Synovitida, vraj artritida

Príspevok v téme: Synovitida, vraj artritida
marcia

Ahojte, bola by som velmi rada ak sa tu najde niekto s podobnymi alebo rovnakymi problemami ako ja.Od 17 rokov trpim problemami s kolenom,raz je dobre raz zle.Vraj je to RA.Ale najzaujimavejsie je ze celych tych desat rokov som mala problemy len s kolenom,ale najnovsie po prekonani zapalu obliciek ma uz mesiac boli takmer cele telo. Cez den ako tak,ale vecer ked si idem lahnut a chcem sa napriklad otocit tak ruky mam uplne nevladne pretoze ma bolia pri niektorych pohyboch,presne v okoli ramien a smerom k laktom.A bolievaju ma ja palce na rukach,ale zaujimave ze raz jeden ,potom zas iny a na druhy den to je uz v pohode,potom zas nejaky iny,naozaj tomu nerozumiem.K doktorovi by som najradsej uz ani nesla,lebo do mna len pcha lieky ktorych mam uz po krk.Beriem Sulfasalazin. vedel by mi niekto povedat co to je vlastne za liek?Momentalne mam naozaj najvacsi problem prave s rukami a mam strach aby sa to este nezhorsovalo. Niekedy som bez tabliet od bolesti neni schopna ani zaspat,kedze pri kazdom pohybe citim ostru,pichlavu bolest vystrelujucu do ruk a okolia ramien.Uz som aj premyslala ci to nie je tym ze som prekonala tu silnu infekciu obliciek.Prosim poradte mi niekto,ja som niekedy uz totalne zufala,dakujem vopred!

marcia

Zuzanaa:Atie deti to ti kto povedal ze nemozes mat?Beries aj ine lieky ako ten sulfasalazin?Moja mozes mi napisat ako sa ti to zacalo prejavovat a ako to prebiehalo az do terajsieho stavu?Chcem vediet ake mas celkovo priznaky,ako to zacalo,lebo mne sa niekedy zda akokeby to ani nebolo ono,ja nie som stuhnuta rano,bolesti mam len niekedy,tak ja neviem co si mam o tom mysliet.Robili mi aj nejake reumatoidne testy z krvi a ani tam sa nic nepotvrdilo,tak ja neviem podla coho to ten doktor takto diagnostikoval.Napis ked tu budes,velmi rada si stebou o tom popisem.A dakujem ti za tvoju odpoved,papa..A hlavne nech sa ti zlepsi zdravotny stav!!

marcia

Zuzanaa:Ahoj Zuzi,tak to mi je naozaj luto ze mas az take velke bolesti,paneboze,ja si to viem predstavit ako sa citis,aj ked asi svoj zdravotny stav nemozem porovnavat s tvojim.No ja som mala zatial problem iba s kolenom,ale ked ma zacali boliet ramena po zapale obliciek som myslela ze sa mi to rozsiruje a som sa strasne zlakla.Ale preslo to po mesiaci.Ja sa toho strasne bojim,neviem si predstavit ze by som skoncila na voziku a ani ty neskoncis,nemozes to tak brat!!!To ti kto povedal?Sice mne to tiez hovorila raz davno jedna holka co chodi k tomu doktorovi ako ja,ale som vtedy myslela ze len zvelicuje.

Vraj nato pomaha aj akupunktura,chcem to skusit ale tu kde zijem je to strasne drahe,som v zahranici.Tak si musim nato pockat!

zuzanaa

marcia- takže sulfasalazin beriem aj ja a to je len od žalúdka také niečo. No moja zlatá ja mám 18rokov reumu mám už 2rok a nevieš si predstaviť aká je to hnusná choroba.Mne je niekedy tak zle že ma musí mama v noci dávať na wc lebo nevládzem chodiť ani sa otáčať ani žiť. Našla som super Mudr.Eva Macejková je z BB a je fakt super vždy ked mám problém ona mi pomôže bola som síce 1mesiac v nemocnici ale pomohla mi. Je tu súkromná dr. A že vraj je dobrá reflexná masáž, neviem neskúšala som to. Nauč sa s tým žiť, mne povedali, že do 30 som na vozíku a nevzdávam sa a okrem toho nemôžem mať deti koli tabletkám tak si z jedného sulfasalazinu nerob hlavu.

ccc

Nesmieš sa vzdať.Ale ako ti poradiť aby sa to nezhoršovalo ? Tak to bohužiaľ neviem.Ale čítala som jeden článok( neviem už kde), že V USA vyvinuli vedci nejakú vakcínu (látku), od ktorej si klinici sľubujú veľmi veľa aj u ľudí , kt.už RA trpia.
A v USA ju už testujú na pacientoch.Je to zdĺhavý proces,ale hlavu hore !

marcia

Prosim napise mi tu este niekto kto vie nieco o tejto chorobe?Nemate niekto nahodou nejaku skusenost s liecenim tejto hnusnej choroby,nepoznate nejakeho homeopata alebo alebo akupunkturistu?Som ochotna vyskusat vsetko len nech sa mi zdravotny stav zlepsi a nech si ho udrziavam v akom takom dobrom stave.Dakujem uz vopred za prispevky,ahojte

marcia

ccc:dakujem.To som uz pocula ze je to nevyliecitelne,ale ja sa tak lahko nevzdam,budem skusat vsetko.len mam strach poslednu dobu ze ma zacinaju boliet aj ine casti tela.Aj tak diki ti moc za podporu:)

ccc

RA je zápal synoviálnych blán kĺbov-synovitida .
je to autoimunit.ochorenie, liečiteľné, ale bohužiaľ nevyliečiteľné,s príznakmi presne takými ako udávaš ty.
čo ten sulfazalin je neviem,našla som , že to je črevne antiinfektivum, že by ti to dávali kôli imunite? neviem, fakt.
V každom prípade RA je vážna choroba, tak počúvaj lekárov,aby si sa čo najdlhšie udržala aspoň v takom stave aký máš,lebo je to zhoršujúca sa choroba,želám ti veľa šťastia