Ako prestat mysliet na sex

Príspevok v téme: Ako prestat mysliet na sex
martinn

ahojte. Mam 22 rokov a myslim, ze mam jeden problem, mam priatelku 3ti rok a este som s nou nemal sex. Je v tom nabozenstvo, vnima sex ako hriech a chce ho az po svadbe. V posledom case nan myslim dost casto a neviem tento pocit zo seba dostat, niekedy sa tym ubijam. Ked som s priatelkou mam stale tuzbu, viem ze to na mne vidi a ked sa o nieco pokusim zacne jej to vadit, lebo viem aky ma nato nazor. Momentalne prezivam casto dni bez nalady a si nahovaram ze je vsetko ok, ze tiez sa nemam preco ponahlat. Neviete mi dat nejaku radu ako sa cez toto preniest a znovu ziskat energiu a veselost??

alenka_maxova

ale ked citam pozornejsie, vidim, ze ty chces radu ako sa cez to preniest. Ak si veriaci aj ty, zajdi za dakym fararom, ktoreho ona pozna, alebo co :) Oni by mali mat podla mojho nazoru na tuto problematiku dake riesenie, kedze oni su ti, ktori vyhlasuju tuto vec....Takze naklusaj k fararovi :)

alenka_maxova

hmm.....ak si v takejto zakladnej veci nesedite, respektive mate odlisny nazor a ty chces cosi ine, prehodnot si, ci je to vhodne dievca pre teba. Jasne, lubis ju a bla bla, ale niekedy je lepsie odist, ako trpiet...
Poznam pariky, ktore zmyslali rovnako ako tvoje dievca a "museli" sa vziat, lebo po roku chodenia prosto nezvladli vedla seba existovat bez intimnosti. A tak mam kamosky v mojom veku (24), ktore sa vydavali ako 18-19 rocne. Niektore uz maju dve deti. Ale vraj su stastne. Preto, ak to s nou nemyslis sakra vazne, tak utekaj...

iotaaa:-)

vitali a sheila. - uplne s vami suhlasim. Ja osobne by som nevydrzala cakat az do svadby (ani som necakala :-D, neni som veriaca), ale ked clovek lubi neni co riesit.
Preco by nemal pockat? tiez poznam takych ktorym to vyslo aj ked pockali do svadby (alebo cakali velmi dlho). Samozrejme su aj taki, ktorym nie, no povedzme si uprimne, podvadzaju sa a rozvadzaju sa aj ti co spolu pred svadbou spali, takze iba tym to asi nebude.
Martinn - ak ju lubis naozaj, tak vydrz. Ale ty si sa vlastne nepytal, ze ci s nou mas ostat, ale ako to bez sexu vydrzat... No niekto tu uz pisal, ze najlepsie by bolo povedat jej, ze s tym bojujes, proste otvoreny rozhovor o tom. Prekonat by ste to mali spolu, ved ona si to odopiera tak ako aj ty.

dedy

poznám kvantum ľudí, čo fakt sex až po svadbe, na jeden strane nechápem, na druhej obdivujem tú druhú polovičku (ak nie sú obaja takto zmýšľajúci), že to dokáže vydržať, čo je niekedy plno rokov, veď ľudia sa berú často po vyštudovaní VŠ, nájdenia si bývania, dobrej práce...
veď sex ku vzťahu patrí, a príde mi hrozne odveci si to odopierať s niekým koho miluješ, ale bála by som sa, že po svadbe budete spolu mať sex len raz za čas a neskôr už vôbec, aby si nedopadol ako v tomto www.zdravie.sk :D , je to síce vtipné, no dvakrát to nemusí byť úplne nereálne

hviezda01

veriaca nechce sex pred svatbou....pozri sa,kolko "svatych".ma nemanzelske deti,mam na mysli fararov...nechcem nikoho odsudzovat,ani posudzovat,ale spravanie tvojej priatelky mi pride chore a priliz fanaticke...

vitali

Sheila ja to vidím podobne ako ty. Je to dôležitá súčasť vzťahu, ale sex sa preceňuje všade kde sa to dá. A istý vplyv to má na naše vzťahy. V mojom vzťahu je sex dôležitejší pre toho môjho, ale na druhej strane vidim, že sú medzi nami naozaj dôležitejšie a krajšie iné veci. Martin, si zlatý, že si sa odhodlal to takto znášať :) A si jeden z mála takých chalanov! Ale je to fakt, že keď ju ľúbiš, vydržíš to :) Lebo ak by si to nevydržal, boli by ste spolu, možno by to viedlo k horším problémom u vás z jej strany. Jedna moja kamoška má sestru a jej muž čakal na túto chvíľu sedem rokov. Bola som riadne prekvapená, že to tak dlho vydržal! Sú spolu, funguje im to bez ohľadu na to, že sa milovali tak neskoro a majú malého synčeka.

sweet_lolitta

si velmi mlady, najdes si zenu, ktora bude v tomto smere vyrovnana a bez nejakych vychovno-nabozenskych vymyvaciek. Drzim ti palce, aby si sa spravne rozhodol.

sweet_lolitta

fuha - utekaj od takejto zeny :/ takyto prepinak si neviem predstavit zniest a to nemam take silne pudy ako chlapi, ale skor hovorim o psychike. Nezvladla by som byt pri cloveku, ktory je fanatik v niecom tak prirodzenom ako je sex dvoch ludi, ktori sa lubia a nie je na tom nic zle. Po svadbe sa toho vela nezmeni, pochybujem, ze zrazu bude dracica.

sheila.

Kazdy mate pravdu, sex je dolezity vo vztahu a je to trosku cudne ked veriaci partner nechce o nom ani pocut.
Lenze: sex predsa nieje vsetko... absencia sexu nemoze byt dovod rozchodu preboha.. ved ked niekoho lubite tak ste schopni urobit cokolvek.
Je to samozrejme tazke a -aspon pre mna- nepochopitelne ako niekto moze vnimat sex ako hriech. Lenze v hlboko veriacich ludoch to je tak strasne zakorenene ze s tym nic neurobis.. tuzbu po sexe totiz prekonava viera v Bohu.
A ze ci je to normalne alebo nie?
Kto rozhoduje o tom co je normalne.. proste existuje aj takyto priklad, no a?

dr. urgent

zober si moznost ze sa o rok, dva rozidete...kto ti vrati ten cas co si nesexoval? nevravim ze je to vsetko ale budes to tak potom vnimat, tiez som sa natahoval 3 roky s babou co chcela sex raz za mesiac a potom som to lutoval