Baby, vy sa nevidíte?

Príspevok v téme: Baby, vy sa nevidíte?
Artex

Prosim vas, nevymazte mi tuto temu. Nechcem nikoho osocovat ani ponizovat. Som ale naozaj velmi rozpacity, ked vidim, ako dnes mladi ludia postupne tucneju a namiesto toho, aby sa venovali sportu a zdravo sa stravovali, tak sa baby namaluju, daju si najmodernejsi uces, gelove nechty a uz si myslia, ze tu horu tuku vykompenzovali. Toto nedokazem pochopit, to ste baby naozaj take naivne, ze si myslite, ze sminky a oblecenie zakryju vas tuk? Kazda z vas chce byt pekna, ale taketo klamanie verejnosti nema ziadny uspech. Klamete len samy seba. Vidite v zrkadle farebnu tvar a myslite si, ze vas zadok, tucne brucho, plecia alebo stehna si nikto nevsimne. To je ale omyl. Prave tie od vas muzov odplasia. Neostava nic ine, len sa prestat napchavat nezdravym jedlom, jest len tolko a toho, co potrebuje vase telo a hlavne sa hybat.
Ja cvicim od 17-tich pravidelne (mam 28), tiez sa mi uz stalo, ze sa vaha zdvihla, ale okamzite som urobil opatrenia. Nejde len o krasu, ale predovsetkym o zdravie. Okrem ludi, ktori maju nejaku hormonalnu poruchu (a tych neni az tak vela, to si priznajme) vsetci ostatni su tucni preto, lebo su lenivi a prezieraju sa. A takych netreba lutovat, lebo je to len a len ich chyba ze vyzeraju tak ako vyzeraju. Oblecenim ani sminkami sa to nezamaskuje, to je naivny predpoklad.
Samozrejme, tyka sa to aj chalanov, ved aj ti su uz niektori od detstva ako sudy s pivom. miesto toho, aby ste sa spravali ako rozumne bytosti, zakladate stale nove temy o chudnuti, lebo nemate vobec schopnost nieco dotiahnut do konca. Zradlo je pre vas vacsia hodnota ako vy sami. Nie je to smutne? Dokedy chcete takto existovat? Pokym neostanete na ocot, alebo pokym sa vas muz na vas nevykasle? Nie je nic prijemne sexovat s takou rozkysnutou zenou, zvlast ked si vas manzel taku nebral. A potom bude na vine chlap, ze nema charakter, lebo sa vykaslal na rodinu. A vas charakter je kde, ked kaslete na seba aj na svojich blizkych?
Inak - som sice zenaty, ale moja zena nema nadvahu. Tuto temu som zalozil vlastne preto, lebo mam kolegyne, ktore dokola odtucnuju, pritom su z mesiaca na mesiac tucnejsie. A vidim aj na forach, kolko je tem o chudnuti. Aky to ma vyznam bez pevnej vole?

Maoam

baby, nad tymto sa nevzrusujte, toto nezmenite, to bolo-je a bude vzdy takto, spolocnost sa nezmeni :D

doubledog: hej, z biologickeho hladiska maju zeny väcsie sklony priberat, je to tak, najmä po menopauze, ale urcite sa proti/ s tym da nieco robit

ked idem s kamoskou na drink do kaviarne alebo zmrzlinarne, nestacim sa divit, ako tucne zeny naokolo doslova dzgaju do seba obrovske zmrzlinovo-slahackove pohare a zakusky, ale potom vyplakavaju, ze nemozu schudnut, ked sa blizi leto a chytaju paniku, tak si naordinuju nejaku mliecnu dietu a veria, ze to bude recept na vsetko a ked dieta skonci, budu o 20kg lahsie a nikdy viac nepriberu, aj ked sa vratia k povodnym strav. navykom

je to SMIESNE

dana660xz

inga no svet je taky, ked je chlap v urcitom veku slobodny, je to slobodny mladenec, zatial co zena je starou pannou, takisto zaletnik-flandra. no jo zeny to maju tazke ;)

Maoam

Artex, mas v mnohom fakt pravdu

asi najhorsia kombinacia, najmä u mladej generacie je:dlhorocne fastfood + softdrinky s kopou cukru + nula pohybu + fajcenie + u dievcat k tomu vsetkemu este HAK

tak to je koniec

ja sama som bola v mladsich rokoch v situacii, ze som sa na 165cm ocitla na vahe 69kg, co bolo moje zivotne maximum a uz to nikdy viac nechcem zazit, bolo to strasne

dnes mam 32 a na vysku 165 ca. 55-56kg

citim sa podstatne lahsie, sviznejsie a ovela lahsie sa mi chodi, odvlani som schudla 7kg a zdravou formou (uplna zmena stravy, zivotospravy + pohyb ako sa dalo vzhladom k zdrav. komplikaciam, ktore mam)

je pravda, ze sa da vela urobit, ked sa chce, clovek potrebuje zeleznu volu a motivaciu, ale vysledok stoji za to

tiez poznam viacero zien, ktore sa len vyhovaraju, ale tlacia do seba co sa da a nehybu sa vobec, ale hovorim o tych kusoch, ktore maju 80kg a viac, to je uz fakt velmi zle, najmä ak nie su velmi vysoke :-/, samozrejme nemyslim teraz pripady, kde ide o vaznu hormonalnu a inu poruchu, vravim len o tych, ktore keby chceli a neboli lenive dosledne pre to nieco urobit (nie diety), mohli by vyzerat uplne inak

inga2

ja osobne si myslim,že s nadvahou teraz nemaju problem len ženy aj ked ako pišeš,mame v tom určitu nevyhodu,ale čim dalej tym viac aj chalanov mladych je obeznych.
ono ked je chlap pri sebe tak je silny muž z neho ,ale ked je baba pri sebe,tak je tslta a škareda nechcem povedať čo.

doubledog

podla mna maju zeny dost smolu.

ich metabolizmus je nastaveny skor smerom k priberaniu, ale muzom sa skor pacia ked su chudsie.

no ale zas z ineho pohladu, utrpenie je udelom zien, takze vlastne asi to tak ma byt.

inga2

mam 47 rokov a už asi 5x v živote som totalne pravratila svoj život hore nohami a schudla som na vytuženu vahu ako pred svadbou,vždy som dostala neuveritelnu chut do života,ked som začala cvičit a držat dietu.ale potom ako nahle som dosiahla svoj vytuženy ciel som postupne začala polavovat aj v cvičeni aj v jedeni.nejem vypražane ani mastne a ani moc sladkeho,ale jem vela a malo sa hybem,viem kde čo robim zle a stale to odsuvam bokom.pribrala som po porodoch,pribrala som po operaciach,po stresoch,a nasledne som vždy začala držať dietu.
ako nahle mam nejake problemy alebo vela prace tak sa na to vykašlem a priberam postupne ,vždy si poviem no ved neva 2 kila,to dam na buduci týžden dolu,ale potom zase niečo mam a zase si poviem,tak to nejako este vydržim a ked sa mi urobi čas zase si najmem trenera a schudnem,lebo sak minule sa mi to podarilo.....potom pridu nejake stresy v rodine,choroba a zase priberiem a zase to odložim.vždy mam nejaku vyhovorku.a priznavam,su to len vyhovorky.pretože som bola aj chora,aj pracovne velmi vyťažena a dokazal asom s adokopať ist este cviičit a jest striedmo.
takže ja naozaj uznavam,že maš pravdu a neviem do kedy to budem takto robit,chcela by som už naozaj na trvalo mat uspech,že vydržim.tento krat som začala v aprili a tešim sa ,že som sa vobec zase dala do toho.akurat,že tento krat som si povedala,že to je o inom a nedržim dietu,ale pracujem na sebe a chudnem a dufam,že sa mi to podari a hlavne že sa mi podari už pri tom zostat.

hviezda01

su ludia,ktory su fyzicky tak vycerpany a unaveny,ze na nejaku posilnovnu nemaju ani pomyslenia,a su radi,ked si mozu konecne odpocinut...taka do posilnovne nepojde..

JahO_Odka

Ja má teraz 53 kíl. Až na vysokej som dostala na takúto váhu a naozaj ľutujem, že som zdravo nežila už skôr.
Artex, v niečom máš pravdu. Ľudia ako keby leniveli, majú všetkého dostatok, prepchávajú sa, ale je to ich vec. Ja ich neodsudzujem. Nepohoršujem sa tým. Je to ich zdravie, ich vzhľad. Nezdravé veci sú holt chutnejšie ako čokoľvek zdravého... a je to pohodlnejšie kysnúť deň za dňom doma miesto pohybu.
Ja som tiež asi až pred rokom odhalila čaro pravidelného pohybu :) Ale myslím, že to stojí za to :)

Artex

Kazdy vidi to, co chce vidiet. Ty chces vidiet, ze na niekoho utocim. Je to tvoj problem, nie moj. Tvoja neter ak ma hormonalnu poruchu, tak nespada do kategorie zien, o ktorych pisem. Citaj pozornejsie.
A 15-rocne dievca nie je dieta, ktore nevie naratat do 5 a musi jest to, co mu daju rodicia. Mnohe dievcata v tomto veku veselo sexuju, tak ked maju rozum na erotiku, mohli by ju mat aj na veci, ktore su pre tento vek dolezitejsie.