Ceny výrobkov, bežné veci v živote - spotreba

Príspevok v téme: Ceny výrobkov, bežné veci v živote - spotreba
DzanaFX

Ahojte, ja viem asi to bude taká téma...:-D...a nechcem vyzerať ako neznalec, ale na bud. týždeň sa chcem sťahovať a niektoré veci som ja osobitne nikdy nekupovala. Tak sa chcem poradiť aký prášok na pranie by som si a v akej primeranej cene mala zakúpiť, neviem ani koľko to stojí, tak nech nepôjdem do obchodu a nekúpim niečo veľmi nevýhodné. Ďalej, potrebujem nejaké hrnce, tie vôbec netuším v akej cene by sa mali pohybovať nechcem nejaké drahé teflonky, ale niečo z čoho sa dá zjesť jedlo po uvarení :-D..

Vlastne mňa ani nenapadá, čo všetko okrem svojich osobných vecí a hygienických vecí mi bude treba... Mohli by ste mi poradiť aj v tomto, na čo všetko sa mám pripraviť? Aby som si urobila nejaký rozpočet...

Ja viem, je to dosť smiešne, ale nemôžem sa ani poradiť s mamou, lebo z domu utekám, je to celé na tajňáša... Tak vďaka za rady :-)

Maoam

lost, tak ja viem, kvalita je kvalita, ja ked som zariadovala, boze...to boli dobre palky, to sa ani nezda, co clovek vsetko potrebuje, ale ja som zariadovala vsetko do piky, fakt od utierky po nabytok, kuchynu, komplet vsetko....brutal na tie casy a ten vek :D

lost

Maoam, netusim, ale to bolo vtedy "in" :D nejake titanove srandy, ako genialne jednoduche je ich umyt atd.. ale tak :) podla mna hrniec ako hrniec..
mna to inac tiez omrzelo, ked som sa zariadoval, tak som si hovoril "no ked tu budem zit tak dajme "no limit taktiku" no a dopadlo to otrasne :P :D"
ako je to super sediet na takej pohodlnej sedacke, ale niekedy si vravim ze je to blba kupa :)

lost

ale z tych spotrebnych veci
ja beriem praci prasok co stoji 5eur a je tam 2.4kg a je hovno ucinny :D
mozno tie persil srandy vo velkom baleni budu o dost lacnejsie..
dalsia vec co je nutnost mat doma su papierove servitky (vzdy sa hodia, maju miliard vyuziti) tie su najlacnejsie teraz v tescu, 100ks za 40c
potom mydla su dost casto pouzita vec.. idealne je brat take 4+1 atd balenia.. ceny su tak do 1 eura za mydlo, popripade najlacnejsie tesco mydla budu asi za 25c
a hrnce, to som zvedavy ako si budes varit na seba :)
lebo velky hrniecs 1kg masa naraz je celkom dost vele jedla a velmi vela to zabera v chladnicke, je na to trik - plastove krabicky na jedlo a hrnce potom rovno hodit do skrine (umyte)..
a potom sa dost oplati nakupovat na nete, napr obliecky na periny, ale pozor na tie polske, tie je idealne vyprat 5x kym na ne lahnes.. (moj nazor na polske veci)

Maoam

Dzana, kam utekas? lebo to je dost dolezite, ci k niekomu, napr. kamoska, s ktorou sa budes delit o podnajom, alebo ides byvat sama, je to miesto uz nejak trocha zariadene, alebo vobec? (kuchyna, nabytok, pracka), predpokladam, ze hej, lebo sa pytas iba na ostatne veci a nie spotrebice a nabytok,no Slnecnica to napisala uz velmi dobre, inak neviem, ci tam mas sporak, ak nie, tak asi budes kupovat dvojplatnicku, dobre je mat aj mikrovlnku, ked nemas velmi kde varit, no ak mas, tak to, co napisali ostatni

asi nebudes mat velky startovaci kapital, takze radsej kup tak, ze nech to nestoji vela, ohladne veci ako potraviny, prach na pranie, uteraky - pozeraj AKCIE a ratat vies, alebo si vezmi do supermarketu kalkulacku a prerataj si ceny vzhladom ku gramazi...

LOST: wow, 4 hrnce za 230e, to su pozlatene ? :DD

inak su fakt velke rozdiely, ja som kedysi tiez bola rozsafnejsia, no zivot ma naucil :D a teraz som nakupila v Yawoll (Restpostenlagerverkauf :DD), celu sadu za 49,99e a mam tam par hrncov, dve panvice, nieco na parenie, taka vlozka, co das do hrnca, ked chces mat nieco v pare, no a zatial som spoko

lost

umyvacku riadu (nj, najdolezitejsia vec :D)
pracka
tv
pc
postel
sedacka
nejaka stolicka a stol
pribory
cukor
sol
chladnicku (vidis,preco mi az teraz napada?:D)
pyzamo

atd :)