Nechtová mykóza?

Príspevok v téme: Nechtová mykóza?
Natalia E.

Už asi 4 mesiace mám mykózu na nechte na palci na nohe, nepravidelne si na to aplikujem Canesten, ale vôbec to nepomáha. Povedala by som, že sa to možno ešte zhoršuje. U kožnej som ešte nebola, vždy tam je plno ľudí a nemám na to čas. Môže neliečená mykóza nechtu vyústiť do niečoho závažnejšieho? A je možné, aby mi tie kvasinky prešli nejakým spôsobom aj na pohlavné orgány a spôsobovali vaginálnu mykózu? Ďakujem za reakcie a názory.

libor

Tak, nie je celkom pravda, že Canesten nie je určený na nechtovú mykózu, Canesten lieči baktérie z rodu hubovitých.

Ja doporučujem svojím pacientom veľmi dobrú kombináciu a to chod do lekárne a požiadaj či by ti nemohli vymiešať CANESPOR krém so 4g močoviny (urey). Jednoducho si to potom nanesieš na necht prelepíš na 24 hodín a potom necht olúpeš a potrieš iba čistým Canesporom, odporúčam 4 týždňovú kúru :)

maricenka

teraz v telke reklamuju canespor. moja znama s tym ma velmi dobre skusenosti. vraj staci davat iba raz denne a ucinnok sa dostavi velmi rychlo.

- mira

Toto je ukážka, ako ľuďom chýba celostné myslenie. Tvoje telo ako celok je prekyselené a preto je výživnou pôdou pre nežiadúce mikroorganizmy. Takéto prostredie mikroorganizmy vyhľadávajú a darí sa im v ňom, preto ak ich zničíš krémom, o nejaký čas sa tam vrátia.
Ak sa chceš skutočne vyliečiť, mala by si zmeniť kyslé prostredie v tele na zásadité /pH 7,4/, ktoré kvasinkám a plesniam nevyhovuje a uhynú. To sa dá len tak, že vylúčiš kyselinotvorné potraviny, hlavne cukor a mäso, chmické ditíva, povzbudzujúce látky. Jedz zeleninu a celozrnné obilniny, ktoré navodia zásaditosť. Tak získaš prirodzenú imunitu aj voči patogénom a nebudeš mať starosť o svoje zdravie. Poškodené nechty ti odrastú a namiesto nich narastú čisté lesklé a hladké nechty, zbavíš sa svrbenia a ostatných nepríjemných príznakov.

magnetka

nechtova mykoza je sposobena uplne inym typom plesne ako vaginalna mykoza, sama od seba vsak neprejde. Liecba je dlhodoba a musi byt neprerusovana a pravidelna, sporadicke natieranie Canestenom je uplne bez ucinku. Ostatne Canesten ani nie je urceny na mykozu nechtov, len na plesnove ochorenia koze, neprenikne do nechtu.

212

myslim,že nie je možne aby ti prešla mykoza z nechtu na pohlavne organy,
ale možeš mat v tele premnožene kvasinky a možeš ju pocitovat aj tam.