Meno pre babo Žofia, Zdenka alebo Želmira?

Sigma510

Ja asi ani nepoznám meno čiste slovenského pôvodu, možno také sú, ale nejako hlbšie som to neštudovala, väčšina je asi pôvodu slovanského alebo latinského, hlavne tie končiace sa na -slav. Treba aj zvažovať dobudúcna to, aby deco v dospelosti nemalo s menom problém, na úradoch a podobne. Za pár rokov éra tých dnešných mien pominie a príde do módy zasa niečo iné, keď sa ich ľudia presýtia. Ale dnes ma vie potešiť keď vidím malých Jankov a Márie, moja babina sa tak volala a páči sa mi to meno, prečo nie. Asi posledná haluz čo som naposledy videla bol chlapček s menom Torbenko. A nechcela by som asi deťom vysvetlovať, prečo iné deti meniny oslavujú a ich meno v kalendári nie je.

ajajaja

pokial sa to meno tak pise, ako aj cita, tak podla mna to neni kravina...vsetky mena boli kedysi cudzie a teraz su normalne...ani anna neni slovenske meno a kopa kopa dalsich...skor nerozumiem takym ,co potrebuju mat emmu namiesto emy a pod. sofie, vanesy ,sary mi nevadia,ak sa pisu normalne...to ze sa tak vola kazde druhe dieta je uz ina vec...ved pred 50 rokmi boli zas same marie, anny, heleny...mne sa pacia netypicke mena znejuce slovensky- leila, saskia a tak pod.

Sigma510

Ja som dostala na dobu kedy som sa narodila tiež málo používané meno, dokonca ani dnes veľa Henriet nepoznám a som na svoje meno patrične hrdá, nemá ho každá druhá a dala by som ho aj svojej dcére. Schvaľujem výber slovenského mena, bars sa tak volali naše babky!!! Vždy lepšie ako Vivien, Jesica, Leontínka a podobné kraviny, samozrejme pokial je dieťa z rodiny kde sú rodičia dvoch národností, je to iné. Syna by som určite chcela mať Jurka alebo Miroslava, stará klasika. Škôlky sú prepchaté Sofiami, Vanesami, Jakubmi a Matejmi. Také tuctové meno by som nevolila nikdy.

nicolette

ok, chápem, že sa niekomu také mená môžu páčiť, veď nie sme každý rovnaký, ale preboha dobre si to rozmysli, veď také predpotopné mená v dnešnej dobe vyznejú skôr komicky.. keď si už tak zaťažená na také nezvyčajné mená, tak si vyber iné, zaujímavejšie, ale sorry, Žofia, Želmíra? Nič proti, ale tak sa volala kamoškina korytnačka :) Zdenka je ešte obstojné meno, spomedzi týchto troch je v pohode, ale existujú aj krajšie, napokon je to tvoje dieťa, ale toto mu nerob, veď to je smiešne...

pampeliška

Aja, úplný súhlas!! Namiesto Žofie máme Sofie alebo Sophie, namiesto Kláry Claire, namiesto Mikuláša Nicholasa ... Nemyslím si, že by bolo meno Žofia horšie ako Sofia, napokon, oslavujú meniny v ten istý deň. Naopak, práve zabudnuté slovenské mená sú krajšie, zvučnejšie a v poslednom čase aj originálnejšie. V škôlkach sa to hemží cudzokrajne znejúcimi menami, aj keď sú priezviská slovenské.
Aj ja poznám Želku, milá osôbka a veľmi pekné meno.

Aja02

Vzdy lepsie Zofka alebo Zdenka ako Sofia, Jessica, Vivien a pod. super mega ultra moderne mena. Ja poznam jednu Zelku a nikto sa jej preto nevysmieval. Zdenka je uplne normalne meno, tak ako aj Zofka. Z tej vasej modernosti a zapadu vam uz dobre prepina.