Neviem ako dlho to este zvladnem

Príspevok v téme: Neviem ako dlho to este zvladnem
sewie

chcem byt pozitivna, optimisticka ale napokon vzdy pridem k tomu istemu-neznasam fakt ze som sa narodila, vsetci tvrdia ze potrat je vrazda-ja by som bola radsej keby som sa nikdy nenarodila...mam pocit ze pre nikoho okrem blizkej rodiny nemam ziadnu hodnotu ...citim sa ako chudera, mozno mam len klasicku po narodeninovu depresiu, ale proste si myslim ze nechcem zit...jedine dovod preco zijem je to ze nechcem ublizit rodine...ale na co som tu...mam 26, dva magisterske diplomy a nedokazem si najst normalnu pracu. povazujem sa za inteligentnu, kreativnu pracovitu ale robim vo vyjebanom Mc Donalde kde upratujem po zasranych ozratych tinedzeroch ktori si zo mna robia prdel. vraj som krasna, mudra, talentovana-ale som permanentne nezadana, mam 26 ale v zivote som nemala normalny vztah.mam 26 a v zivote som s nikym nespala(lebo nechcem spat len tak s hocikym-bla bla)nemam vpodstate ziadnych blizkych priatelov-keby som zmizla, ludia na okolo by si to ani nevsimli. zacala som robit v bare aby som sa konecne zbavila toho Mc Donaldumilujem ten bar, ale este aj tam sa to posralo a robim uz len raz tyzdenne alebo vobec....mam pocit ze nic neznamenam...co kurva po tom ze viem malovat, hrat , ze som dobra v matike , marketingu a neviem v com vsetkom....aj tak som len uboha chudera v Mc Donalde ktorej sa chce podchvilou revat ked si spomenie ze ma dva magisterske diplomy(jeden z nich Holandsky)vsetko si vzdy mzusiem tvrdo odriet-makala som na tom aby som sa dostala na obe vysky, makala som tvrdo pocas vysok...aby som si zarobila na prihlasku na skolu v Holandsku a potrebne dokumenty tak som makala ako krava, po nociach, baroch, diskach, kvoli diplomovke som nespala, nejedla a nakoniec co?Mc Donald!a navyse som neustale sama.....casto sa pristihnem pri myslienke ist do lekarne a kupit par krabiciek liekov na spanie...ale nechcem to urobit-len a len kvoli rodicom a sestre....

Maoam

sewie, este som ti chcela napisat, ze nie si jedina, ktora si vzdy vsetko musela vydriet, zaplatit alebo je roky v zahranici sama, takych ludi je velmi vela, nie si jedina na svete s takym osudom, len tolko - prestan sa lutovat, to je to najhorsie, skus zmobilizovat vlastne sily a hlavne vidiet to, CO MAS (napr. zdravie, oci, ruky, nohy, sluch)- tym padom mas moznosti este velmi vela so sebou a zivotom urobit, mnohi ini su proti tebe znacne znevyhodneni (invalidi) a pod...

vies jazyky a hned niekolko..., mas ukoncenu VS v Holandsku, cize blba urcite nie si, ak zijes sama uz roky v zahranici, musis byt aj dost schopna, inak by si to nebola zvladla - to su vsetko aspekty, ktore hovoria v tvoj prospech

ale myslim, ze mas tazku depresiu a potrebujes pomoc aj ineho charakteru - to nemyslim v zlom, prave naopak

mozno by ti bodlo zdvihnut trochu hladiny serotoninu a mozno by si sa dokazala na vsetko pozerat trocha inak

ak si roky drela, mozes mat aj mierny burn-out, vtedy je clovek tiez ako v ciernom tuneli

Maoam

sewie, pamätam si tvoju temu, ked si koncila skolu v Holandsku, tiez ta tu vtedy vela ludi podporilo, ale este si asi bola s tvojim ex vtedy, bola si podstatne 'normalnejsia',teda pozitivnejsia ako teraz,neviem co sa ti odvtedy stalo, ale aj ked viem, ze ma posles do ****, lebo to robis s väcsinou ludi tu, najmä s tymi, ktori ti napisu nieco k veci a maju pravdu a dali ti kopec velmi dobrych pohladov na vec a tipov, na tych vyletis najviac - lebo triafaju do cierneho

sewie, radim ti, chod si oddychnut, prihlas sa na Urad prace, hoci nevies, ci Holandsko take daco ma, vzapäti tvrdis, ze len TY poznas tamojsi system najlepsie bla bla, proste chod tam, nejake davky ti urcite prisluchaju, vyhladaj pomoc psychiatra - kvoli AD + daj si do poriadku psychiku, terapia, sedenia, dories si svoje problemy, ktore v sebe mas a hlavne si musis uvedomit, ze prisiel bod v tvojom zivote, kedy sama seba musis konfrontovat ako s tvojimi silnymi, tak aj slabymi strankami, zjavne vies kadeco, ale nic poriadne, teda nic konkretne prakticke, co by ti mozno zabezpecilo teraz job, iny ako v MC...

toto nie je myslene ako utok, ani ta nezhadzujem, ide o to, ze na jednej strane pises, ze si krasna, mudra, sikovna, na strane druhej obratom seba samu nazves p***, cize nemas ziadnu sebauctu a sebavedomie je uplne na nule

takto nic nove vo svojom zivote nemozes postavit na pevnejsich zakladoch

urcite mas mnohe schopnosti a talenty, ale uprimne musis analyzovat, co vies a co nevies, co ti ide a co nie a poriesit svoju psychiku

bez toho sa nepohnes nikam

takto sa krutis v jednom kole a si coraz chaotickejsia a coraz viac utocis, hoci sa ti tu ludia snazia pomoct

myslim si, ze v reale nemas sama o sebe nejaku mienku napriek tomu,co si dokazala a to vies a mozes zmenit LEN TY

P.S. vzdy je dobre vediet nejake prakticke povolanie, je to lepsie ako byt teoretik

niekde musis zacat, byt tebou, idem na urad prace, trocha si oddychnem, mozno ti ponuknu, ze ti zaplatia jazykovy alebo iny kurz, budes mat cas na terapeuticke sedenia, das sa trocha dokopy a hlavne, budes moct V KLUDE POROZMYSLAT NAD VSETKYM, rozanalyzovat si vsetko a potom sa rozhodnut, CO chces vobec robit a CO vies najlepsie...

bingham

Mozno si ten typ...co je v praxi nepouzitelny...zbytocne mas VS...ked sa nevies uplatnit...a preto robis v MC ako vacsina vysokoskolakov

0vecka

mne sa zda ze sa slecna vyhovara... akoze nehovorim ze to ma lahke ale z toho co pise sa usadila v takom tom pohodlnejsom bode a tam uz ostala... pritom je jasne ze akekolvek riesenie spravi situaciu o nieco tazsou, ale len docasne...

pozri ak mas taketo problemy tak je chyba v tebe... teda by si sa mala na jeden aspekt zamerat a ten zacat riesit... inak sa mozes len stazovat a nikam sa nedostat...

doubledog

a nie je to skor o tom, ze pred niecim utekas?
mozno si si nieco doma nevyriesila, a dostihlo ta to aj v zahranici.

sewie

netehulka, robit "sracky" ako si to nazvala pocas skoly je jedna vec, ale po skole to uz nechcem.podla mna je realna sanca si najst pracu v odbore v holandsku a citim sa tu dobre-preto tui chcem ostat:)anglicko ma nelaka-neviem, mozno je to chyba a zamilovala by som si to...uvidim ak sa nic nepodari v nejakom rozumnom termine tak sa na to budem musiet vykaslat...ale napr ked som bola v brazili stretla som tam Brita, ktory chcel robit biznis v Brazilii-zial Brazilcania nevedia anglicky-skoro nikto, takze sa musel naucit najskor portugalsky-aby mal peniaze tak robil v hostely kuchara a doucoval anglictinu-tak ma nepada ze ked bol taky odhodlany preco nie som ja....mozno by som proste mala este zatnut zuby-konecne ist na nejaky zasrany kurz a proste ucit sa ucit sa...jazyky mi vzdy isli, verim ze za par tyzdnov by som bola schopna komunikovat(samozrejme s chabou slovnou zasobou:D ale predsa:)len mam proste strach ze zahadzujem cas-ked vidim byvalych spoluziakov a ich uzasne prace, skusenosti a ja?...ehm....

netehulka

Sewie- nebudem sa tu rozpisovat. Ako si sama povedala, urci si co je tvoja meta, co by si chcela dosiahnut, potom si daj na to cas, dokedy, a sprav si plan, ze ako to dosiahnes. Zda sa, ze si velmi tvrdohlava, a krutis sa v jednom kruhu. Nevidis realnu pracu v Holandsku v odbore, ale stale tam chces ostavat. Daj si ciel, dokedy chces najst taku a taku pracu. Ak nenajdes, zamysli sa, ci nebude lepsie zmenit krajinu. Tu v UK funguje vela dobrovolnickych organizacii, mozno by si mohla nieco take skusit v Holandsku popri tom McDonalde, ze by si niekde v kancelarii, charite atd...robila urcitu dobu dobrovolnika a nabrala prax. Inak, ja som robila horsie veci, ako upratovanie v McDonalde pocas vysokej skoly tu v UK, na mna urcite nemas. Chapem ta, ze sa citis nedocenena a ludia si o tebe myslia, ze si hlupa kacica, a to ta uraza, lebo mas velmi dobre vzdelanie. Ak chces viac popisat, daj mi e-mail, napisem ti, ake sracky som ja musela robit, kym som si nasla robotu v pravnickej firme.

sewie

jasne ze si hladam inu pracu, nechcem sa "zaje*avat" zbytok zivota v Mc....len zatial nejak nemam stastie......asi potrebujem trochu vacsie "gule":)