Zložité, zložité a ešte raz zložité

Príspevok v téme: Zložité, zložité a ešte raz zložité
Sabina-Q

Ahojte.
Mám 4 ročný, vlastne skoro 4, 5 ročný vzťah. Na začiatku bolo všetko krásne, takmer dokonalé, zrejme asi ako v každom vzťahu. Nebudem opisovať všetko od začiatku a ani presne do detailov,to by bolo na veľmi dlho aj keď by to bolo najlepšie aby ste to pochopili.Ide však o to, ako je to teraz... Po všetkých tých rokoch prišlo aj medzi nami k hádkam, niektoré boli fakt že škaredé, iné boli len menšie ťahanice. Od júna minulého roku sa to pokazilo asi najviac.Hľadal si prácu a ja som bola úplne na inej koľaji ako do vtedy, ale aj tak som sa snažila stáť pri ňom a byť mu oporou.Napriek tomu mi stále bolo veľa vecí vyčítaných,veľa vecí ostalo nepovšimnutých a neocenených...no stále som ostala a povedala si že to prejde. Ale... nikto nemá večnú trpezlivosť a ani ja. Hádky sa stále stupňovali, prišli časy kedy sme sa týždeň jeden druhému neozvali...a potom som to dávala do kopy,ozvala som sa prvá a pokúsila sa veci normálne vysvetliť. Napravilo sa to, a neskôr prišla ďalšia hádka a proste stále takto dookola.Začarovaný kruh.. Až som sa dostala so stavu, kedy mi bolo a je všetko jedno...hádka? nech, ďalšia z mnohých, neozývaš sa? nevadí neozvem sa ani ja? Neospravedlníš sa? Ok,ale ja sa nemám prečo nič som nespravila. Asi takto to u mňa vyzeralo. Jednoducho stav kedy som seriózne začala premýšľať o tom, že to ukončím... Začala som zase žiť, viac sa venovať priateľom,chodiť medzi ľudí, venovať sa tomu čo ma baví a stretla som pár nových ľudí.Prišla som na to, že sa dá aj žiť a nie len prežívať a obmedzovať sa.Problém je však v tom, že po celej tej zlej dobe, si on uvedomil všetky svoje chyby, ktoré som mu dovtedy vyčítala a kvôli ktorým hádky vznikali.Povedal,že sa chce zmeniť a nechce mi ubližovať, že ma miluje najviac ako sa len dá a nikdy tak nikoho nemiloval ani nebude, ospravedlnil sa za všetko.Proste všetky krásne slová a vety ktoré mali prísť už skôr. Nie až teraz keď je vo mne toľko vecí udupaných a potlačených,a neverím... Teraz neviem čo mám spraviť. Dala som už toľko šancí, toľko príležitostí napraviť to a povedať prepáč... tak prečo teraz? a prečo nie? Ja som si vedomá, že už určite nedokážem byť k nemu taká aká som bola predtým. Po tom všetkom, po všetkých sklamaniach a ublíženiach z jeho strany. Ale zase nechcem byť ani ja tá ktorá ublíži alebo bude ubližovať.
Prosím Vás poraďte, alebo len napíšte Váš názor... Ďakujem.

Sabina-Q

majkyyy111 - a to som sa to snažila skrátiť ako sa len dalo... :)čo už...
Slnecnica- hádky boli o kade čom, o dôležitých veciach aj o blbostiach...a občas priznávam, že som sa vytočila už kvôli ozaj somarine, ale len preto lebo toho bolo na mňa už veľa... Ponorka to asi nebude, stretávame sa aj tak málo, lebo žijeme v iných mestách. Vídavali sme sa tak každý druhý víkend,alebo od polovice týždňa a celý víkend. Teraz Keď pracuje je to ešte menej.
Kkaffik- ja som práveže málokedy začínala niečo riešiť, len som sa proste naštvala že už ma nebaví týždeň a viac sa neozývať, a čakala som či sa ozve on.. Dokonca aj to mi bolo vyčítané, že som taká flegmatická a nesnažím sa.
Miauu- áno toto ma napadlo. Ale neviem tak ublížiť, po tom všetkom čo povedal.Plánovali sme spolu kade čo. spoločné bývanie, spoločný život, akurát že teraz si to ja už tak neviem predstaviť.
Ďakujem Vám

kafe

ale veď to vôbec neni zložité. Buď mu tú šancu dáš, alebo to ukončíš. A úprimne, keby si sa do toho stavu apatie dostala skôr, alebo sa naučila niektoré veci aj NEriešiť a nechať problémy nech sa vyriešia sami, prospelo by to vášmu vzťahu viac. Niekedy tým naprávaním vecí a vysvetľovaním človek spraví viac škody ako úžitku.
Nechaj to tak, nemusíš sa radikálne rozhodnúť práve teraz. Ale priateľovi o tom povedz - je v tebe toľko vecí udupaných a potlačených,a neveríš... nedokážeš byť k nemu taká aká si bola predtým - a buď sa to napraví a bude opäť skvelé (možno i lepšie) alebo nie a ty po mesiacoch (roku) uvidíš, že to proste už neni ono. Nechaj to plynúť/nerieš a ono sa to vyvŕbi buď jedným alebo druhým smerom.
Máš o chlapa ako je on stále záujem?

slnecnica

Záleží na podstate a okolnostiach tých hádok, či boli životne dôležité, či to bola len začínajúca ponorka...
Dajte si pauzu alebo sa stretávajte minimálne
Ale ak si teraz vieš povedať, že si schopná žiť (lepšie) bez neho, tak to ukonči

miauu

sama vies, ze to take, ake to bolo,nikdy nebude
preco nedas sancu niekomu inemu, kto na nu mozno este len caka a prenho si sudena, ako ostat pri niekom, kde ta to caka zas o nejaku dobu?