Záhadná choroba - oslabená imunita - prejavy na koži

Príspevok v téme: Záhadná choroba - oslabená imunita - prejavy na koži
DzanaFX

Mám známeho, ktorý má záhadnú chorobu, na ktorú nikto nevie už veľmi dlho prísť. Má oslabenú imunitu, berie lieky, ktoré mu škodia. Opísal mi to tak, že aj malé poškrabanie mu urobí škrabance po tele. Sama tomu nechápem, nestretol sa s tým niekto? Orgány mu fungujú na polovičku...Nevie niekto pomôcť?

krado

ja nemam ani tu nadchu pretoze preventívne užívam doplnky stravy a i na bylinnej báze.Inak k tomu sa nedá nič povedať, len "svatá prostoto", to povedal Jan Hus, ked mu zbožná babička prilozila polienko do hranice.

[zruseny17]

a este pre llek-raz sme si pisali o tom odbere kostnej drene-nakoniec nebola potrebna,tie nove bunky sa z KO stratili same...tak som sa tomu uspesne vyhla:)
a este raz dakujem za pomoc a radu,ako lekarka si pre toto forum vysoko prospesna:)nedaj sa odradit ludskou hlupostou...

[zruseny17]

bylinky su dobre akurat tak pri chripke...chcela by som vidiet vsetkych tych zastancov byliniek,homeopatik a neviem coho este keby im islo o zivot...keby mali bolesti take ze by nemohli spat,ze by od bolesti az zvracali,som zvedava kto z nich by si vtedy daval bylinky a cakal pol roka na ich zazracne ucinky...
pred nedavnom zomrelo jedno dievca,liecila sa na autoimunitne ochorenie-uzivala bylinky...lekarov a lieky ignorovala...doplatila na to zivotom:(
mam syna a necpem donho zakazdym lieky,tiez najprv prechladnutie liecime cajikmi s medom...ale su vazne choroby kde bylinky nestacia!!!ale to zdravy clovek nepochopi...a ani nemoze...
a este jedna vec-americania uzivaju preto tolko doplnkov,pretoze u nich su lieky strasne drahe a musia si ich platit samy!jednu dobu som uzivala cellcept,liek ktory schvaluje poistovna,stoji okolo 70 eur,doplatok je 5...v usa si ho platia samy...citala som fora-v ramci ziskavania info o liecbe cellceptom a americania si ho objednavaju cez net,radia si ake poistky si zaplatit aby im ho poistovne preplacali,chvalili si ho ako im pomohol ale boli nestastni ze si nemozu dovolit liecbu a preto si kupovali doplnky...
u nas vsetci nadavaju na poistovne a lekarov...ale ja na nase zdravotnictvo nedam dopustit...uz by som tu nebola,nebyt par lekarov...a o tom ze farma biznis-ha ha ha...jasne moja doktorka ma chce zabit,preto mi predpisuje lieky s vedlajsimi ucinkami ako je medrol:)))boze,keby ste vedeli co je to byt naozaj chory,ked si nedate tu tabletku jake bolesti pridu...ked som sa zacala liecit,bola som na prahu smrti,mala som vodu v plucach, v bruchu, na srdci, odpad bielkovin cez 3 gramy...takmer mi zlyhali oblicky...mala som babatko a pomaly som umierala,nemohla som od bolesti ani vstat,odpadavala som,dusila sa...po 6 rokoch liecenia tymi ukrutnymi,neludskymi doktormi s tymi liekmi som sa dostala do remisie,odpad bielkovin mam 0,20gramu,co je mierne nad normou...fungujem takmer ako kazdy zdravy clovek...a to vdaka tym doktorom co nas chcu vsetkych pozabijat liekmi aby sa na nas nabalili...
proste zdravi ludia toto nikdy nepochopia,tak nech radsej o tom nepisu lebo je to vysmech chorym ludom...

ospravedlnujem sa ak to posobi chaoticky ale uz som sa fakt rozculila jak tu vsetci velebia bylinky a urazaju doktorov a maju tak maximalne trikrat do roka nadchu...

krado

Medecina možno, ale nie chemické lieky a v číne platili lekarov za to ze su zdravy a nie az ked su chorý ..
A s tým uvažovaním , to je fakt treba najprv uvažovať :)

Maros75

Tisice rokov sa ludia ledva dozili tridsat rokov svojho zivota.Az medicina zdvihla vek cloveka nasobne.
Treba najskor uvazovat a potom pisat.

krado

Bylinky nás liečili tisíce rokov a teraz potrebujeme chémiu a farmaceutické lobby zarába miliardy na tzv. liekoch, bylinky majú vedlajšie účinky zväčša pozitívne, čiže zasahujú viac oblastí nášho tela ako napríklad brusnice na močové cesty a zároveň cievy, kedžto chemické lieky jednu ve akože liečia(potláčajú prejavy choroby) a dalších desať likvidujú, pečeň obličky a podobne. A presne u liekov je to ze výrobná cena cent a predaj desiatky eur, treba sa bližšie pozireť na problematiku než začnete kritizovať čo povedal správne RNG

RNG

A nejedna sa o ziadne "moje bylinky" Tie sum v prirode pre kazdeho.
Ze sa doplnkari na tom snazia zarobit, je predsa samozrejme. Cely svet bezi na peniazoch a kto si mysli opak je velmi naivny.
Ale aspon nepredavaju drahe patentovane chemikalie s hromadou postrannych skodlivych ucinkov a casto aj pochybnou ucinnostou.

Maros75

S vitamínmi opatrne, môžu vás zabiť, varujú vedci!

Podvod so zdravím

Doteraz sa hovorilo, že antioxidanty obmedzujú vplyv voľných radikálov, ktoré (nie všetky) majú na ľudské telo patologický vplyv a môžu prispieť k rozvoju rakoviny, rôznych srdcových neduhov či Alzheimerovej choroby.

Voľné radikály sa do ľudského tela dostávajú z okolia, vznikajú ale aj pri dýchaní. Jednoducho povedané: sú zodpovedné za to, že starneme. A antioxidanty mali s tým spojené procesy spomaľovať.

Farmaceuti Aidan Goggins a Glen Matten však v novej knihe "Podvod so zdravím" tvrdia, že domnienka bezhraničnej prospešnosti antioxidantov pramení z mylnej interpretácie procesov, na ktorých sa tieto látky zúčastňujú.

Štúdia o prospešnosti vitamínov a ďalších antioxidantov totiž pracovali s prirodzenými zdrojmi týchto látok v ovocí a v zelenine. Nezaoberali sa ale už pôsobením umelých doplnkov a ich nadmerného príjmu. Ako príklad možno uviesť vitamín E. Zatiaľ čo v tele sa bežne vyskytuje v deviatich formách, tablety obsahujú iba jednu z nich.

S teóriou o škodlivosti voľných radikálov prišiel v 50. rokoch minulého storočia ako prvý americký vedec Denham Harman. Pomocou antioxidantov potom predĺžil život myšiam.

Medzi zdravou stravou a práškami je rozdiel

"Uplynulo pol storočia a z radikálov sa stal nepriateľ číslo jeden, z antioxidantov naopak všeobecná spása. Tak to ale nie je," vysvetľujú Goggins a Matten.

Za propagáciu zbytočného užívania najrôznejších doplnkov podľa nich môžu farmaceutické firmy. Autori výskumu ale kritizujú aj lekárov a výskumníkov, pretože nevedia laickej verejnosti dostatočne vysvetliť, že zdravý človek s vyváženou stravou žiadne vitamínové tablety nepotrebuje.

"Nech je zodpovedný ktokoľvek, nastal čas to zastaviť. Hazardujete tu so zdravím ľudí. Je jasné, že trh s antioxidantmi, ktorý nadobudol obludné rozmery, už neriadi veda, ale marketing farmaceutických spoločností," cituje britský denník Daily Mail Gogginse.

Škodí aj obľúbené "céčko"

Za pravdu mu dávajú aj americkí kolegovia. Zatiaľ posledná štúdia na túto tému nepreukázala, že by užívanie vitamínových doplnkov akokoľvek znižovalo riziko prepuknutia rakoviny. Vysoké dávky niektorých doplnkov, napríklad toľko propagovaného a najužívanejšieho vitamínu C, zrejme môžu jej rozvoj naopak podporiť, konštatovali vedci z Kalifornskej univerzity.

Štúdie s podobnými závermi nie sú žiadnou novinkou. Že nie je dobré to s doplnkami stravy preháňať, varovali už autori výskumu z roku 1994. Tí vtedy prišli k záveru, že pravidelné užívanie betakaroténu (pri dávke 20 mg a viac denne) zvyšuje riziko vzniku rakoviny pľúc o osem percent.

Smrtonosný vitamín E

V roku 2002 zase vedci varovali, že užívanie vysokých dávok vitamínu C (u dávok nad 1 gram denne) a vitamínu E môže u žien po menopauze až trojnásobne zvýšiť riziko predčasného úmrtia.

Pomerne nová štúdia z roku 2010 pre zmenu naznačila, že koktail vitamínov A, C a E môže u mužov i žien zvýšiť riziko rakoviny močového mechúra.

Niektorí vedci sú navyše toho názoru, že voľné radikály naopak ľudskému zdraviu prospievajú. Napríklad tým, že prispievajú k funkcii imunitného systému a teda aj ničeniu rakovinových buniek.

"Je to tak, že radikály potrebujeme, nesmie ich však byť veľa," vysvetľujú farmaceuti.!!

RNG

Osobne urazky odomna necakaj, ja tak nizko neklesnem.
A argumentacia akokolvek dobra neobstoji proti faktom, co som tu uviedol.
Zopakujem este raz, medicky priemysel v USA reprezentuje rozne vydavok 2700 miliard dolarov a doplnkovy bol minuly rok 58 miliard.
Co sa tyka ucinnosti a neskodnosti potravinovych doplnkov to vie velmi dobre dnes uz aj dnes uz 90% americkych lekarov, co tie doplnky sukromne beru(tj nejedna sa vobec o ziadne cajicky, ale vytazky s presnym obsahom ucinnych latok a lekarmi preskumanymi ucinnymi davkami)

Maros75

RNG.....je to o niecom inom,ale tebe to v hlave nikdy nezapne.
A o biznise by som hovoril pri tvojich bylinkach co maju cenu jedneho centu a predavaju sa za desiatky eur.
Tak na zamyslenie.