Brat vyrába len problémy!!! už to prekračuje hranicu únosnosti.

Príspevok v téme: Brat vyrába len problémy!!! už to prekračuje hranicu únosnosti.
uwe

Ahojte,môj mladší 22 ročný brat vyrába neustále problémy pre rodičov. Myslím si, že ťažko ho už niekto prevychová, ale aj napriek tomu je otázka na mmieste ako s ním naložiť. V práci dal výpoveď, od rodičov neustále dranká peniaze, robí nesmierne telefonne účty ( aj300 eur) odomna si teraz chce požičiať ale človek mu nemôže donekonečna pomáhať. a aj ke´d p racoval nemal nič, neviem kam tie peniaze dáva. neprihlásil sa na úrad práce, zatajil to pred rodičmi, od poisťovne mu prišla exekúcia, sestra to náhodou zabadala, z 5 eur sa mi jeho sprostosťou za niekolko mesiacov nazbieralo na 220 eur, teraz ten telefón, je to neustály kolobeh, pýtať pýtať a papulovať. Ja už som rodičom navrhla radikálne to riešiť, a mať jeho príjem ak aj bude brigádovať pod kontrolou, aby chodili peniaze na mamin účet a najprv mu poplatila jeho faktury a až potom mu dávala peniaze. Človek ak mu dohovára len sa osopí a odpapuluje naspäť.A to nie sú všetky problémy ktoré spôsobuje, rodičia všetko ťahajú zaňho, ale toto nemôže predsa trvať donekonečna, myslí si že nemusí byť nikde registrovaný, ono sa to nejako stratí, ale tisickrát sme mu povedali že sa nič nestratí niekde v papieroch.. okrem toho robí aj iné problémy.určite máte niekto skúsenosti s takýmito situáciami, čo by ste vedeli poradiť, odporučiť ? Ďakujem

veronero

Tak typek zjavne ma tiez nadstandard, kedze ma kde byvat, platia mu telefonne ucty a ine veci a to ani nepracuje.
A to ze mu nieco chcu odopriet a tym padom ho posunut do standardu je zle?
Ja naozaj nechapem, ale clovek v takomto veku uz ma davno stat na svojich nohach. Ak studuje ok, to znamena ze ma do buducnosti perspektivu a rodicia ho i nadalej podporuju (ak nevyhadzuje peniaze a podobne), ale v tom pripade by sa im mal podriadit, kedze je na nich zavisly.

Ja by som asi bola nekompromisna. Je to moje dieta. Ja som sa on starala cele roky, teraz je cas ukazat co je v nom a ako prejavit uctu k rodicom a vazit si ich a nie od nich aj nadalej tahat prachy.

george303

Zijem na Svk... Ja netvrdim ze to co robi je spravne a urcite mu skuste nejako pomoct aj ked ja ti asi neporadim ako iba som ti chcel povedat ze to vobec nemusi byt otom ze by vas nemal rad alebo ze by bol zly clovek mozno to inak nevie...

uwe

áno, ale všetko má svoje hranice. nemôže donekonečna všetkých klamať a doslovne okrádať. teraz pýta peniaze odomna, pretože už ani sestra ani otec a ani mama nechcú zanho riešiť jeho kixy. áno george, rodičia milujú svoje deti, ale netreba sa nechať takto zničiť, lebo ničí celú rodinu. dokedy sa majú nechať zneužívať ? george asi žije mimo "sveta" :) a ked nemá peniaze z čoho si bude platiť byt ? zasa dostane od rodičov a potom príde domov akoby nič. tie problémy sa len navaluju, a netreba ich bagatelizovať.

george303

Mozno je to ironia ale slaboch niesom kedze uz cca 6 rokov nepravidelne holdujem vsetkym moznim nerestiam ake si vies predstavit a aj napriek tomu si drzim na moj vek zivotny nadstandard ...
Ono je to ako by boli v cloveku dve osoby jedna spravna a druha sialenec...
Robis veci aj ked vies ze niesu spravne ...

george303

Mozno je to ironia ale slaboch niesom kedze uz cca 6 rokov nepravidelne holdujem vsetkym moznim nerestiam ake si vies predstavit a aj napriek tomu si drzim na moj vek zivotny nadstandard ...
Ono je to ako by boli v cloveku dve osoby jedna spravna a druha sialenec...
Robis veci aj ked vies ze niesu spravne ...

veronero

je to vo mne, no to je vyhovorka slabochov.
a co ucta k rodicom? (to nehovorim o tebe, nepoznam ta)
maznacikovia im mozu kradnut, zradzat, vrazdit ich lebo im nieco odopru?
dnesna doba je naozaj chora a bojim sa ako budu moje deti vyrastat ked "to v nich tiez bude".

george303

veronero
Riesenie ?? Nepoznam... Sam som rovnaky mozno este horsi a myslis ze to tak chcem ? Tiez by som rad zil lepsi zivot ale jednoducho je to vomne ...

veronero

Znamej syn ma 38 rokov. Byva s jeho mamou v 3i v jednej izbe a nadava na nu ze od neho chce na najomne, ze chce aby ju vozil na nakupy a zakazuje mu tam navstevy a nenavari mu kazdy den.

George, ako by si to chcel riesit ty, ked nic ine zjavne nepomohlo? Nechal by si sa vyciciavat a okradat?