna rodina a kamosi mi na vsetko povedia:vrat sa domov!....co uz, clovek je asi nakoniec vzdy na vsetko sam...zatial sa ucim holandsky aspon z netu(nasla som celkom dobry kurz aj s nahravkami) a zistila som ze mesto by malo snad poskytovat kurz pre cudzincov-len sa k tomu "dohrabat"(vypatrat to) bude asi "sranda". to je to ze niekedy mam odhodlanie a chcem bojovat a potom ma chyti strasna depresia a nemam chut a silu na nic a pridem si na vsetko stara a ze som si pokazila zivot , bla bla....no nic....uvidim ako sa budem citit dnes a kam sa dostanem...kazdopadne dakujem za podporu:)dobre sa to citalo:)

pomalypsycho

Nahodou som sa dostala k tejto diskusii a neda mi nereagovat…clovek, ktory napise, ze mudri ludia nerobia v mekaci, totiz asi nikdy nevytiahol paty zo slovacu, resp. nikdy nezil v inej krajine.
Kazdy mame svoje dovody, preco sme odisli/utiekli a milion dalsich preco sa nechceme vratit…i ked mozno len nie v tejto chvili. Viem, ze je velmi frustrujuce robit pracu, ktora absolutne nie je adekvatna tvojim schopnostiam a intelektu, ale tak uz to asi musi byt, ked niekam chces imigrovat. Odchod do dalsej(tretej) krajiny by znamenal to iste, az na to, ze tam by si si tak mohla znova vystudovat ich skolu, nech sa mozes ohanat ich papierom. Zijem v zahranici pomaly tri roky, moja vyska a prax zo slovacu mi bola tak na to, aby sa mi kolega o 5 rano mohol smiat, ci som studovala na to, aby som mohla cistit hajzle…a tak to aj bolo. Je to ubijajuce a po tolkych sklamaniach a odmietnutiach je uz tazke vidiet nejake moznosti. Ja som sa potrebovala nasrat, aby som sa konecne pohla z miesta…ziadne zazraky na pocaknie sa nediali, ale dolezite je ist vpred, nech uz je to tempo akekolvek. A mozno konecne nastal ten zlom aj u teba.
Osobne by som sa nespoliehala na toho sefa…z toho co si napisala predtym, by som mu nie velmi verila. Tak ako by som nevsadzala ani na nejaky urad prace(I ked ja viem prd o tom, ake mas moznosti v eu). Vynikajuci napad je vsak najst si intership (I ked neplateny)alebo zacat dobrovolnicit (to robim teraz aj ja a rozhodne to otvara moznosti)…tym, ze si si tam vystudovala skolu a vies, ako to chodi u nich v tvojom odbore, mas obrovsky potencial. Maj dobre resume, vytlac si million kopi, posielaj ich na vsetky relevantne inzeraty na pracu, ktore najdes…s druhou polkou sa vyber do konkretnych organizacii /firiem, dostan sa k nejakemu cloveku, nenechaj sa odbit a ponukni sa im na intern…Dobrovolnictvo by mohla byt tiez dobra cesta, ako najst samu seba a co naozaj chces robit. Ono mozno treba prestat prilis riesit a rozmyslat, ale zato naozaj konat a objavit svoju cestu tym, ako budes kracat. No a zacni pracovat na domorodom jazyku…pozerat telku, citaj knihy, rozpravaj sa s ludmi v dopravnych prostriedkoch a skus sa porozhliadnut po nejakom kurze. Viem, ze jazykovky su drahe, isla by som na to skor cez comunitne centra alebo podobne institucie(prave preto, ze si cuzdinec, by ta moznost mala pre teba existovat). Takto by sa mohli najst aj lacne kurzy brusneho tanca, jogy…cohokolvek, co by ta mohlo naplnat, zvysit sebavedomie a pomohlo na chvilu vypnut. Chod tam a rob to pre seba, nie pre inych…a ak sa ti podari s niekym zblizit a najst si nejakych priatelov…este lepsie.
Ak si sa docitala az sem, tak gratulujem a drzim palce…nevzdavaj sa!