Baby, vy sa nevidíte?

Príspevok v téme: Baby, vy sa nevidíte?
Artex

Prosim vas, nevymazte mi tuto temu. Nechcem nikoho osocovat ani ponizovat. Som ale naozaj velmi rozpacity, ked vidim, ako dnes mladi ludia postupne tucneju a namiesto toho, aby sa venovali sportu a zdravo sa stravovali, tak sa baby namaluju, daju si najmodernejsi uces, gelove nechty a uz si myslia, ze tu horu tuku vykompenzovali. Toto nedokazem pochopit, to ste baby naozaj take naivne, ze si myslite, ze sminky a oblecenie zakryju vas tuk? Kazda z vas chce byt pekna, ale taketo klamanie verejnosti nema ziadny uspech. Klamete len samy seba. Vidite v zrkadle farebnu tvar a myslite si, ze vas zadok, tucne brucho, plecia alebo stehna si nikto nevsimne. To je ale omyl. Prave tie od vas muzov odplasia. Neostava nic ine, len sa prestat napchavat nezdravym jedlom, jest len tolko a toho, co potrebuje vase telo a hlavne sa hybat.
Ja cvicim od 17-tich pravidelne (mam 28), tiez sa mi uz stalo, ze sa vaha zdvihla, ale okamzite som urobil opatrenia. Nejde len o krasu, ale predovsetkym o zdravie. Okrem ludi, ktori maju nejaku hormonalnu poruchu (a tych neni az tak vela, to si priznajme) vsetci ostatni su tucni preto, lebo su lenivi a prezieraju sa. A takych netreba lutovat, lebo je to len a len ich chyba ze vyzeraju tak ako vyzeraju. Oblecenim ani sminkami sa to nezamaskuje, to je naivny predpoklad.
Samozrejme, tyka sa to aj chalanov, ved aj ti su uz niektori od detstva ako sudy s pivom. miesto toho, aby ste sa spravali ako rozumne bytosti, zakladate stale nove temy o chudnuti, lebo nemate vobec schopnost nieco dotiahnut do konca. Zradlo je pre vas vacsia hodnota ako vy sami. Nie je to smutne? Dokedy chcete takto existovat? Pokym neostanete na ocot, alebo pokym sa vas muz na vas nevykasle? Nie je nic prijemne sexovat s takou rozkysnutou zenou, zvlast ked si vas manzel taku nebral. A potom bude na vine chlap, ze nema charakter, lebo sa vykaslal na rodinu. A vas charakter je kde, ked kaslete na seba aj na svojich blizkych?
Inak - som sice zenaty, ale moja zena nema nadvahu. Tuto temu som zalozil vlastne preto, lebo mam kolegyne, ktore dokola odtucnuju, pritom su z mesiaca na mesiac tucnejsie. A vidim aj na forach, kolko je tem o chudnuti. Aky to ma vyznam bez pevnej vole?

lost

a co tie klby co nesu 150kg napriklad? ;)

a ked je to gneticke - niekto musel zacat z blbou stravou ci nie? dedo pradedo, ja.. aby to moje dieta schytalo

i ked moze to byt aj radioaktivitou a tu tazko niekto ovplyvni..

rabm

GoFruit, ja teraz neriesim otazku zdravia prave preto, ze tato tema je o inom. Je to vylev sexistickeho odporcu telesneho tuku:-D
Inak, aby sme si rozumeli, ja nezastavam mladych ludi v tom, ze chodia do McD, fajcia a chlastaju..podla mna je to casto otrasne. Ulievaju sa z telesnej s podplatenymi potvrdeniami o tom, ze nemozu cvicit a podobne. Ja s tym nesuhlasim.
Ale taktiez mi je extremne proti srsti hodnotenie cloveka podla hmotnosti, zastieranie svojho odporu k nemu falosnymi pohnutkami a podobne, a to dokonca od pedagoga, ktory vyucuje adolescentov. To je tiez silna kava.
Pretoze nechapem, preco by zena, ci hocikto iny, mal prisposobovat svoj vzhlad estetickemu nazoru ineho cloveka, navyse cudzieho? Nie je snad kazdeho pravom vyzerat tak, ako on chce, ak to nejakym sposobom nepotlaca slobodu inych ludi? Toto je to, co sa mi nepaci-postoj, ze zena ma svoj vyzor prisposobovat niekomu, kto neznasa obezitu, len z toho dovodu, ze on je muz. To kde sme??

rabm

GoFruit, raz pochopis, kolko toho mozes ovplyvnit a kolko je mimo tvojich moznosti...zvalovat leukemiu dojcata na stravu matky je silna kava a aj Bukovsky by sa k tomu postavil opatrne, prav preto, ze je lekarom a vie, ze nie vzdy vsetko ide tak, ako si clovek predstavuje.

lionessss-to, ze mas odpor k obeznym zenam, je tiez prejavom nejakej tvojej osobnej nevyrovnanosti. Skus to preskumat, ale mas u mna plus za to, ze si ochotna si tento fyzicky odpor priznat a nezakryvas to falosnymi obavami o zdravie tychto zien...

lionesssssss

nechce sa mi to čítať, ale neuveriteľne mi zakladateľ témy prehovoril z duše.

Ja keď vidím daktoré ženy, čo dokážu zo seba spraviť a pritom majú aspon 10-155 kg nadváhy, tak mi je na blití

GoFruit

Rabm a čo keby to dojcene dieťa bolo ovplyvnené stravou matky? Dieťa je ňou ovplyvnené celý čas čo je v brusku a ked vidím ako tehotné ženy zeru sladkosti a iné sracky je mi zle. To všetko čo zjedia sa odzrkadlí na zdraví dieťaťa. Aj pri kojeni. Presne vidím keď som sa nestravovala na moje pomery až tak zdravo a kojila som že to mali vplyv na zdravie syna.
A tiež som proti akejkoľvek solidarite čo sa týka zdravotného poistenia.
A tiež nechápem tu zavilost na zradle, ako sú ním ľudia posadnutí, je to smutné hlavne keď čítam tie témy o chudnuti. Ako tie ženy chcú schudnúť ale nezapru sa ani za nič a vkuse tie diéty porušia. Nechápem to.
A už duplovane nechápem keď vidím rodičov s deťmi v mekaci fuj hnus. Alebo keď pchaju do detí sladkosti len aby boli ticho a neplakali alebo aby sa ich zbavili na chvíľu, fuj fuj fuj. Takto sa žiaľ u detí vytvárajú závislosti na jedle a emotívne prezieranie.

lost

rabm, nj to mi pripomina ze moj pes nie je poisteny :)

a to tiez nie je sranda, hned ako som ho dostal tak mu dali hormonalne injekcie 20eur za kus, celkovo 5-6 kusov..

a to nehovorim o nahodnej a nahlej operacii, to by stalo radovo stovky az tisice eur..

Artex

Ak niekto naraza na anorexiu alebo bulimiu, tak v tychto pripadoch sa jedna o ochorenie. Nikde som nenapisal, ze zena ma byt chuda. Z hladiska zdravia aj estetiky by mala mat optimalnu vahu a ta sa da lahko vypocitat. O tom sa netreba dohadovat.