Vyznate sa v muzoch?

Príspevok v téme: Vyznate sa v muzoch?
krk1

Prosim vas o radu. Som strasne osamela.Moj problem je v tom ,ze mam uz 22 a este som nemala frajera.To by az tak nevadilo ,ale ked mi stale pribuzni hovoria,ze mna asi nikto nechce.Ved sa po mne pozeraju vseliaki muzi aj z okolia a potom mi doma povedia,ze to nic neznamena a nech si nenamyslam.Som pekne ,mlade dievca a mam z toho depresie.Problem je v tom,ze uz nemam odvahu.Lebo si myslim,ze asi maju pravdu.To naozaj sa nikomu nemozem pacit?ňTak som v pritomnosti chlapov ako poleno a snazim sa,aby si ma radsej nevsimli,lebo by to aj tak nepomohlo a este by som bola aj sklamana.
Poradte mi

krk1

Takze ani ked je to stal ten isty muz a vzdy sa pozera na mna a nie na ostatne kamosky?a trva to par mesiacov.
Napriklad ked caka ,kem mu otvoria dvere a cely cas sa pri tom pozera na mna az kym nepride nieko zvnutra a neotvori ich.A ja som na druhej strane chodby.Len akurat sa tvarim,ze ho nevidim.
Co?

arman

To pozeranie po tebe naznamena vacsinou nic, je to prirodzene. Muzi sa pozeraju po zenach, aby si ujasnili veci v sebe... svoje pocity, ktore pri pohlade a sledovani zeny pocituju. Robi to kazdy normalny muz. Je to takisto zvedavost.. nieco ako "co pekne nam priroda vyprodukovala"... oci su nato, aby sa nimi pozeralo, vnimalo, ucilo sa. Presne ako deti.
Zdravy clovek sa pozera ako dieta, stale skuma, hlada. Z oci sa da vycitat vsetko, aj z toho, ako sa clovek obzera, pozera atd...

Rozlisit, ci sa na teba niekto pozera, pretoze sa mu pacis, mozes, ale opat, musis tomu rozumiet ty, o com to je. Je to akasi zivotna mudrost, ktora v cloveku moze vzniknut... najma ak sa pozera na svet ako to dieta, co som spomenul... teda chce vsetko vidiet, skumat, pozorovat, vsetko ho zaujima.

A ten problem s tym vyzarovanim mam aj ja, teda nieco podobne, na tej urovni. Tiez si myslim, ze je to otazka detstva, minulosti, pocitov v rodine, atd..., a zatial som nenasiel sposob ako to vyliecit. :-) Ale aspon mam uz take vedomie, ze tie nenapadne energie, ktore hybu zivotom, viem casto postrehnut a vnimat, teda vsimnem si, ze veci sa nedeju nahodne, ale zavisia od niecoho. Ale pre otazku stastia je aj tak nutne nielen vnimat ich, ale hlavne, zmenit ich aby fungovali tak ako maju.

doubledog

hlavne sa netvar nepristupne a ak sa mu pacis, tak ta mozno oslovi
a vsimnut sa to da, ale neviem, ako sa to opisat, to proste vycitis, ci ten druhy pozera len tak na teba

krk1

Caute,tak som sa zaregistrovala.
Ja by som velmi potrebovala poradit ako mam zistit ci sa nejakemu muzovi pacim alebo sa na mna furt pozera len nahodou.
Ako?
Doma mi hovoria,ze keby islo o nejaku moju kamosku nepovedali by ni ,lebo by to iste vedela zhodnotit,ale ze mne neveria nech si nenamyslam.
Tak sa bojim si pripustit,ze by som sa nejakemu mohla pacit .To naozaj taky nie je a vsetko si namyslam?
Nemusi ma chciet hned za zenu,vsak ani ja,ale mozno by sa chcel zoznamit a ja si ho nevsimm.Teraz si uz duplom nebudem,ked mi vravia ,ze to sa mozno len che spytat kolko je hodin alebo stojim v ceste.Nech si nerobim iluzie.
Prosim porate mi.

lost

Aha, hmm no neviem.

Snazim sa posobit (resp. vyzarovat nieco) normalne na okolie, tj. skor tak "na urovni" (nieco ako decentne/solidne ale nie brutalne inteligentne, kedze nechcem zo seba robit nieco co nie som, ale zaroven nechcem posobit ako totalny "mlady" magor alebo retard co vnima realitu obmedzenym sposobom), tj. nie ako priemerny "chalan" v mojom veku.. A nikto si to nevsima ;)

Ludia vidia zrejme len to, co chcu.. Tak im nebudem kazit radost / brat iluzie. To posledne co chcem je im brat ten ich vysnivany fantasy svet..

Cize akonahle niektomu nedopne a sudit podla nejakeho pocitu/prveho_dojmu/vyzoru, tak je to jeho pravo a moje je kaslat na to/na neho :)

Ale nikdy nikde nemoze platit, ze 100% ludi je rovnakych, cize vzdy by sa podla mna malo najst (tj aj v tvojom pripade) zopar ludi, ktori tu energiu co vyzarujes v pozitivnom slova zmysle, vedia citat/zachytit :) ale zase ak maju partnerov, tak je tak trochu asi aj na mieste, ze prave ten je na 1. mieste (i ked, pockat ked sa rozidu, hned sa vratia..pravdepodobne)

Inac ozaj, zivot je ako horska draha, volam to variacie, tj. raz si hore, raz si dole a ked si dole, neznamena to ze nemozes byt nizsie.. a potom este nizsie no a potom este nizsie, co nevylucuje ze to pojdze znovu este nizsie, tak ale to plati aj naopak, raz budes hore a potom mozes byt vyssie (vacsinou sa da ist vyssie viac krat ako ist nizsie).. To plati tak ako v pracovnom zivote, alebo hazarde, tak isto aj v akomkolvek zivote, myslim si :)

Preto je extremne dolezite nevnimat fakt, ze si dole/nizsie ale skor sa zamerat na nieco ine.. A to hlavne z dovodu, aby si clovek udrzal v rovnovahe cenne assety ako su zdravie a nie len to fyzicke.. Len tak napriklad aby si vedela o com vobec pisem, hypoteticky sa niekomu nemusi darit v praci a to pekne dlhodobo a pride jedna strata ktoru vystrieda este vacsia strata - clovek ma na vyber, nechat si to preniest do osobneho zivota a deptat sa aj tam, alebo kaslat na to a dat si hranice/pauzu cokolvek a nevnimat ten neuspech ako globalne zlyhanie, tj. venovat sa niecomu inemu, kamosom, cestovaniu, uceniu sa.. No a myslim ze to plati aj naopak - ak zlyhava osobny zivot, je cas sa venovat niecomu inemu :) docastne, kym sa ta vec co ma tendenciu poklesu neupravi do normalu..

doubledog

ved bud trochu konstruktivna
mala by si zacat s treningom.
daj si par rande cez net, cisto z vyskumnych dovodov, nech si zvyknes na chalanov.
a zisiel by sa ti nejaky skolitel, muz asi neprichadza do uvahy, tak si najdi nejaku zenu, s ktorou to budes konzultovat.
po par razoch ziskas skusenosti a pochopis, ze plno chalanov je rovnako hanblivych ako si ty :)